امروز : جمعه 30 تير 1396

استامینوفن ممکن است به کبد آسیب برساند ساخت PDF چاپ ارسال به دوست

استامینوفن مسبب نارسایی کبدی حاد در ایالات متحده و علت شایع و مشترک در مرگ های غیر عمدی حاصل از مصرف بیش از حد دارو (over dose) می باشد . در رابطه با این موضوع ، موسسه FDA در سال 2011 به طرفداری از ایجاد کارگروه بهترین شیوه عمل برای استامینوفن پرداخت که از ذینفعان صنعت داروسازی ، شورای ملی داروهای تجویزی (NCPDP) و گروه خود ابتکار ایمن FDA تشکیل شده است .

این کارگروه مقاله ای را تحت عنوان " توصیه های NCPDP برای بهبود برچسب های کانتینری تجویزی (prescription container labels) برای داروهای حاوی استامینوفن – نسخه 1.0  " نوشت . این سند قوی راهبردهایی را برای قانونمند کردن داروهای تجویزی ((Prescription medications پیشنهاد می کند ' برچسب زدن هم راستا با داروهای تجاری که بدون تجویز پزشک عرضه می شوند' از الزامات فعلی است . استانداردهایی لازم است که اجزای تشکیل دهنده فعال را به صراحت و وضوح بر روی برچسب توضیح دهد. علاوه بر این ، اطلاعات درباره حداکثر دوز را برای سلامتی معرفی نماید .

 

ادامه مطلب ...
مولکولی که مغز را از مسمومیت کانابیس محافظت می کند ساخت PDF چاپ ارسال به دوست

چاپ : 3 ژانویه 2014 در نشریه Health & Medicine

مترجم : مسعود صادقی – مورخ : یکم بهمن ماه 1392

دو تیم تحقیقاتی انستیتوی INSERM که توسط پیر وینچنزو (Pier Vincenzo) و جیووانی مارسیکانو (Jiovanni Marsicano) ( واحد 862 Inserm " مرکز اعصاب مگندی " در بوردو) رهبری می شد اخیراً کشف کرده اند مولکولی به نام پرگننولون  (Pregnenolone) که توسط مغز تولید می شود ، به عنوان یک مکانیزم دفاعی طبیعی بر علیه اثرات مضر کانابیس در نمونه های حیوانی عمل می کند . پرگنونولون از THC (Tetra Hydro Canabinol) ماده اصلی فعال در کانابیس و از فعالیت کامل آن در گیرنده مغز (گیرنده CB1 که وقتی توسط THC بیش از حد تحریک می شود اثرات توهمی کانابیس را سبب می شود) جلوگیری می نماید . تیم های INSERM با شناخت این مکانیزم آماده اند که دستور العمل جدیدی را برای درمان اعتیاد به کانابیس تهیه کنند . این نتایج در نشریه علوم (Science) تاریخ 3 ژانویه چاپ شده است .  

 

ادامه مطلب ...
گامهای کوچک برای نوزادان ، گامهای بزرگ برای بوپرنورفین ساخت PDF چاپ ارسال به دوست

ترجمه : ماریتا کسرایی

تاریخ : 15/10/1392

حاملگی یکی از دلپذیر ترین فصل های زندگی یک زن به شمار می آید . آشکار است که چرا آنها مادران «منتظر» نامیده می شوند . البته این امر در مورد زنان باردار معتاد صدق نمی کند . او بیشتر باید یک مادر عصبی یا آشفته نامیده شود ، اما لزوماً یک مادر منتظر نیست . او با ننگی به نام اعتیاد که به او چسبیده روبرو است . این ننگ هنگام حاملگی او دوچندان می شود . ما در اینجا قصد نداریم اثرات مواد مخدر را روی جنین داخل رحم مادر شرح دهیم و یا اینکه هنگام زایمان چه اتفاقی می افتد . مادر معتاد برای احساس گناه کردن در مورد خود و شرایط کودکش دلیل دارد. 

 

ادامه مطلب ...
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 بعد > آخر >>

نتایج 15 - 21 از 35