وب سایت واکنشگرا یا ریسپانسیو چیست ؟؟

مطالب در باره سیستم و برنامه های نرم افزاری کامپیوتر قرار می گیرند.

مدیر انجمن: admin

وب سایت واکنشگرا یا ریسپانسیو چیست ؟؟

پستتوسط signcompany » 9 تیر 1397, 18:41

وب سایت واکنشگرا یا ریسپانسیو چیست ؟؟همانطور که میدانید علاوه بر کامپیوتر های شخصی و لب تاپ ها ، با وسایل دیگری هم میتوان به اینترنت دسترسی داشت . از جمله گوشی های هوشمند و تبلت ها که امروزه داشتن آنها به یک بخش ضروری از زندگی بشر تبدیل شده است .دنیا روزانه و بصورت لحظه به لحظه در حال پیشرفت و تغییر است و اگر کسی نتواند با دنیای رو به رشد خودش را وفق دهد نمیتواند پله های ترقی را طی کند .سایت هایی که در گذشته نه چندان دور طراحی می شدند در اصل برای نمایش در صفحه های کامپوتر و لپ تاب طراحی میشده اند و چینش محتوای سایت در دیگر صفحات نمایش بهم میخورد .

بسیاری از افراد بودند که طراحی جداگانه ای برای طراحی وب سایت در دیگر سایز های صفحه نمایش انجام میدادند که این کار هزینه های زیادی داشت .

طراحی وب سایت ریسپانسیو در شیراز


چرا باید وب سایت خود را بصورت واکنش گرا یا ریسپانسیو طراحی کنیم ؟؟

شاید این اتفاق برای شما هم تابحال افتاده باشد که با کامپیوتر شخصی خودتان و یا لب تاپ وارد سایتی شده باشید . و در زمانی دیگر با گوشی هوشمند تان وارد همان سایت شده باشید و متوجه تغییر زیادی در ظاهر سایت شوید. منوها و صفحاتی که به راحتی با استفاده از کامپیوتر به آن دسترسی داشته اید ، با گوشی هوشمند پیدا نمیکنید ، اطلاعاتی که دستیابی به آنها با کامپیوتر به راحتی امکان پذیر بود ، جایشان عوض شده ودر کل چیدمان سایت به هم خورده باشد .در اینجاست که اهمیت وب سایت های ریسپانسیو یا واکنش گرا نمایان میشود . به جرائت میتوان گفت در حال حاضر تعداد افرادی که با گوشی و یا تبلت و دیگر وسایل الکترونیکی در اندازه های مختلف وارد وب سایت ها میشوند و روزانه هزاران جست و جو انجام میدهند ، بیشتر از کاربران استفاده کننده از کامپیوتر های شخصی و لب تاپ است .

شاید تا چند سال دیگر شخصی پیدا نشود که برای جست وجو در وب از کامپیوتر های شخصی استفاده کند . دلیل این امر آن است که اولا استفاده از گوشی ها هوشمند بسیار آسان تر است ، به راحتی قابل حمل هستند و در جیب یا کیف جا میشوند و کاربر در هر مکانی و هر موقعیتی میتواند از آن استفاده کند و دلیل دیگر آنکه روزانه به تعداد استفاده کنندگان از گوشی های همراه افزوده میشود


سایت ریسپانسیو یا واکنش گراطراحی ریسپانسیو سایت که نام دیگر آن سایت واکنش گرا نیز است گونه ای از طراحی وب سایت است که هدف اصلی آن حفظ کیفیت ظاهری وب سایت در طیف گسترده ای از دستگاه ها ( گوشی های هوشمند و تبلت ها و ... ) است .

در طراحی وب سایت ریسپانسیو یا وب سایت واکنش گرا ساختار لایه های سایت بصورت شناور طراحی میشوند که باعث تنظیم خودکار عرض صفحه ، سایز متن و ... میشود .

فعالیت های ما :

طراحی سایت در شیراز

طراحی سایت شیراز
[url]طراحی سایت در شیراز[/url]
signcompany
کاربر عادی
کاربر عادی
 
پست: 1
تاریخ عضویت: 9 تیر 1397, 18:31
سپاسگذاری کرده اید: 0 مرتبه
سپاسگذاری شده: 0 مرتبه در 0 پست
میزان اعتبار: 0

بازگشت به نرم افزار

 


  • مباحث مشابه
    پاسخ ها
    مشاهده شده
    آخرین پست

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 1 مهمان