گزارش عملکرد سه ماهه زمستان 1391-گروه روانشناسی - مرکز درمان بازگشت - ترک اعتیاد بازگشت
 

امروز : يكشنبه 28 مرداد 1397

گزارش عملکرد سه ماهه زمستان 1391-گروه روانشناسی ساخت PDF چاپ ارسال به دوست

گزارش سه ماهه زمستان 1391 – واحد روانشناسی و مشاوره مرکز درمانی بازگشت

·         مشاوره های فردی :در طول سه ماهه پایانی سال 91 مشاوره های فردی طبق برنامه تنظیمی برای کل بیماران مرکز توسط روانشناسان انجام گرفت . همچنین برنامه آن دسته از مراجعین که تحت درمان دوره ماتریکس قرار داشتند ، به طور منظم و بدون وقفه انجام شد .

·         جلسات گروه درمانی : جلسات گروه درمانی همانند فصول گذشته ،در فصل زمستان نیز بصورت هفته ای دوبار جریان داشته و علاوه بر دایر بودن صندلی پرسش و کتابخوانی ، مطالب و موضوعات زیر در جلسات متعدد مورد آموزش و گفتگو قرار گرفت :

با لغزشها چه کنیم ؟ - رفتارهای هشداردهنده عود - محدودیتهای خود را بپذیریم – امید به تغییر – آشکارسازی در گروه – فاجعه آمیز پنداری درد – غرور و صبر – وابستگی به دارو – باورهای پیش ساز اعتیاد – مهارت نه گفتن – خودکاوی سالیانه – با عصبانیت چه کنیم ؟ - سال 91 چطور بودم – برنامه ای برای سال آینده – ترازوی تغییر – مشکلات جاری و بررسی آن و ...........

·         جلسه با خانواده ها : دو هفته مانده به سال نو و در آستانه عید نوروز با دعوتی که از خانواده ها به عمل آمد ، در جلسه ای علاوه بر پرداختن به مشکلات جاری و پاسخ به سوالات خانواده ها ، در باره ایام عید و تعطیلات نوروزی و ویژگیهای این روزها صحبت شده و موارد احتیاطی که خانواده ها باید رعایت کنند برایشان تشریح گردید .

·        مراسم استقبال نوروز : در آخرین روز کاری مرکز در پایان سال 91 مراسم جشنی با شرکت مددجویان و درمانگران مرکز در کنار سفره هفت سین برگزار گردید . این جلسه به بیان خاطره ، خواندن اشعار و یادآوری مناسبت های باستانی و سنتهای ماندگار به همراه اجرای موسیقی توسط یکی از مدد جویان مرکز به همراه پخش شکلات و شیرینی گذشت و در پایان درمانگران ، ایام عید و آغاز سال نو را به مددجویان تبریک گفته و برای یکایک آنها آرزوی سلامتی و سعادت نمودند . سس توسط ریاست مرکز جناب دکتر صیادی سالنامه هایی مزین به آرم و مشخصات مرکز بازگشت به عنوان هدیه نوروزی به حاضرین و مددجویان اهدا گردید .

 

  گزارش : بهرام سروری