طنز تلخ ولی اموزنده

می توانید هر نثر یا شعری را که در قالب طنز و فکاهی باشد در این انجمن قرار دهید .

مدیر انجمن: phoenix89

طنز تلخ ولی اموزنده

پستتوسط h03in96 » پنج شنبه 2 شهریور 1396, 9:41 am

من هم سن و سال پسر تو هستم؛ تو هم سن و سال پدر من هستی.پسر تو درس میخواند و کار نمیکند؛ من کار میکنم و درس نمیخوانم.پدر من نه کار دارد، نه خانه؛ تو هم کار داری، هم کارخانه.من در کارخانه ی تو کار میکنم و اینجا همه چیز عادلانه تقسیم شده است:سود آن برای تو؛ دود آن برای من.من کار میکنم؛ تو احتکار میکنی.من بار میکنم؛ تو انبار میکنی.من رنج میبرم؛ تو گنج میبری.من در کارخانه ی تو کار میکنم و اینجا هیچ فرقی بین من و تو نیست:وقتی که من کار میکنم؛ تو خسته میشوی.وقتی که من خسته میشوم؛ تو برای استراحت به سفر میروی.وقتی که من مریض میشوم؛ تو برای معالجه به خارج میروی.من در کارخانه تو کار میکنم و در اینجا همه کارها به نوبت است:یک روز من کار میکنم؛ تو کار نمیکنی.روز دیگر تو کار نمیکنی؛ من کار میکنم.من در کارخانه ی تو کار میکنم؛ کارخانه ی تو بزرگ است.اما کارخانه ی تو هرقدر هم بزرگ باشد؛ از کارخانه ی خدا بزرگ تر نیست.کارخانه ی خدا از کارخانه ی تو و از همه کارخانه ها بزرگ تر است.در کارخانه ی خدا همه کارها به نوبت است.در کارخانه ی خدا همه چیز عادلانه تقسیم میشود.در کارخانه ی خدا همه کار میکنند.در کارخانه ی خدا، حتی خدا هم کار میکند.
مهمان عزيز لينکها فقط براي اعضاي سايت قابل مشاهده ميباشد. اگر از اعضاي سايت هستيد وارد سايت شويد, در غير اين صورت ثبت نام نماييد ; ارائه خدمات تلگرامی مثل : مهمان عزيز لينکها فقط براي اعضاي سايت قابل مشاهده ميباشد. اگر از اعضاي سايت هستيد وارد سايت شويد, در غير اين صورت ثبت نام نماييد
h03in96
کاربر عادی
کاربر عادی

سپاسگذاری کرده اید: 0 مرتبه
سپاسگذاری شده: 1 مرتبه در 1 پست
میزان اعتبار: 0

کاربران زیر از کاربر محترم h03in96 به خاطر این پست سپاسگذاری کرده اند
dr.sayadi (شنبه 3 شهریور 1396, 1:14 am)

Re: طنز تلخ ولی اموزنده

پستتوسط admin » پنج شنبه 2 شهریور 1396, 2:16 pm

کاربر گرامی ضمن تشکر : لطفاً مطالبی که زحمت می کشید و می نویسید مرتبط با هدف و عنوان سایت یعنی مشکل اعتیاد و یا مسائلی که افراد بیمار با آنها درگیر هستند و یا مطالبی که می تواند به درمان آنها کمک نماید ، باشد. موفق و پاینده باشید.

نیک بخت ترین مردم کسی است که کردار را به سخاوت بیاراید و گفتار را به راستی. ابن سینا
سادگی و عشق از عوامل پیشرفت است، که در قلب ما ایرانیان است. پروفسور حسابی

آواتار کاربر
admin
مدیر سایت
مدیر سایت

سپاسگذاری کرده اید: 1196 مرتبه
سپاسگذاری شده: 263 مرتبه در 181 پست
میزان اعتبار: 6

بازگشت به ادبیات طنز

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 2 مهمان