امروز : شنبه 2 تير 1397

ماریجوانا می تواند سرعت انتشار HIV را متوقف کند ؟ ساخت PDF چاپ ارسال به دوست

تاریخ : 14 فوریه 2014

مدت مدیدی است که ماریجوانا برای درمان درد های مزمن و کاهش وزن در اثر HIV به کار می رود . اما تحقیقات زیادی نشان می دهند که استفاده از ماریجوانا می تواند بطور بالقوه انتشار ویروس آنرا متوقف کند . 

به تازگی محققان در دانشگاه ایالتی لوئیزیانا (Louisiana state university) تحقیقاتی را انجام داده اند که مطابق آن متجاوز از یک دوره 17 ماهه دوز روزانه ای از THC را به یک میمون آلوده به HIV داده و مشاهده کردند که آسیب بافت ایمنی بدن در معده به طور قابل توجهی کاهش یافته است .دکتر محقق پاتریشیا مولینا (Patricia Molina) نوشت : " این یافته ها ساز و کارهای جدیدی را پدید می آورد که ممکن است بطور بالقوه در مدولاسیون بیماری درمان پذیر با کانابینوئید شرکت داده شوند " . او توضیح داد " از آنجاییکه به طور معمول HIV با آلوده کردن و از بین بردن سلول های ایمنی بدن انتشار می یابد ، دوز THC مختص پستانداران در اندازه ای بیشتر از مقدار حد انتظار سلول های سالم نگه داشته می شود " . 

ماریجوانا برای کمک به آلوده شدگان HIV ، از راه های دیگر شناخته شده است . مطالعه ای در سال 2011 نشان داد که میمون های آلوده به HIV که THC دریافت می کردند از میزان عمر بالاتری برخوردار بودند . در سال 2012 یک مطالعه دیگر نشان داد که ماریجوانا بصورت ترکیبات ، در بیماران ایدزی مرحله پایانی با HIV مبارزه می کند .

منبع : www.thefix.com

 

شرکت شهروندان قائمشهری در دوره پیشگیری از اعتیاد ساخت PDF چاپ ارسال به دوست

توسط : dr.yazdanniaz – دوشنبه مورخ 28 بهمن 1392

50 هزار شهروند قائمشهری در دوره آموزشی پیشگیری از اعتیاد شرکت کردند

ساری – ایرنا – فرمانده سپاه ناحیه قائمشهر از حضور 50 هزار شهروند این شهرستان در دوره های آموزشی پیشگیری از اعتیاد و آگاه سازی از پیامد های این پدیده ناهنجار در سال جاری خبر داد .

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی سپاه ناحیه قائمشهر ، سرهنگ علی رمضانی گفت : آموزش پیشگیری از اعتیاد به شهروندان در چارچوب اجرای طرح بسیج مبارزه با مواد مخدر صورت گرفت که از تیرماه سال گذشته به اجرا گذاشته شد . وی افزود : برای این منظور بیش از 200 کارگاه آموزش پیشگیری و آگاه سازی اعتیاد با حضور فعالان بخش شامل اصناف ، والدین ، طلاب و دانش آموزان در شهرستان برگزار شد .

فرمانده سپاه ناحیه قائمشهر با اشاره به اینکه طرح کشوری بسیج مبارزه با مواد مخدر به صورت پایلوت در پنج نقطه کشور در حال اجرا است ، گفت : در استان مازندران این طرح در قائمشهر به اجرا گذاشته شده است .

وی تشکیل بانک اطلاعات معتادان و توزیع کنندگان مواد مخدر شهرستان را از یکی دیگر از ارکان اجرای این طرح برشمرد و افزود : در چارچوب این طرح مکان های توزیع مواد مخدر در شهرستان هم شناسایی و نحوه عملیات امنیتی طراحی شده است . او ادامه داد : برای پاکسازی مکان های آلوده به مواد مخدر 13 باب منزل محل توزیع مواد مخدر در قالب کمیسیون ماده 100 تخریب و پاکسازی شد .

سرهنگ رمضانی گفت : از آغاز اجرای طرح بسیج مبارزه با مواد مخدر در قائمشهر تا کنون 20 کیلوگرم مواد مخدر کشف و ضبط شد .

 

تأثیر منفی مشکلات شخصیتی در درمان با نالتروکسان ساخت PDF چاپ ارسال به دوست

مطالعات بلژیکی ها به اثر منفی مشکلات شخصیتی در درمان با نالتروکسان اشاره  دارد

تاریخ چاپ : 28 ژانویه 2014

اختلالات شخصیتی ممکن است از درمان اعتیاد به مواد اپیوئیدی ممانعت کند . این یافته ای است که محققان در دانشگاه آزاد بروکسل بلژیک در نشریه رفتارهای اعتیادگونه (addictive behaviors) چاپ نموده اند . سی نفر از افراد بزرگسال که مرحله اولیه درمان اعتیاد یعنی سم زذایی را گذرانده بودند در این تحقیق مشارکت داشتند.

این افراد همگی تحت آزمایش تعیین ویژگی های اصلی شخصیت خود و همچنین علائم خاص اختلالات شخصیتی مختلف قرار گرفتند . سپس به آنها نالتروکسان به صورت خوراکی داده و از آنها خواسته شد که آنرا حد اقل به مدت شش ماه مصرف کنند .

این افراد به سه گروه تقسیم شدند : یک گروه نالتروکسان را به طور منظم دریافت کرده ، گروه دیگر در زمانهای اتفاقی و گاه و بیگاه استفاده نموده و گروه سوم بهیچوجه نالتروکسان دریافت ننمودند . با مقایسه اشکال شخصیتی این سه گروه مشاهده شد که :

-          گروهی که بطور مداوم آن را دریافت می کردند ، فقط یک جفت از مشکلات شخصیتی با شدت کم و خفیف مانند علائم اختلال شخصیتی ضد اجتماعی در حد متوسط را دارا بودند .

-          آنهایی که نالتروکسان را گاه و بیگاه دریافت می کردند به طور متوسط در 9 مشکل شخصیتی با علائم متوسط از اختلالات شخصیتی ضداجتماعی و پارانوئید پیشرفت داشتند .

-          گروهی که دارو (نالتروکسان) را بهیچوجه دریافت نمی کردند به طور متوسط 12 مشکل شخصیتی با علائم برجسته و قابل توجه از اختلالات شخصیتی ضد اجتماعی و خوذ شیفتگی (narcissistic) را بروز داده بودند .  

محققان باور دارند این نتایج نشان دهنده این است که علائم اختلال شخصیتی می تواند شدیداً بر روی موفقیت طولانی مدت درمان سوء مصرف مواد اپیوئیدی در یک حالت نامطلوب بخصوص در زمان مصرف نالتروکسان تأثیر بگذارد . با این حال پزشکان بر این باورند که می توانند هر اثری را با وفق دادن انتخاب های درمان با ویژگی های شخصیتی فردی بیماران خنثی نمایند .

 

<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 بعد > آخر >>

نتایج 15 - 21 از 36