امروز : يكشنبه 3 تير 1397

تأثیر کانابیس بر باروری مردان ساخت PDF چاپ ارسال به دوست

کانابیس (حشیش) بر روی اندازه و شکل اسپرم در مردان جوان تأثیر می گذارد

تاریخ مقاله : 6 ژوئن 2014

ترجمه : مسعود صادقی

بر اساس پژوهش انجام شده : مردان جوانی که کانابیس مصرف می کنند به دلیل تأثیر بر اندازه و شکل اسپرمشان ، ممکن است قدرت باروری خود را در معرض خطر قرار دهند .

در بزرگترین پژوهش جهان بررسی شده است که چگونه عوامل شیوه زندگی مشترک ، بر روی اندازه و شکل اسپرم تأثیر می گذارد . یک تیم از دانشگاه های شفیلد و منچستر کشف کرده اند که اندازه و شکل در نمونه های اسپرم گرفته شده در ماه تابستان نامناسب بوده اما در مردانی که از فعالیت جنسی به مدت بیش از شش روز خودداری کرده اند ، بهتر شده است .

اگرچه به نظر می رسد ، عوامل دیگر شیوه زندگی مشترک که توسط مردان صورت گرفته است ، مانند استعمال دخانیات یا نوشیدن الکل ، نیز اثرات کمی داشته اند .

ادامه مطلب ...
ماریجوانا و عوارض قلبی و عروقی ساخت PDF چاپ ارسال به دوست

مصرف ماریجوانا با عوارض قلبی و عروقی و مرگ مرتبط است

تاریخ مقاله : پنج شنبه 24 آوریل 2014

نویسنده : Honor Whiteman  

ترجمه : مسعود صادقی

اثرات منفی که ماریجوانا می تواند بر روی مغز ایجاد کند قبلاً بطور گسترده گزارش شده است ولی اکنون پژوهش جدید چاپ شده در ژورنال انجمن آمریکایی قلب (journal of the American heart association) بیان می کند که مصرف این ماده مخدر ممکن است خطر عوارض قلبی و عروقی را ، خصوصاً در جوانان و افراد میان سال افزایش داده و حتی به مرگ منتهی شود .

ماریجوانا که به عنوان کانابیس نیز شناخته می شود، ماده مخدر غیر قانونی است که در آمریکا بیشتر از همه مصرف می گردد . مطابق موسسه ملی سوء مصرف مواد مخدر (National Institude of Drug Abuse) ، در حدود 52 درصد از آمریکاییهای بین 18 تا 25 سال ، در طول زندگی خود ماریجوانا مصرف می کنند . در حالیکه این آمار برای افراد 26 سال و مسن تر تقریباً 44 درصد است .

 

ادامه مطلب ...
چربی ها در مغز مانند مخدرهای قوی عمل می کنند ساخت PDF چاپ ارسال به دوست

توسط : دکتر یزدان نیاز  - مورخ  پنج شنبه 28 فروردین 1393

پژوهشگران دریافته اند که چربی ها در مغز مانند مخدرهای قوی عمل می کنند.  پایگاه اینترنتی روزنامه فرانسوی لو پو ئن نوشت، چرا ما می توانیم از خواب شبانه بلند شویم تا یک قطعه شکلات بخوریم اما هرگز برای جویدن هویج از خواب بلند نمی شویم.  گروه پژوهشگران تحت سرپرستی سرژ لوکه در آزمایشگاه دانشگاه پاریس-دیدرو برای پاسخ گویی به این سوال شروع به تحقیق کرد و دست کم به بخشی از پاسخ دست یافتپاسخ این بود که تریگلیسریدها که از طریق چربی های غذایی وارد بدن ما می شوند می توانند در مغز ما تاثیر بگذارند و مانند مواد مخدر مستقیما بر جریان پاداش در مغر تاثیر گذاری کنند . نتایج این تحقیق بر روی موشها در مجله علمی مولکولارسایکیاتری (Molecular Psychiatry) منتشر شده  است .

 

ادامه مطلب ...
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 بعد > آخر >>

نتایج 8 - 14 از 36