Psilocybin-سیلوسایبین (قارچ جادویی -قارچ مقدس -مجیک ماشروم )

هر مطلب یا مقاله در باره مواد مخدر در این انجمن قرار می گیرد. ضمنا" مقالات شما در صفحه اصلی سایت نیز منعکس خواهد شد .

مدیران انجمن: dr.sayadi, admin

Psilocybin-سیلوسایبین (قارچ جادویی -قارچ مقدس -مجیک ماشروم )

پستتوسط dr.yazdanniaz » 8 اسفند 1392, 19:51

صد‌ها گونه‌ی مختلف از قارچ از دسته سیلوسایبین(Psilocybin) یا قارچ‌های جادویی(مجیک ماشروم-Magic Mushroom) موجود است که به خانواده‌های گروه سیلوسایب(Psilocybe)، متعلق است از این دسته می توان گره پنائلوس(Panaeolus) وکوپلاندیا(Copelandia) نام برد .

[ توجه گروهی از قارچ ها موسوم به نام امانیتا موسکاریا هیچ ربطی به گره قارچ جادویی یا مجیک ماشروم ندارند قارچ آمانیتا(Amanita)]

اثرات مصرف قارچ جادویی یک مسافرت یا [trip] تریپ است

تریپ توهمی قارچ جادویی شبیه به ال اس‌ دی-LSD با زمانی‌ کوتاه تر و ایجاد تغییرات فیزیکی‌، بصری و ادراکی قابل توجه است.

بیشتر قارچ‌های حاوی سیلوسایبین معمولاً کوچک قهوه‌ای و یا قهوه‌ایِ مایل به زرد هستند که اکثرا به راحتی‌ با قارچ‌های غیر روان گردان، غیر خوراکی و سمی موجود در طبیعت مورد اشتباه قرار میگیرند؛ این امر آنها را خطرناک و شناسایی‌شان را تا حد زیادی در طبیعت دشوار کرده است.

Persian Psychedelic Forum
آواتار کاربر
dr.yazdanniaz
کاربر ویژه
کاربر ویژه

سپاسگذاری کرده اید: 149 مرتبه
سپاسگذاری شده: 788 مرتبه در 555 پست
میزان اعتبار: 9

کاربران زیر از کاربر محترم dr.yazdanniaz به خاطر این پست سپاسگذاری کرده اند
admin (9 اسفند 1392, 16:12)

قارچ جادویی؛ داروی جدید افسردگی

پستتوسط dr.yazdanniaz » 21 فروردین 1393, 16:04

نوعی قارچ موسوم به 'سیلوسایبین' که به 'قارچ جادویی' معروف است می تواند افراد افسرده را درمان کنند.

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، 'دیوید نات' پژوهشگر این طرح از دانشگاه سلطنتی لندن گفت: قارچ سیلوسایبین به عنوان داروی افزایش توان مغز شناخته می شود.

وی افزود:دریافته ایم سیلوسایبین - ترکیب طبیعی تولید شده توسط این قارچ - موجب کاهش فعالیت در برخی مناطق مغزی می شود که متراکم ترین ارتباطات را با دیگر مناطق دارد. این مناطق 'هاب' خوانده می شوند.

در یک بررسی30 داوطلب سالم تحت تزریق سیلوسایبین قرار گرفتند و فعالیت مغزی آنها با توسط تصویر برداری MRI بررسی شد . این اسکن ها نشان داد که فعالیت مغزی در مناطق هاب مغز افزایش یافت مانند درمانهای موثر داروهای افسردگی.

نتایج این بررسی در نشریه مجموعه مقالات فرهنگستان ملی علوم آمریکا منتشر شده است

تحقیق دوم نشان داد، سیلوسایبین موجب افزایش حافظه شخصی می شود. این امر حاکی از مفید بودن این ترکیب مانند داروهای روان درمان است.نتایج این بررسی در نشریه Psychiatry منتشر خواهد شد .

مطالعات نشان داد آن دسته از افرادی که تحت درمان با ترکیب جادویی این قارچ قرار می گیرند بهبود چشمگیری در وضعیت سلامت روانشان مشاهده می شود.

در بررسی که سال گذشته بر روی 12 نفر انجام شد محققان دریافتند افرادی مبتلا به اضطراب که تحت درمان با سیلوسایبین قرار داشتند میزان افسردگی شان شش ماه بعد به طور قابل توجهی کاهش یافت.

منبع : ایرنا
آواتار کاربر
dr.yazdanniaz
کاربر ویژه
کاربر ویژه

کاربران زیر از کاربر محترم dr.yazdanniaz به خاطر این پست سپاسگذاری کرده اند
admin (22 فروردین 1393, 14:17)

Re: Psilocybin-سیلوسایبین (قارچ جادویی -قارچ مقدس -مجیک ماشر

پستتوسط Hamedxtc » 6 تیر 1394, 01:34

با سلام و عرض ادب خدمت جناب دكتر يزدان نياز
دكتر من اين قارچ رو از كجا ميتونم گير بيارم؟نياز دارم،نه براي سوءمصرف،براي درمان افسردگيم،پيش دكتر و روانشناس رفتم براي درمان ولي فايده اي نداشته.
Hamedxtc
کاربر عادی
کاربر عادی

سپاسگذاری کرده اید: 0 مرتبه
سپاسگذاری شده: 0 مرتبه در 0 پست
میزان اعتبار: 0

پستتوسط dr.yazdanniaz » 7 تیر 1394, 11:19

متاسفانه باید بگویم با اینکه اثرات درمانی سیلوسایبین در درمان کامل افسردگی در دانشگاهای مثل جان هاپکینز در امریکا و یا پرفسور دیوید نات، استاد روانپزشکی کالج سلطنتی انگلستان و دانشگاهای معتبر دیگر تائید شده است اما به دلیل قرار داشتن این قارچ در متن کنوانسیون ژنو شرکت های دارویی هیچگاه انرا به صورت قرص تولید نمی کنند زیرا مجبور به تعطیل کردن هزاران شرکت سازنده داروهایی ضد افسردگی می شوند با اینکه سالی حداقل 300 نفر فقط با مصرف فلوکستین در امریکا می میرند اما تا کنون یک مرگ با مصرف سیلوسایبین گزارش نشده است دوز مرگ اور این قارچ نزدیک به 7.5 کیلو گرم است و دوز توهم زا 20 گرم اما در خارج تحقیقات نشان داده است مصرف 75 میلی گرم در هفته که توهم زا نیست و عوارضی ندارد در دو ماه افسردگی را درمان می کند
متاسفانه فعلا روانپزشکی را که برای درمان افسردگی از سیلوسایبین در ایران استفاده کند وجود ندارد
آواتار کاربر
dr.yazdanniaz
کاربر ویژه
کاربر ویژه

پستتوسط tohid » 31 شهریور 1395, 13:47

سلام دکتر خسته نباشید
من دو ماه پیش دو گرم از این قارچ تهیه کرده و در جنگل های ارسباران همراه با موزیک ارام بخش استفاده کرده لازم به ذکر است بازگو کنم که بنده شدیدا از بیماری افسردگی رنج میبردم
از ان موقع تا حالا افسردگی بنده کاملا درمان شده حتی قبل از مصرف ای ماده شفا بخش من سیگار و مشروبات الکلی مصرف میکردم ولی حالا بوشونو که احساس میکنم حالم بد میشه دستام هم قبلا میلرزید ولی الان بصورت قابل توجهی خوب شدن موقع مصرف این ماده عملکرد مغری من تا 40 درصد بالا رفته بود تا اونجایی که میتونستم ریشه درخت ها رو ببینم حتی میتونستم خون توی رگهامو ببینم با کیفیت کاملا بالا میتونستم ابر ها و خورشید و حتی دور دست ها رو تو فاصله چند متری ببینم حتی میتونستم صدای راه رفتن مورچه هارو بشنوم از ان موقع به بعد شخصیت و زندگی من متحول شده
tohid
کاربر عادی
کاربر عادی

پستتوسط mohammad7352 » 9 اسفند 1396, 19:38

سلام آقای دکتر من سال هاست از افسردگی شدید رنج میبرم و پس از چندین بار مراجعه به روانپزشک و 2 سال مصرف انواع داروها بهبودی چندانی حاصل نشد از شما خواهشمندم فقط بگین در کدام مناطق ایران میشه این قارچ رو پیدا کرد؟ مثلا آیا در جنگل های کلاردشت قابل یافت هست یا خیر؟ آیا جایی برای خرید آن در ایران هست؟ و این که فرمودین صد ها نوع از این قارچ موجود است آیا این قارچ ها تاثیرات مشابهی داند؟ نحوه تشخیص و شناسایی آن ها چگونه است؟ با سپاس
mohammad7352
کاربر عادی
کاربر عادی

بازگشت به اعتیاد و انواع مواد مخدر

• مباحث مشابه
    پاسخ ها
    مشاهده شده
    آخرین پست

چه کسی آنلاین است