کافئین و افسردگی: صفخه 3 - مرکز درمان بازگشت - ترک اعتیاد بازگشت
 

امروز : چهارشنبه 24 مرداد 1397

کافئین و افسردگی ساخت PDF چاپ ارسال به دوست
فهرست صفحات
کافئین و افسردگی
صفخه 2
صفخه 3
صفخه 4
صفخه 5
صفخه 6
چرا ممکن است قهوه نسبت به چای در کاهش خطر افسردگی بهتر باشد ؟

بخشی از دلیل موثرتر بودن قهوه نسبت به چای را می توان در اجزای آن که به نظر می رسد در تقابل با عوارض منفی افسردگی است ، پیدا نمود. قهوه حاوی اسید کلروژنیک ، اسید فرولیک و اسید کافئیک است . این اسیدها می توانند التهاب سلول های عصبی را که توسط افسردگی ایجاد می شود را کاهش دهند.

همراه با خواص آنتی اکسیدانی طبیعی ،کافئین می تواند بعنوان یک ضد التهاب در نقاط آسیب دیده مغز عمل کند. این عمل ممکن است برخی از رنج و اندوه ناشی از افسردگی را که مربوط به التهاب است را کاهش دهد.

همه چای ها در کاهش خطر افسردگی از تأثیرات کمتری نسبت به قهوه برخوردار نیستند. چای سبز با خواص آنتی اکسیدانی بالای خود به اندازه قهوه بر علیه افسردگی نیز می تواند موثر باشد. همچنین چای سبز حاوی مواد شیمیایی زیر است که می توانند به درمان افسردگی کمک نمایند.

·         فولات (Folate) : یکی از ویتامین های B که طیف گسترده ای از دانشمندان عقیده دارند بعنوان یک تقویت کننده خلق و خو می تواند موثر باشد.

·         پلی فنول ها (Polyphenols) : که دارای خواص ضد افسردگی (anti-depressive) است.

·         تیانین (Theanine) : که نشان داده است میزان دوپامین و سروتونین را در مغز افزایش می دهد.

یک پژوهش ژاپنی با مطالعه بر روی مقطعی از جمعیت فعال به این نتیجه رسیده است که مصرف چای سبز ، قهوه و کافئین تماماً  نقشی محافظتی در جلوگیری از افسردگی بازی می کنند.