فلاکا ماده مخدر خطرناکی است اما شما را زامبی نمی کند: صفخه 2 - مرکز درمان بازگشت - ترک اعتیاد بازگشت
 

امروز : چهارشنبه 24 مرداد 1397

فلاکا ماده مخدر خطرناکی است اما شما را زامبی نمی کند ساخت PDF چاپ ارسال به دوست
فهرست صفحات
فلاکا ماده مخدر خطرناکی است اما شما را زامبی نمی کند
صفخه 2
صفخه 3

آیا آدمخوارها و زامبی ها با " نمک های حمام " سرخوش (نشئه) می شوند؟

پدیده برچسب زنی زامبی/ آدمخوار از میامی در 26 می 2012 آغاز شد. هنگامیکه رودی یوجین (Rudy Eugene) صورت و حدقه چشم یک مرد بی خانمان را جوید در حالیکه برهنه بود و تصور می شد که از مصرف نمک های حمام سرخوش (نشئه) باشد.مهاجم توسط پلیس کشته شد و مرد بی خانمان علاوه بر کور شدن از شکل و قیافه نیز افتاد.

اگرچه بعداً از آزمایش سم شناسی مسجل شد که در سیستم بدن مهاجم هیچگونه نمک حمامی موجود نمی باشد ولی دیگر فرهنگ پاپ زامبی/ آدمخوار شروع شده بود و بعد از آن هم ادامه یافت.

اگر چه بین سال های 2012 تا 2016  صدمات مشاهده شده از مصرف  " نمک های حمام " تقریباً دو برابر شده است ، شیوع مصرف خودگزارش شده " نمک های حمام " در دانش آموزان سال های بالاتر دبیرستان (در آمریکا) در طی چند سال گذشته بطور نسبی در حدود یک درصد ثابت مانده است (از 33 درصد به 58 درصد). این به احتمال زیاد نتیجه ای از برچسب زامبی/ آدمخوار است چونکه مشاهده آسیب اغلب به مصرف کمترمنتهی می شود.

به نظر می رسد این باور که مصرف فلاکا یا نمک های حمام دیگر می تواند شما را تبدیل به زامبی یا آدمخوار نماید تا حدودی بر علیه مصرف موثر واقع شده است. با اینحال بدون دانستن اینکه این مواد مایه تقلب متداول (به دلیل ارزانی) در " مولی ، molly " ، جدیدترین نام خیابانی برای اکستاسی / MDMA هستند ، بسیاری از جوانان نمی دانند آن چیزی که مصرف می کنند فلاکا ، نمک های حمام دیگر یا هر دو آنها است .

من سال گذشته نمونه های مو را از ده ها تن در کلوپ های شبانه و جشنواره های رقص در شهر نیویورک برای آزمایش مواد روانگردان جدید جمع آوری کردم. بسیاری از شرکت کنندگان به شوخی می گفتند که آنها هیچوقت از نمک های حمام استفاده نکرده اند زیرا زامبی یا آدمخوار نیستند.

اما آنچه من و همکارانم واقعاً دریافتیم این بود که در میان مصرف کنندگان خود گزارش کرده اکستاسی که مصرف نمک های حمام را تکذیب کرده بودند (پس از تهیه لیستی از ده ها ترکیب از این طبقه) ، آزمایش 4 نفر از ده نفر برای یک یا چند عدد از این ترکیبات مثبت بوده است.

بنابر این بسیاری از مصرف کنندگان مواد مخدر واقعاً فلاکا یا نمک های حمام دیگر را ندانسته یا نا خواسته مصرف می کردند و فکر می کردند که آنچه مصرف کرده اند مولی است . ( و هیچکدام از این افراد تبدیل به زامبی یا آدمخوار نشده اند)