امروز : دوشنبه 23 مهر 1397

ایبودیلاست (Ibudilast) : داروی جدید ترک اعتیاد به شیشه ؟ ساخت PDF چاپ ارسال به دوست
رای کاربران: / 1
ضعیفعالی 

توسط : دکتر یزدان نیاز – 27 تیر 1392

تحقیقات جدید نشان می دهد که داروی ایبودیلاست (Ibudilast) می تواند برای درمان هوس مصرف به مخدر شیشه (مت آمفتامین)  بسیار سودمند باشد . 

ایبودیلاست چیست ؟

ایبودیلاست (Ibudilast) یک داروی ضد التهابی به صورت اسپری است که بیشتر در کشور ژاپن برای بیماری های ریوی و COPD استفاده می شود . 

 

مکانیسم اثر ایبودیلاست چگونه است ؟

ایبودیلاست (Ibudilast) یک مهار کننده آنزیم PDE-4 می باشد که به طور عمده به عنوان یک داروی برونکودیلاتور (گشاد کننده برونش) و داروی گشادکننده عروق و برای محافظت نورون های سیستم عصبی استفاده می شود .

ایبودیلاست (Ibudilast) به عنوان اسپری در درمان بیماری های ریوی COPD آسم و بیماری MS و ترک اعتیاد به شیشه کاربرد دارد .

اثرات ایبودیلاست چگونه است ؟

ایبودیلاست (Ibudilast) با جلوگیری از بهم چسبیدن پلاکت ها باعث روانی خون در عروق بدن انسان شده و به عنوان دارویی در سکته های قلبی و مغزی استفاده می شود .

مکانیسم عمل ایبودیلاست در درمان بیماری های اعصاب (مولتیپل اسکروزیس) و اعتیاد به مت آمفتامین چیست ؟

ایبودیلاست (Ibudilast) به راحتی از سد عروق مغزی می گذرد و با وارد شدن به داخل مغز و سیستم عصبی به عنوان یک عامل باعث می شود که سلول های گلیال در مغز که مسئول از بین بردن مواد زائد هستند غیر فعال شوند و از اثرات تخریبی سلول ها ی نوروگلیال بر روی مغز جلوگیری می کند .

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) با همکاری دانشگاه کالیفرنیا در حال بررسی این دارو بر روی معتادان به مت آمفتامین است . نتایج حاصله از استفاده ایبودیلانت ( برونکودیلاتور حاوی ایبودیلاست) بر روی 11 معتاد به ماده مخدر مت آمفتامین (شیشه) بوضوح نشانگر بهبود کارکرد شناختی مغز و کاهش قابل ملاحظه وسوسه به مصرف مت آمفتامین در همه آنان بوده است . طبق استراتژی سازمان غذا و داروی ایالات متحده برای تایید مصرف انسانی یک دارو ، سه دوره بررسی ضروری است .

هم اکنون مرحله دوم تحقیق و بررسی ایبودیلانت شروع شده است . در این مرحله حجم نمونه و گستره مصرف افزایش داده شده است . گرچه ایبودیلاست در حال حاضر برای سایر مصارف خود ( برونکودیلاتور ، استفاده در درمان مالتیپل اسکلروزیس و ..... ) تایید شده است .

Ibudilast: showing promise as first cure for meth addiction reserchers believe the drug may block methamphetamine craving in the brain

منبع : opium.site