امروز : دوشنبه 3 ارديبهشت 1397

اکسی کونتین در صدر سوء مصرف از داروهای نسخه ای ساخت PDF چاپ ارسال به دوست

اکسی کونتین در صدر سوء مصرف از داروهای نسخه ای

Oxycontin tops list of abused prescription drugs: survey

ترجمه : مسعود صادقی

تحقیقات نشان می دهد که : مسکن های ضد درد مانند ویکودین (Vicodin) همچنین محبوب مردم هستند .

دوشنبه 9 دسامبر 2013 – بخش اخبار  Health Day-  یک مطالعه تازه نشان داده است که : اکسی کودون (oxycodone) - عنصر سازنده فعال در اکسی کونتین (oxycontin) و هیدروکودون (hydrocodone) جزو محبوب ترین داروها در میان مردم آمریکا هستند که به عنوان مسکن های نسخه ای (prescription painkillers) سوء مصرف می شو ند .

اکسی کونتین و پرکوست (percoset) نام تجاری داروهایی هستند که حاوی اکسی کودون می باشند . نام تجاری داروهایی که شامل هیدروکودون هستند عبارت است از : ویکودین و لورتاب (Lortab) .

 

ادامه مطلب ...
استامینوفن ممکن است به کبد آسیب برساند ساخت PDF چاپ ارسال به دوست

استامینوفن مسبب نارسایی کبدی حاد در ایالات متحده و علت شایع و مشترک در مرگ های غیر عمدی حاصل از مصرف بیش از حد دارو (over dose) می باشد . در رابطه با این موضوع ، موسسه FDA در سال 2011 به طرفداری از ایجاد کارگروه بهترین شیوه عمل برای استامینوفن پرداخت که از ذینفعان صنعت داروسازی ، شورای ملی داروهای تجویزی (NCPDP) و گروه خود ابتکار ایمن FDA تشکیل شده است .

این کارگروه مقاله ای را تحت عنوان " توصیه های NCPDP برای بهبود برچسب های کانتینری تجویزی (prescription container labels) برای داروهای حاوی استامینوفن – نسخه 1.0  " نوشت . این سند قوی راهبردهایی را برای قانونمند کردن داروهای تجویزی ((Prescription medications پیشنهاد می کند ' برچسب زدن هم راستا با داروهای تجاری که بدون تجویز پزشک عرضه می شوند' از الزامات فعلی است . استانداردهایی لازم است که اجزای تشکیل دهنده فعال را به صراحت و وضوح بر روی برچسب توضیح دهد. علاوه بر این ، اطلاعات درباره حداکثر دوز را برای سلامتی معرفی نماید .

 

ادامه مطلب ...
مولکولی که مغز را از مسمومیت کانابیس محافظت می کند ساخت PDF چاپ ارسال به دوست

چاپ : 3 ژانویه 2014 در نشریه Health & Medicine

مترجم : مسعود صادقی – مورخ : یکم بهمن ماه 1392

دو تیم تحقیقاتی انستیتوی INSERM که توسط پیر وینچنزو (Pier Vincenzo) و جیووانی مارسیکانو (Jiovanni Marsicano) ( واحد 862 Inserm " مرکز اعصاب مگندی " در بوردو) رهبری می شد اخیراً کشف کرده اند مولکولی به نام پرگننولون  (Pregnenolone) که توسط مغز تولید می شود ، به عنوان یک مکانیزم دفاعی طبیعی بر علیه اثرات مضر کانابیس در نمونه های حیوانی عمل می کند . پرگنونولون از THC (Tetra Hydro Canabinol) ماده اصلی فعال در کانابیس و از فعالیت کامل آن در گیرنده مغز (گیرنده CB1 که وقتی توسط THC بیش از حد تحریک می شود اثرات توهمی کانابیس را سبب می شود) جلوگیری می نماید . تیم های INSERM با شناخت این مکانیزم آماده اند که دستور العمل جدیدی را برای درمان اعتیاد به کانابیس تهیه کنند . این نتایج در نشریه علوم (Science) تاریخ 3 ژانویه چاپ شده است .  

 

ادامه مطلب ...
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 بعد > آخر >>

نتایج 15 - 21 از 36