ترک اعتیاد به اپیوییدها (تریاک)

هر مطلب یا مقاله در باره مواد مخدر در این انجمن قرار می گیرد. ضمنا" مقالات شما در صفحه اصلی سایت نیز منعکس خواهد شد .

مدیران انجمن: dr.sayadi, admin

Re: ترک اعتیاد به اپیوییدها (تریاک)

پستتوسط Mike5000 » دوشنبه 19 خرداد 1393, 7:27 pm

Arash6m نوشته است:
Mike5000 نوشته است:سلام

من به روزی 100 میلی گرم رسیدم ولی باز هم نمیتونم کامل کنار بگذارم. امیدوارم بتونم تا 50 میلی گرم پایین بیارم

با درود

دوست عزیز در کدام شهر یا منطقه زندگی میکنید ؟

با سپاس
آرش

استان وستفالن شهر Warburg
Mike5000
کاربر عادی
کاربر عادی

سپاسگذاری کرده اید: 6 مرتبه
سپاسگذاری شده: 6 مرتبه در 4 پست
میزان اعتبار: 0

پستتوسط Arash6m » جمعه 23 خرداد 1393, 12:32 pm

با درود

دکتر پرویز رستم در شهر Bad Driburg متخصص اعصاب و روان شناس هستند، آدرس و تلفن را در اینترنت جستجو کنید، زیاد از شما دور نیست

با سپاس
آرش
آواتار کاربر
Arash6m
کاربر عادی
کاربر عادی

محل اقامت: Dortmund
سپاسگذاری کرده اید: 24 مرتبه
سپاسگذاری شده: 42 مرتبه در 17 پست

کاربران زیر از کاربر محترم Arash6m به خاطر این پست سپاسگذاری کرده اند
dr.sayadi (جمعه 23 خرداد 1393, 2:51 pm)

پستتوسط f_davami » شنبه 24 خرداد 1393, 11:24 am

به نظر بنده بدترین گزینه برای ترک هر ماده مخدری از جمله تریاک شیره قرض ویا شربت متادون است وبسیار خطرناک است وبنده باجستجو درسایتهای ایرانی متوجه شدم که پزشگان ایران هم خیلی ازخطرات متادون اگاه نبود ولی درسایتهای خارجی که کارها تخصصی تر است بسیار مطا لب جالب توجه است در مسکو اعتیاد به هرماده مخدر را مرکز قبول ودرمان میکنند بجز متادونیها را و اندک مراکزی که با اسرار معتاد پذیرش کنند با قیمت دو برابر و گرفتن امضا در صورت فوت چون سه نوع مرگ درهنگام ترگ بیمار را تهدید میکند در سایر مخدر ایگونه نیست خلاصه ترک متادون ده برابر سخت تر سایر مواد بود و ترک اولیه حدود 50 تا70 روز است در مورد تریاک شیر هرویین 10 روز با عوارض بسیار کمتر از متادون ومهم تر انکه مصرف متادون انسان راظرف 1 تا 10 سال از پا درمیاورد
f_davami
کاربر عادی
کاربر عادی

سپاسگذاری کرده اید: 0 مرتبه
سپاسگذاری شده: 2 مرتبه در 2 پست

کاربران زیر از کاربر محترم f_davami به خاطر این پست سپاسگذاری کرده اند
ayaho (چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396, 3:23 pm)

پستتوسط ش-رستمی نژاد » یکشنبه 25 خرداد 1393, 1:50 pm

سلام ، تفاوتهای فردی یکی از عوامل مهمی است که انسان ها را از هم متمایز میکند . توجه به تفاوت های فردی در درمان اعتیاد می تواند زمان پاکی افراد را افزایش دهد ، اینکه چه کسی ، چه دارویی استفاده کند مقدار زیادی برمیگردد به تارخچه مصرف فرد و سوابق پزشکی و روانپزشکی او . بادر نظر گرفتن این مسئله و شدت اعتیاد فرد داروی لازم از طرف پزشک به او تجویز خواهد شد . به نظرم یه مقدار نا عادلانه است که بدون در نظر گرفتن عوامل ذکر شده و بدون در نظر گرفتن وضعیت اقتصادی ، جغرافیایی ، اجتماعی و سیاسی و ... افراد بگوییم که بدترین روش ترک استفاده از قرص و یا متادون میباشد .
قطره دریاست اگر با دریاست،ورنه او قطره و دریا ،دریاست!
آواتار کاربر
ش-رستمی نژاد
مدیر انجمن
مدیر انجمن

سپاسگذاری کرده اید: 182 مرتبه
سپاسگذاری شده: 334 مرتبه در 171 پست
میزان اعتبار: 14

کاربران زیر از کاربر محترم ش-رستمی نژاد به خاطر این پست سپاسگذاری کرده اند
admin (یکشنبه 25 خرداد 1393, 2:45 pm), ayaho (چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396, 3:24 pm)

پستتوسط admin » یکشنبه 25 خرداد 1393, 3:01 pm

f_davami نوشته است:به نظر بنده بدترین گزینه برای ترک هر ماده مخدری از جمله تریاک شیره قرض ویا شربت متادون است وبسیار خطرناک است وبنده باجستجو درسایتهای ایرانی متوجه شدم که پزشگان ایران هم خیلی ازخطرات متادون اگاه نبود ولی درسایتهای خارجی که کارها تخصصی تر است بسیار مطا لب جالب توجه است در مسکو اعتیاد به هرماده مخدر را مرکز قبول ودرمان میکنند بجز متادونیها را و اندک مراکزی که با اسرار معتاد پذیرش کنند با قیمت دو برابر و گرفتن امضا در صورت فوت چون سه نوع مرگ درهنگام ترگ بیمار را تهدید میکند در سایر مخدر ایگونه نیست خلاصه ترک متادون ده برابر سخت تر سایر مواد بود و ترک اولیه حدود 50 تا70 روز است در مورد تریاک شیر هرویین 10 روز با عوارض بسیار کمتر از متادون ومهم تر انکه مصرف متادون انسان راظرف 1 تا 10 سال از پا درمیاورد

به اعتقاد من کسی که به متادون اعتیاد پیدا کرده است ، به دنبال درمان نبوده بلکه مخدری را جایگزین مخدر دیگر کرده است . از نظر پزشکی درمان فقط قطع مصرف نیست . درست است که متادون نیمه عمر بالایی دارد و اثرات آن بیشتر از تریاک یا مورفین در بدن انسان باقی می ماند و سندروم ترک سنگین تری دارد ولی یک پزشک متخصص با دانشی که دارد می داند که چه موقع و چگونه بیمار خود را از وابستگی به متادون برهاند . من خیلی از بیماران را در همین مرکز دیده ام که زیر نظر پزشک پس از اینکه دوره درمانشان چندین سال طول کشیده و چندین سال متادون مصرف کرده اند ، اکنون بدون وابستگی به هیچ ماده ای ، چه مخدر و چه محرک دارند زندگی می کنند و از شر اعتیاد رها شده اند .این ها کسانی بوده اند که به آنچه پزشک و روانشناسشان می گفتند توجه کرده و به آن عمل می نمودند . در مقابل کسانی را داریم که هنوز به آن مرحله نرسیده اند و هنوز هم دارند متادون مصرف می کنند. این نکته هم لازم می دانم بگویم که معمولاً متادون را برای آنها که وابستگیشان به ماده مخدر سنگین است و یا وابستگی به مخدر هایی مانند شیره و هروئین داشته اند استفاده می کنند و برای وابستگان به مخدر های سبک تر از جمله تریاک و یا آنهایی که مقدار مصرف و زمان مصرفشان کم است از تنتور اپیوم و یا بوپرنورفین (همان به اصطلاح قرص زیر زبانی) استفاده می گردد .

نیک بخت ترین مردم کسی است که کردار را به سخاوت بیاراید و گفتار را به راستی. ابن سینا
سادگی و عشق از عوامل پیشرفت است، که در قلب ما ایرانیان است. پروفسور حسابی

آواتار کاربر
admin
مدیر سایت
مدیر سایت

سپاسگذاری کرده اید: 1196 مرتبه
سپاسگذاری شده: 263 مرتبه در 181 پست
میزان اعتبار: 6

کاربران زیر از کاربر محترم admin به خاطر این پست سپاسگذاری کرده اند
ش-رستمی نژاد (سه شنبه 27 خرداد 1393, 3:29 pm), ayaho (چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396, 3:24 pm)

پستتوسط Mike5000 » جمعه 20 تیر 1393, 2:30 pm

سلام،

الان تقریبا 15 روزه که دیگه ترامادول مصرف نمیکنم . چند روز آخر 50 میلیگرم میخوردم بعد کامل قطع کردم . درد و تعریق به هیچ عنوان نداشتم ولی افسردگی و بد خوابی . دکتر برام دارویی به نام Levodopa نوشت که الان فقط شب ها قبل از خواب مصرف میکنم . پیشنهاد میکنم هر کس که میخواد ترک کنه دوز مصرفش رو آهسته کم کنه. دکتر برام داروی ضد افسردگی به نام Paroxetin نوشته ولی هنوز شروع به مصرف نکردم ، چرا این دارو 2 تا 3 هفته طول میکشه تا اثر کنه ؟ آیا عوارضی داره ؟
Mike5000
کاربر عادی
کاربر عادی

سپاسگذاری کرده اید: 6 مرتبه
سپاسگذاری شده: 6 مرتبه در 4 پست

کاربران زیر از کاربر محترم Mike5000 به خاطر این پست سپاسگذاری کرده اند
Arash6m (جمعه 27 تیر 1393, 10:16 am)

پستتوسط Arash6m » جمعه 27 تیر 1393, 10:58 am

Mike5000 نوشته است:سلام،

الان تقریبا 15 روزه که دیگه ترامادول مصرف نمیکنم . چند روز آخر 50 میلیگرم میخوردم بعد کامل قطع کردم . درد و تعریق به هیچ عنوان نداشتم ولی افسردگی و بد خوابی . دکتر برام دارویی به نام Levodopa نوشت که الان فقط شب ها قبل از خواب مصرف میکنم . پیشنهاد میکنم هر کس که میخواد ترک کنه دوز مصرفش رو آهسته کم کنه. دکتر برام داروی ضد افسردگی به نام Paroxetin نوشته ولی هنوز شروع به مصرف نکردم ، چرا این دارو 2 تا 3 هفته طول میکشه تا اثر کنه ؟ آیا عوارضی داره ؟

با درود

بد خوابی و افسردگی بعد از یک مدتی برطرف میشه فقط باید صبر داشته باشید، حتما به دستورات پزشک عمل کنید ، داروئی هایی که گرفتید برای پشتیبانی روحی و جلوگیری از بازگشت اعتیاد بسیار خوب هستند.
ضد افسردگی های نسل جدید ابتدا نوعی وابستگی داروئی در بدن ایجاد میکنند که نتیجه تحمل بدنی در برابر آنها در نهایتا برای بیمار خوشایند خواهد بود، تاثییر این داروها زمانی آغاز میشود که سیستم سروتونین در مقابل دارو یا اثرات دارو واکنش نشان میدهد و شروع به کم کردن حساسیت و تعداد گیرنده های 5HT-2 میکند (Serotonin-(5-HT2)-Receptors Down-Regulation). ازدیاد بیش از حد گیرنده های سروتونین یکی از دلایلی هست که در خیلی از افراد داروهای ضد افسردگی بی تاثییر هستند.
عوارض اولیه ناخوشایند مصرف آن معمولا بعد از چند روز رفع میشود، سندروم ترک Paroxetin از دیگر SSRIها سخت تر است و باید آهسته قطع شود.

با سپاس
آواتار کاربر
Arash6m
کاربر عادی
کاربر عادی

پستتوسط f_davami » چهارشنبه 16 اردیبهشت 1394, 4:31 am

با سلام خدمت دوستان درپست قبلی بعضی دوستان انتقاد کرده بودند لازم است توصیحی داده شود تریاک مخدری طبیعی است که سالها مورد مصرف بود بعدها داشمدان بدنبال ساخت داروی ترک هریین وبعد متادون وغیر را تولید کرده که همگی دها برابر بد تر از تریاک هستند ومرگ اورتر وبا اعتیادی به مراتب ببشتر خلاصه اینک بد را با بدتر عوص نکنید ودیگر اینک خیلیها یگ عمر تریاک مصرف کرده وعمری نصبی طبیعی کرد که با داروهای ساخت بشر ممکن نیست ودر اخر بهترین روش ترک تریاک کم کردن تدریجی ان است و بهتر است دوستا ن درمورد داروها سری به سایتهای خارجی هم بزنند که هر مرکز ترک اعتیاد دارای شش متخصص شبا نه روزی هستند نه ایران که یگ پزشک عموی دار واونم نمیخواهند درمان کنند بیشتر میخواند صورت مسله پا ک بشه
f_davami
کاربر عادی
کاربر عادی

سپاسگذاری شده: 2 مرتبه در 2 پست

کاربران زیر از کاربر محترم f_davami به خاطر این پست سپاسگذاری کرده اند
ayaho (چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396, 3:25 pm)

پستتوسط masoudk » شنبه 2 خرداد 1394, 8:11 am

سلام . مدت 2 سال به تریاک اعتیاد داشتم. از اولین روز عید امسال تصمیم به ترک گرفتم. روزی یه قرص متادون 20 خوردم ، اوایل یه نصفه صبح و شب بعد از 20 روز یک چهارم صبح و شب بعد وعده صبح رو حذف کردم . و کم کم هم یک چهارم رو باز از وسط شکوندم و خوردم. الان 10 روزه قرص نمی خورم و کلا توی دوماه 25 عدد قرص متادون 20 خوردم. ولی این ده روزه زجر آور شده ، نمی تونم بخوابم ، پا درد وحشتناک دارم. تپش قلب ، بی حوصلگی پرخاش . کلا انگار همین امروز ترک کردم . رفتم دکتر ولی جرات نکردم از اعتیاد حرفی بزنم . شب تا صبح بیدارم و خیلی بد حالم . کلافه و خسته شدم . دکتر بهم پروپرانولول 40 داده و کلردیازپوکسید 10 و وبتامبن ب 1 300. کلا حالت خفگی و کلافگی دارم. تو خواب انگار بدنم داره میسوزه و با تپش قلب شدید بیدار میشم . شب تا 4 بیدارم و نمی تونم بخوابم و صبح ساعت 6 بیدارم. میترسم خسته و افسرده شدم. میترسم این درد و خستگی دوباره منو گرفتار کنه. لطفا یه راهی جلوی پام بزارید . ممنون
masoudk
کاربر عادی
کاربر عادی

سپاسگذاری شده: 0 مرتبه در 0 پست

پستتوسط admin » شنبه 2 خرداد 1394, 7:54 pm

masoudk نوشته است:سلام . مدت 2 سال به تریاک اعتیاد داشتم. از اولین روز عید امسال تصمیم به ترک گرفتم. روزی یه قرص متادون 20 خوردم ، اوایل یه نصفه صبح و شب بعد از 20 روز یک چهارم صبح و شب بعد وعده صبح رو حذف کردم . و کم کم هم یک چهارم رو باز از وسط شکوندم و خوردم. الان 10 روزه قرص نمی خورم و کلا توی دوماه 25 عدد قرص متادون 20 خوردم. ولی این ده روزه زجر آور شده ، نمی تونم بخوابم ، پا درد وحشتناک دارم. تپش قلب ، بی حوصلگی پرخاش . کلا انگار همین امروز ترک کردم . رفتم دکتر ولی جرات نکردم از اعتیاد حرفی بزنم . شب تا صبح بیدارم و خیلی بد حالم . کلافه و خسته شدم . دکتر بهم پروپرانولول 40 داده و کلردیازپوکسید 10 و وبتامبن ب 1 300. کلا حالت خفگی و کلافگی دارم. تو خواب انگار بدنم داره میسوزه و با تپش قلب شدید بیدار میشم . شب تا 4 بیدارم و نمی تونم بخوابم و صبح ساعت 6 بیدارم. میترسم خسته و افسرده شدم. میترسم این درد و خستگی دوباره منو گرفتار کنه. لطفا یه راهی جلوی پام بزارید . ممنون

دوست عزیز این عوارض طبیعی است و به مرور از بین می رود . من کسانی را می شناسم که تا سه چهار ماه خواب نداشته و این عوارض را کشیده اند ولی پس از این مدت تبدیل به یک آدم سالم و بدون عوارض شده اند و اکنون با آرامش کامل به زندگی خود ادامه می دهند . صبور باشید و به این بیاندیشید که اگر یک بار خطا بکنید همه چیز خراب می شود . به روزی که سلامتی خود را باز می یابید فکر کنید . ضمناً اگر تحملتان کم است به یک پزشک متخصص اعتیاد مراجعه کنید و به او بگویید که علائم بیماری شما ناشی از چیست . او می تواند به شما داروهایی بدهد که علاوه بر بی زیان بودن علائم شما را کاهش دهد . توجه کنید که علائم شما می تواند تخفیف بیابد ولی کاملاً از بین نمی رود بنابراین به خداوند توکل کنید و صبور باشید . موفق باشید .

نیک بخت ترین مردم کسی است که کردار را به سخاوت بیاراید و گفتار را به راستی. ابن سینا

آواتار کاربر
admin
مدیر سایت
مدیر سایت

کاربران زیر از کاربر محترم admin به خاطر این پست سپاسگذاری کرده اند
dr.yazdanniaz (شنبه 2 خرداد 1394, 11:31 pm)

پستتوسط zaman » شنبه 26 تیر 1394, 12:10 am

با سلام دوستان عزیز. امیدوارم حرفام باعث بیدار شدن یا حتی کمک به بیماران عزیزی که به اینجا به هدف درمان سر میزنن کمک کنه قبلا از صبر وشکیبایی شما ممنونم و از اطبای عزیز عذر خواهی میکنم .....
بنده با 29 سال سن و جنسیت مذکر قریب به بالای ۱.۵ سال معادل تقریبی ۲۰ماه مصرف کننده حرفه ای داروی ترا بودم که مصرفم جهت درمانگری نبود وصرفا جهت سوء استفاده از عوارض این دارو رو مصرف میکردم صرفا جهت احساس سر خوشی و دوز مصرفم هم به صورت دیوانه واری بالا بود متاسفانه در ماهای پایانی مصرف به روزی ۲۰۰۰ میلی گرم قرص هم رسیده بودم که بسیار افراطی بود این دوز مصرف عوارض خیلی شدیدی در من داشت که تشنج در خواب شایان ذکر ترین اونها بود به دلیل اوضاع بد روحی و هم چنین اوضاع نابسامان خدمت مقدس (!!!) سربازی هر روز حاله روحیم خرابتر هم میشد علارقم تحصیلات در مقطع ارشد رشته برق متاسفانه در جهل و نادانی فزاینده ای فرو رفته بودم و عدم نظارت والدین به علت فوت بیشتر در جهل فرو رفته بودم بگذریم .....
گذشت تا در خودم این اراده رو دیدم که ترک کنم تا یک روز برام قابل تحمل بود اما از روز دوم عوارض شدید فیزیکی روتین در بدنم ظهور کرد که درد عضلانی و تعریق سرد توهم و سیخ شدن موی بدن بعد از هر خمیازه یعنی تقریبا هر پنج دقیقه یکبار و.....اما اصلی ترین مشکل بنده سندرم پای بی قرار بود که به شدت برام عذاب آور بود به حدی که پنج شبانه روز پلک روی هم نذاشتم و حالت وحشتناکی برام پیش اومده بود از شدت بی خوابی تکلم واسم سخت شده بود اما چون اراده قلبیم ترک کردن بود تو اون شرایط هم قوت قلبی داشتم که ترک رو رها نکنم البته دوز مصرف رو تو سه هفته به ۶۰۰ میلی کم کرده بودم اما با این حال باز عوارض به صورت خفیف ظاهر شده بود قبل از ترک قطعی ....
با معذرت از اطبای عزیز بنده تجربه شخصی خودمو روایت میکنم .......
چون بیماری سندرم پای بی قرار زیاد شناخته شده نیست پزشکهایی که مراجعه میکردم تقریبا همه مصرف جایگزین متادون رو پیشنهاد میکردن اما از طرف بنده به هر دلیل رد میشد .....
داروهای روتین این بیماری که تو چارت سازمان دارویی ایالات متحده توصیه جهت درمان استاندارد میشد مانند گاباپنتن و پرامی پکسول و......حتی دوز بالا متاسفانه جواب گو نبود فقط بنزو پایین ها اونهم فقط میدازولام تزریقی جواب میداد که چه عرض کنم تا پنج ساعت بیهوش میشدم اونم تحت نظر پزشک بیهوشی تو بیمارستان میخوابیدم و سه تا چهار بار این دارو رو گرفتم .....
شاید کمک کنه به درمان بیمازان عزیزتون گفتنش خالی از لطف نیست که تا روز دهم زندگیم عین آخر عاقبت یزید شده بود البته عوارض روز به روز کمتر میشد تا این که داروی بسیار نایابه روپیرکس0.5میلی رو تهیه کردم زیر نظر متخصص اعصاب و از طریقه مصرف استاندارد دارو کم کم تا روز ۱۶ بعد از عوارض کاسته شد و داروی روپیرکس رو هم به صورت استاندارد قطع کامل کردم خوشبختانه الان بعد از ۶ ماه هیچ عوارض شایان ذکری ندارم ببخشید انگاری زیاد حرف زدم مواظبه زیبایی هاتون باشین .......
البته هم خونه هام دو تاشون دانشجوی پزشکی هستن که خیلی کمکم کردن مخصوصا تو خوابیدن با میدازولام تو بیمارستان ......
zaman
کاربر عادی
کاربر عادی

سپاسگذاری شده: 1 مرتبه در 1 پست

کاربران زیر از کاربر محترم zaman به خاطر این پست سپاسگذاری کرده اند
admin (یکشنبه 27 تیر 1394, 12:05 am)

Agmatine - آگماتین و اپیویید

پستتوسط Arash6m » چهارشنبه 5 آبان 1394, 3:11 am

با سلام مجدد

چندی پیش مطالعه مطالب کاربران در یک انجمن خارجی و گزارشها و تلاشهای پراکنده آنها در جهت کاهش مقاومت بدنی در مقابل اپیوییدها، باعث شد تحقیقاتی در مورد ماده Agmatine را آعاز کنم ، امیدوارم آگاهی به این دانش به مصرف کنندگان این مواد در کاهش و قطع مصرف، تاثییر گذار واقع بشه و عاملی برای سوء استفاده نباشه.

آگماتین محصولی از آمینو اسید آرگنین هست و در بدن به طور طبیعی از ال-آرگنین به وجود میاد، همانظور که در مطالب قبلی آمده، کاهش حساسیت گیرنده های MU باعث به وجود آمدن مقاومت بدنی در مقابل اپیوییدها میشه (Down Regulation). تحقیقات پراکنده ای که انجام شده حاکی از تاثییر گیرنده ای NMDA در این پروسه هست، البته هنوز نتیجه قطعی در این مورد وجود نداره. آگماتین معمولا توسط ورزشکاران سنگین و بدن ساز مورد استفاده قرار میگیره و در تشکیل بافتهای ماهیچه ای نقش موثری رو ایفاء میکنه. گفته میشه که در ساخت و تولید گیرنده های MU هم نقش داره و همچنین یک آگونیست برای گیرنده های icotinic ، imidazoline I1 ، I2, α2- adrenergic, glutamate NMDAr, and serotonin 5-HT2A ، 5HT-3 و کاپا هست و احتمالا از این طریق باعث کاهش مقاومت بدنی در مقابل اپیوییدها میشه.

یکی از بهترین راههای ترک اپیویید ، کاهش تدریجی و آهسته مقدار مصرف روزانه هست، ولی به دلایل روانی و از بین رفتن حالات خوشایند مصرف مواد، این امر برای مصرف کننده بسیار دشوار هست ، چرا که گاهی اوقات حتی کم مصرف کردن سخت تر از مصرف نکردن هست. اگر در نظر بگیریم آگماتین مقاومت بدنی را کاهش دهد ، کمی راه را هموار کرده ایم چرا که میتوانیم چند روز دوز پایین با همراهی آگاماتین داشت باشیم و سپس چند روز بدون آن ، به این ترتیب مسیر ترک اعتیاد از نظر روانی هموارتر میشود. همچنین گفته میشه که آگماتین به تنهایی علایم ناخوشایند ترک را کاهش میده. منابع تحقیقات و مقالات در این مورد در زیر آورده شده و امیدوارم که قبل از هر اقدامی مطالعه نمایید. این ماده معمولا به صورت قرصهای 500 تا 1000 میلی گرمی در فروشگاههایی که مواد مکمل بدنسازی میفروشند موجود است. از آنجایی که یک ماده مقوی مورد نیاز بدن برای ساخت سلولهای ماهیچه ای هست منع مصرف خاصی نداره، با این حال قبل از مصرف با پزشک متخصص در این مورد مشورت کنید، کاربرانی که نتایج خوبی از این مکمل گرفته اند ، مقدار 500 تا 1000 میلی گرم از آن را یک ساعت قبل از مصرف اپیویید توصیه کردند.

:Here's a link on a study of it
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2923207

"The most fascinating aspect of agmatine, an endogenous molecule, is its ability to potentiate the analgesic effect of morphine and at the same time to reduce the morphine dependence and withdrawal. The findings from this and previous reports suggest that increasing endogenous agmatine could offer novel therapeutic advantage in morphine analgesia and dependence. For example, combining agmatine with morphine during pain management, while reducing the effective dose of morphine, will also prevent the development of dependence to morphine."

Systemic agmatine can potentiate opioid analgesia and prevent tolerance to chronic morphine in laboratory rodents. Since then, cumulative evidence amply shows that agmatine inhibits opioid dependence and relapse in several animal species

منابع:
A biphasic opioid function modulator: agmatine -
مهمان عزيز لينکها فقط براي اعضاي سايت قابل مشاهده ميباشد. اگر از اعضاي سايت هستيد وارد سايت شويد, در غير اين صورت ثبت نام نماييد
Modulation of opioid analgesia by agmatine -
مهمان عزيز لينکها فقط براي اعضاي سايت قابل مشاهده ميباشد. اگر از اعضاي سايت هستيد وارد سايت شويد, در غير اين صورت ثبت نام نماييد
Agmatine and imidazoline receptors: their role in opioid analgesia, tolerance and dependence -

با سپاس
آواتار کاربر
Arash6m
کاربر عادی
کاربر عادی

کاربران زیر از کاربر محترم Arash6m به خاطر این پست سپاسگذاری کرده اند
admin (سه شنبه 12 آبان 1394, 10:59 pm)

پستتوسط Arman » یکشنبه 6 تیر 1395, 7:16 am

باسلام ودرود
من 8 سال به صورت دائمی ازتریاک وشیره تریاک استفاده میکردم 3سال اول تریاک مصرف میکردم وبعد از اینکه تو تریاک سرب زدن مجبور شدم ازتریاک شیره درست کنم واستفاده کنم مصرف روزهای اخرم روزی2تا3گرم شیره تریاک بود که تازه میشدم آدم معمولی ومجبور بودم ساعات زیادی رو مواد بکشم تا 2ماه پیش که با مراجعه به دکتر با مصرف 3 عدد قرص بوپرونورفن درمان شروع کردم وظرف 15روز به نصف قرص رسیدم که دکتر دستور به قطع دارو داد و یک آرام بخش به عنوان قرص خواب داد که من اون شب با خوردن 3عدد از آن قرص موفق به خوابیدن نشدم وفردای آن روز هم علام خماری را داشتم الان مدت 45 روز هست که از یک چهارم قرصb2استفاده میکنم وهربار میخواهم این دارو را مصرف نکنم دچار درد در کف پا ورگ سیاتیک پشت پا وبی خوابی علایم خماری میشم. ضمنا اون موقع به دکتر هم گفتم که میگفت شما نباید این میزانی که میگوید درد داشته باشید ازشما تقاضای عاجزانه دارم که مراراهنمایی کنیدتا از شر این داروی شبه مرفین خلاص بشم.یک دنیا تشکر پیشاپیش از لطف شما
Arman
کاربر عادی
کاربر عادی

سپاسگذاری شده: 1 مرتبه در 1 پست

کاربران زیر از کاربر محترم Arman به خاطر این پست سپاسگذاری کرده اند
ayaho (چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396, 3:27 pm)

پستتوسط mikii_funny » سه شنبه 26 مرداد 1395, 8:15 pm

با سلام و خسته نباشید .
من 31 سالمه و در تهران زندگی میکنم . مدت 2 سالی میشه که به تریاک و بیشتر به شیره تریاک اعتیاد پیدا کردم . تا کنون دو بار سعی به ترک کردم ولی در روز دوم به دلیل شدت استفراغ نتوانستم و لغزش کردم . این بار به تدریج دوز مصرفم را کم کردم و الان به روزی نیم گرم رسیدم . تصمیم به قطع کامل دارم . میخواهم مرا یاری کنید و مشاوره دهید تا این بار چه کارهایی انجام دهم تا که انشاالله با کمترین و حداقل دردوناراحتی به پاکی برسم . تمام ترسم از لغزش دوباره و کم اوردن در روزهای اخر است ....
mikii_funny
کاربر عادی
کاربر عادی

سپاسگذاری شده: 0 مرتبه در 0 پست

پستتوسط admin » پنج شنبه 27 مرداد 1395, 2:20 am

mikii_funny نوشته است:با سلام و خسته نباشید .
من 31 سالمه و در تهران زندگی میکنم . مدت 2 سالی میشه که به تریاک و بیشتر به شیره تریاک اعتیاد پیدا کردم . تا کنون دو بار سعی به ترک کردم ولی در روز دوم به دلیل شدت استفراغ نتوانستم و لغزش کردم . این بار به تدریج دوز مصرفم را کم کردم و الان به روزی نیم گرم رسیدم . تصمیم به قطع کامل دارم . میخواهم مرا یاری کنید و مشاوره دهید تا این بار چه کارهایی انجام دهم تا که انشاالله با کمترین و حداقل دردوناراحتی به پاکی برسم . تمام ترسم از لغزش دوباره و کم اوردن در روزهای اخر است ....

کاربر گرامی : با توجه به مدت مصرف و نوع مصرف شما (که شیره مصرف می کردید ) حتماً به یک مرکز درمان اعتیاد استاندارد و دارای مجوز از وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی مراجعه نموده تا شما را با استفاده از قرص زیرزبانی (بوپرنورفین) ظرف مدت 21 روز سم زدایی نماید . البته پس از مرحله سم زدایی گرچه بدن شما دیگر نیاز به مورفین ندارد ولی بایستی تحت مشاوره و روان درمانی قرار بگیرید . موفق باشید

آواتار کاربر
admin
مدیر سایت
مدیر سایت

قبلیبعدی

بازگشت به اعتیاد و انواع مواد مخدر

• مباحث مشابه
    پاسخ ها