امروز : جمعه 27 مرداد 1396

چه چیز را باور کنیم و چه چیز را باور نکنیم ساخت PDF چاپ ارسال به دوست

 

رفتارهای آدمی ناشی از باورها و اعتقادات اوست . این مطلب را انسان نیک می داند و برای شناخت ، اصلاح و یا تثبیت یک باور دست به تجربه کردن می زند . انسان کنجکاو در مواجه با هر رویداد و اتفاق جدیدی به دنبال کشف آن است تا به آگاهی ها و باورهای خود بیافزاید . اما تجربه برخی از این کنجکاوی ها به اندازه ای مخرب و ویرانگر است که راه بازگشت ندارد . اعتیاد یکی از این کنجکاوی ها و البته یک پدیده شوم اجتماعی است . بیایید باورهای خود را درباره اعتیاد و مواد مخدر اصلاح کنیم . از آنجاییکه اعتیاد از آن دسته پدیده است که نمی توان خود تجربه نمود باید یاد بگیریم در مورد آنچه از دیگران می شنویم چه چیز را باور کنیم و چه چیز را قبول نکنیم .

 

ادامه مطلب ...
مطلبی در باره توزیع تنتور اپیوم ساخت PDF چاپ ارسال به دوست

 

لطفا" به سه خبری که عرض می کنم توجه فرمایید .گرچه این اخبار مربوط به سال 1389 می باشند ، ولی هنوز مطالب آنها کهنه نشده است .لازم به توضیح است که : این اخبار از سایت پزشکان ایران (www.pezeshkan.org) نقل قول شده است .

 

ادامه مطلب ...
اثر گابا پنتین در سندرم ترک مواد اپیوئیدی ساخت PDF چاپ ارسال به دوست

قطع مصرف مواد افیونی (opiate) در افراد وابسته ، اغلب باعث درد شدید کمر و پاها می شود . این درد همراه با بی قراری بوده و موجب بروز سندرم پای بیقرار می گردد که تمامی این علائم ناشی از پدیده هایی است که Goldstein آن را سندرم تحریک پس از مهار نامید . اگر چه مهار کامل علائم و نشانه های ترک مواد افیونی غیر ممکن است اما درمان دارویی این علائم، مانع عود و مصرف مجدد می شود . داروهای آگونیست آلفا دو آدرنرژیک از داروهای اصلی غیر اپیو ئیدی برای درمان یا بهبود علائم ترک می باشد . کلونیدین (clonidine) که یک آگونیست آلفا 2 است و بطور وسیع برای درمان علائم ترک استفاده می شود ، باعث عوارض جانبی زیادی مانند خواب آلودگی ، خستگی ، بیحالی ، خشکی دهان و بویژه هیپوتانسیون ( پایین افتادن فشار خون ) می گردد . در حقیقت برای مدیریت علائم ترک از کلونیدین به دلیل عوارضش کمتر استفاده می شود .

ادامه مطلب ...
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 بعد > آخر >>

نتایج 29 - 35 از 35