گزارش عملکرد سه ماهه زمستان 90 واحد مشاوره و روانشناسی - مرکز درمان بازگشت - ترک اعتیاد بازگشت
 

امروز : يكشنبه 28 مرداد 1397

گزارش عملکرد سه ماهه زمستان 90 واحد مشاوره و روانشناسی ساخت PDF چاپ ارسال به دوست

واحد مشاوره و روانشناسی مرکز درمانی بازگشت در مدت سه ماهه زمستان ، جلسات گروه درمانی خود را به طور منظم هفته ای دو بار در روزهای شنبه و چهارشنبه کما فی السابق انجام داده است. در این جلسات ضمن بررسی مشکلات موردی بیماران و بحث و بررسی آنها ، پذیرفتن بیماران جدید به گروه ، ایجاد جو تخلیه و احساسات برای بیماران بر حسب موضوعات مشخص ، حرکت رو به رشدی را طی نموده است . اهم موضوعات مطرح شده در جلسات گروه در زمستان 90 به شرح زیر است :

بیان تجربیات ، سلامت روانی ، فراموشی و خستگی ، تدوین اساسنامه گروه ، پیشگیری از وسوسه ، هنگام وسوسه چه کنیم ؟، شروع اعتیاد ، ارتباط ، کنترل بیماری بر ما ، کنترل ما بر بیماری ، تاثیر بهبودی در زندگی بیماران ، نقش من در درمان بیماری ام ، با پیشنهادات و تعارفات مصرف مواد چه کنیم ؟ ، خود بزرگ بینی ، انکار و خود فریبی ، پیشواز بهار بهانه ای برای آغاز تغییر و .........

ضمنا" برگزاری جلسات روان درمانی و درمان مبتلایان به مصرف مواد محرک بویژه شیشه با مدل درمانی ماتریکس از ابتدای سال آغاز گردید .باعث افتخار است که این مرکز در اجرای روش ماتریکس در درمان مبتلایان به مواد محرک در شهرستان شهسوار (تنکابن) پیشگام بوده و طبق آماری که در پایان زمستان 90 مورد بررسی قرار گرفت بیماران تحت پوشش این روش درمانی از سلامتی جسمی و روانی ویژه ای برخوردارند به گونه ای که طی مدت تقریبا" نه ماه بعضا" حتی یک مورد لغزش هم نداشته اند .

در هفته پایانی سال 90 نیز با دعوت تعدادی از خانواده های بیماران ، جلسه ای در مرکز بازگشت تشکیل یافت که همراه با توزیع جزوه آموزشی <<نحوه برخورد خانواده با بیماران تحت پوشش این مرکز >> آموزش و پاسخ به سوالات خانواده ها ضمن تبریک سال نو به پایان رسید .

 تهیه گزارش : بهرام سروری