امروز : دوشنبه 23 مهر 1397

گزارش عملکرد شش ماهه اول سال 1393 ساخت PDF چاپ ارسال به دوست

گزارش عملکرد شش ماهه اول سال 1393

گروه روانشناسی و مشاوره مرکز بازگشت

نگارش : بهرام سروری – کارشناس ارشد روانشناسی مرکز

مشاوره فردی = طبق برنامه تنظیمی مشاوره فردی با بیماران توسط روانشناسان مرکز بصورت هفتگی یا پانزده روز انجام می گیرد و راهکار های لازم برای طی مسیر درمان و بهبودی ، ارزیابی وضعیت رفتاری روانشناختی و ..... به اجرا در می آید .

خانواده درمانی = جلسات گروهی و انفرادی مشاوره با اعضای خانواده بیماران مرکز با تعدادی از خانو.اده ها به اجرا در آمده و راهکارهای مدیریت و حمایت بیمار در منزل و محیط خانواده انتقال یافت .

درمان ماتریکس = تعدادی از بیماران بویژه بیماران مبتلا به سوء مصرف مواد محرک (خصوصاً شیشه) در جلسات درمانی ماتریکس قرار گرفته و با استفاده از این شیوه ، دوره درمان و بهبودی را طی می کنند .

استفاده از دستگاه TDCS = از اردیبهشت سال 93 بخش درمان الکتریکی فرا جمجمه ای (TDCS) در اتاقی مجزا و با استفاده از تجهیزات و دستگاه های مربوطه راه اندازی شده و تا پایان شهریور قریب به یکصد جلسه برای کمک به درمان بیماران توسط این روش به اجرا گذاشته شد . 

ادامه مطلب ...
گزارش عملکرد سه ماهه پاییز 1392- گروه روانشناسی ساخت PDF چاپ ارسال به دوست

الف- انجام مشاوره توسط روانشناسان :

بیماران مرکز در طول این فصل نیز طبق برنامه از انجام مشاوره های فردی با روانشناسان در کمک به بهبودی و بازگشت به سبک زندگی معمول و مطلوب استفاده نمودند . همچنین اجرای جلسات ماتریکس به قوت خود باقی بوده و خانواده بیماران نیز در مشکلات مختلف در حوزه های رفتاری و روانشناختی مورد مشاوره قرار گرفتند .

ادامه مطلب ...
سخنرانی در زمینه مهارتهای ارتباطی رفتاری ساخت PDF چاپ ارسال به دوست

« مهارتهای ارتباطی رفتاری و مدیریت استرس » موضوع سخنرانی های آقای بهرام سروری روانشناس مرکز بازگشت بود که برای پرسنل و کارکنان بیمارستان شهید رجائی تنکابن برگزار گردید .

برای اجرای این مجموعه سخنرانی ها که دارای امتیاز آموزشی برای پرسنل بیمارستان بوده ، کل کارکنان به سه گروه تقسیم شده و در تاریخ های 7 ، 14 و 28 آذر در سالن اجتماعات بیمارستان از آموزش فوق الذکراستفاده نمودند . لازم به ذکر است که آقای بهرام سروری علاوه بر فعالیت در مرکز درمان سوء مصرف مواد بازگشت ، کارشناس آموزش دانشگاه بین الملل رامسر و همچنین مدرس گروه روانشناسی دانشگاه پیام نور رامسر می باشند و از سابقه تدریس و فعالیت در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی نیز برخوردارند . مدیریت مرکز به زعم خود از تلاش نامبرده در زمینه ارتقاء دانش کارکنان بیمارستان و شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنکابن و تعامل با مراکز علمی و دانشگاهی ، کمال تشکر و امتنان را دارد و برای نامبرده از خداوند منان توفیق روز افزون مسئلت می نماید .


 

گزارش : admin

 

گزارش عملکرد سه ماهه تابستان 1392- گروه روانشناسی ساخت PDF چاپ ارسال به دوست

گزارش عملکرد سه ماهه تابستان 1392- گروه روانشناسی

گزارش : بهرام سروری – 3 مهر 1392

انجام مشاوره توسط روانشناسان :

الف – مشاوره فردی : تمام بیماران مرکز طبق برنامه مورد مشاوره قرار گرفته و مهمترین نکات و یادداشتهای مشاورین در پرونده بیماران ثبت می گردد .

ب – مشاوره خانواده و پیش از ازدواج : با طی نمودن دوره های مختلف مهارت و دانش افزایی توسط روانشناسان مرکز ، در جهت کمک به بیماران و خانواده های آنان در زمینه مشکلات و مسائل خانوادگی و همچنین تصمیم گیری در امر مهم ازدواج ، در این زمینه ها در مرکز بازگشت ، مشاوره انجام می گیرد .

ج – جلسات درمانی ماتریکس و ACT : درمان با شیوه ساختار یافته ماتریکس در بیماران سوء مصرف مواد محرک همچنان ادامه یافته ضمن اینکه با طی کردن آموزش درمان به روش ACT (شیوه ای نوین در درمان اعتیاد) توسط ریاست مرکز و انتقال این آموزشها به روانشناسان ، زمینه اجرای تکنیک های این روش درمان در مرکز فراهم آمده است .

ادامه مطلب ...
<< شروع < قبل 1 2 بعد > آخر >>

نتایج 1 - 7 از 14