امروز : جمعه 27 مرداد 1396

ماریجوانا و عوارض قلبی و عروقی ساخت PDF چاپ ارسال به دوست

مصرف ماریجوانا با عوارض قلبی و عروقی و مرگ مرتبط است

تاریخ مقاله : پنج شنبه 24 آوریل 2014

نویسنده : Honor Whiteman  

ترجمه : مسعود صادقی

اثرات منفی که ماریجوانا می تواند بر روی مغز ایجاد کند قبلاً بطور گسترده گزارش شده است ولی اکنون پژوهش جدید چاپ شده در ژورنال انجمن آمریکایی قلب (journal of the American heart association) بیان می کند که مصرف این ماده مخدر ممکن است خطر عوارض قلبی و عروقی را ، خصوصاً در جوانان و افراد میان سال افزایش داده و حتی به مرگ منتهی شود .

ماریجوانا که به عنوان کانابیس نیز شناخته می شود، ماده مخدر غیر قانونی است که در آمریکا بیشتر از همه مصرف می گردد . مطابق موسسه ملی سوء مصرف مواد مخدر (National Institude of Drug Abuse) ، در حدود 52 درصد از آمریکاییهای بین 18 تا 25 سال ، در طول زندگی خود ماریجوانا مصرف می کنند . در حالیکه این آمار برای افراد 26 سال و مسن تر تقریباً 44 درصد است .

 

ادامه مطلب ...
چربی ها در مغز مانند مخدرهای قوی عمل می کنند ساخت PDF چاپ ارسال به دوست

توسط : دکتر یزدان نیاز  - مورخ  پنج شنبه 28 فروردین 1393

پژوهشگران دریافته اند که چربی ها در مغز مانند مخدرهای قوی عمل می کنند.  پایگاه اینترنتی روزنامه فرانسوی لو پو ئن نوشت، چرا ما می توانیم از خواب شبانه بلند شویم تا یک قطعه شکلات بخوریم اما هرگز برای جویدن هویج از خواب بلند نمی شویم.  گروه پژوهشگران تحت سرپرستی سرژ لوکه در آزمایشگاه دانشگاه پاریس-دیدرو برای پاسخ گویی به این سوال شروع به تحقیق کرد و دست کم به بخشی از پاسخ دست یافتپاسخ این بود که تریگلیسریدها که از طریق چربی های غذایی وارد بدن ما می شوند می توانند در مغز ما تاثیر بگذارند و مانند مواد مخدر مستقیما بر جریان پاداش در مغر تاثیر گذاری کنند . نتایج این تحقیق بر روی موشها در مجله علمی مولکولارسایکیاتری (Molecular Psychiatry) منتشر شده  است .

 

ادامه مطلب ...
تهیۀ مسکن از سم حلزون مخروطی ساخت PDF چاپ ارسال به دوست

پیش به سوی تهیۀ یک مسکن خوراکی ، مشتق از سم حلزون ناتوان کننده

Advance toward developing an oral pain reliever derived from debilitating snail venom

تاریخ : 16 مارس 2014         

ترجمه : مسعود صادقی

دانشمندان گفته اند که حداقل پنج ماده تجربی وابسته به یک پروتئین بسیار کوچک موجود در سم حلزون مخروطی به دست آورده اند که روزی می توانند ، تهیۀ داروهای ایمن و مؤثر را برای دردهای عصبی مزمن توسعه دهند . آنها می گویند که این مواد می توانند بالقوه قوی تر از مورفین و با اثرات جانبی کمتر و خطر سوء مصرف پایین تر باشند .

 

ادامه مطلب ...
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 بعد > آخر >>

نتایج 8 - 14 از 35