امروز : شنبه 2 تير 1397

نمک حمام (bath salt) از مت آمفتامین بسیار اعتیادآورتر است! ساخت PDF چاپ ارسال به دوست

 

نویسنده : ریچارد لنتی (11 جولای 2013)

مترجم : مسعود صادقی

در یکی از اولین مطالعات آزمایشگاهی بر روی ماده مخدری که به منظور تفریح نمودن ظهور یافته ، به نام MDPV تحقیق به عمل آمده است . دانشمندان در موسسه تحقیقاتی اسکریپس(TSRI) می گویند: " اثرات محرک موثر (powerful stimulant effects) آن بر روی موش ده برابر قوی تر از مت آمفتامین بوده و تصور می شود که یکی از اعتیادآورترین ماده شناخته شده تا کنون باشد."

دستیار پروفسور TSRI ، مایکل ای تافی (Michael A Taffe) که یکی از مسئولین اصلی تحقیق در این مطالعه بوده است می گوید : " ما مشاهده کردیم در سرتاسر یک حوزه تغییرات وسیع و منصفانه از دوز مصرف شده ، در قبال یک تزریق ساده مت آمفتامین ،موشها اغلب برای MDPV اهرمی را که جهت تزریق ماده بکار می رود را خیلی بیشتر فشار می دهند .

 

ادامه مطلب ...
اعتیاد و انتخاب (قسمت دوم) ساخت PDF چاپ ارسال به دوست

اعتیاد و انتخاب (قسمت دوم)

نویسنده : Marc Lewis,ph.D. ( 7 آگوست 2012)

مترجم : دکتر داریوش صیادی

خواننده ای در خصوص توصیه های درمانگرش درمورد استقامت ورزیدن هنگام بهبودی با من سخن می گفت . معتادی (سابق) در یک جلسه گروه درمانی درباره بزرگترین ناکامیش اینگونه بیان  می کرد که : هیچگاه نتوانسته است با قاطعیت به همسرش بگوید " دیگر هرگز مصرف نخواهم کرد "

 

درمانگر در جواب گفت : " تقریباً غیر ممکن است که وعده دهیم در هنگام رانندگی هرگز تصادف نخواهیم کرد . در مقابل همواره سعی می کنید که با احتیاط و توجه کافی رانندگی کنید . نه خیلی سخت و محکم و نه خیلی شل و بی بند و بار . شما نه آنقدر از وقوع تصادف در مسیر ، هراسانید که از ترس خشکتان بزند و نه آنقدر شق و رق در صندلی ماشینتان می نشینید که نتوانید مناظر اطراف را بهتر و وسیع تر ببینید . اما نگاهتان را همواره به جاده معطوف می کنید . می خواهید تا حد امکان مهارت خود را به کار گیرید ."

ادامه مطلب ...
ایبودیلاست (Ibudilast) : داروی جدید ترک اعتیاد به شیشه ؟ ساخت PDF چاپ ارسال به دوست

توسط : دکتر یزدان نیاز – 27 تیر 1392

تحقیقات جدید نشان می دهد که داروی ایبودیلاست (Ibudilast) می تواند برای درمان هوس مصرف به مخدر شیشه (مت آمفتامین)  بسیار سودمند باشد . 

ایبودیلاست چیست ؟

ایبودیلاست (Ibudilast) یک داروی ضد التهابی به صورت اسپری است که بیشتر در کشور ژاپن برای بیماری های ریوی و COPD استفاده می شود . 

 

ادامه مطلب ...
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 بعد > آخر >>

نتایج 22 - 28 از 36