امروز : يكشنبه 3 تير 1397

تاثیر داروهای ضد تشنج در درمان سوء مصرف حشیش ساخت PDF چاپ ارسال به دوست

داروهای ضد تشنج به استعمال کنندگان ماری جوانا ، در کنار گذاشتن اعتیاد خود کمک می نمایند

ساینس دیلی - 24 آوریل 2012

دانشمندان انستیتو تحقیقاتی اسکریپس (scripps) به دلایل بالینی دست یافته اند که نشان می دهد داروی گاباپنتین که برای درمان درد های عصبی و بیماری صرع استفاده میگردد ، در ترک استعمال ماری جوانا (کانابیس) به بیماران کمک می نماید . گاباپنتین بر خلاف درمان اعتیاد سنتی ، سیستم های تنش (stress systems) در مغز ،که در اثر محرومیت ماده مخدر فعال شده است را مورد هدف قرار می دهد .

 

ادامه مطلب ...
چه چیز را باور کنیم و چه چیز را باور نکنیم ساخت PDF چاپ ارسال به دوست

 

رفتارهای آدمی ناشی از باورها و اعتقادات اوست . این مطلب را انسان نیک می داند و برای شناخت ، اصلاح و یا تثبیت یک باور دست به تجربه کردن می زند . انسان کنجکاو در مواجه با هر رویداد و اتفاق جدیدی به دنبال کشف آن است تا به آگاهی ها و باورهای خود بیافزاید . اما تجربه برخی از این کنجکاوی ها به اندازه ای مخرب و ویرانگر است که راه بازگشت ندارد . اعتیاد یکی از این کنجکاوی ها و البته یک پدیده شوم اجتماعی است . بیایید باورهای خود را درباره اعتیاد و مواد مخدر اصلاح کنیم . از آنجاییکه اعتیاد از آن دسته پدیده است که نمی توان خود تجربه نمود باید یاد بگیریم در مورد آنچه از دیگران می شنویم چه چیز را باور کنیم و چه چیز را قبول نکنیم .

 

ادامه مطلب ...
مطلبی در باره توزیع تنتور اپیوم ساخت PDF چاپ ارسال به دوست

 

لطفا" به سه خبری که عرض می کنم توجه فرمایید .گرچه این اخبار مربوط به سال 1389 می باشند ، ولی هنوز مطالب آنها کهنه نشده است .لازم به توضیح است که : این اخبار از سایت پزشکان ایران (www.pezeshkan.org) نقل قول شده است .

 

ادامه مطلب ...
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 بعد > آخر >>

نتایج 29 - 35 از 36