ترک اعتیاد به اپیوییدها (تریاک)

هر مطلب یا مقاله در باره مواد مخدر در این انجمن قرار می گیرد. ضمنا" مقالات شما در صفحه اصلی سایت نیز منعکس خواهد شد .

مدیران انجمن: dr.sayadi, admin

Re: ترک اعتیاد به اپیوییدها (تریاک)

پستتوسط alisaher » 8 مرداد 1396, 03:41

Arash6m نوشته است:[size=150][color=سلام آرش جان ..من خودم دریگیر همین مسائل بودم اصلا نترس وراحت میتونی با متادون ترامادول رو کنار بگذاری البته لازم به ذکر هستش که خود متادون هم اعتیاد آوره ولی قدرت خماری درونترو میتونه ب مراتبی خیلی کاهش بده البته بایک پزشک باید مشورت کنی که دوز متادونترو بادوز ترامادولت مطابقت بده که بعداز چاهراالاپنج روز راحت بتونی هردورو کنار بذاری باتشکر علی ساحر خواننده ودکتر ایرانی ..❤❤❤
با سپاس
آرش
alisaher
کاربر عادی
کاربر عادی

سپاسگذاری کرده اید: 0 مرتبه
سپاسگذاری شده: 2 مرتبه در 2 پست
میزان اعتبار: 0

پستتوسط mehdi2060 » 12 شهریور 1396, 21:16

سلام. من 35 سالمه ، به مدت 11 ساله روزی ۴ تا استامینوفن کدئین 310 میخورم ، حالا میخام قطع کنم ، هر 2هفته یک چهارم کم میکنم الان رسوندم به 2 تا نصفی ، سرم بدنم درد میگیره خستگی زیاد و بی قرار و بی حوصله میشم دو ماهه که خوب نخوابیدم آیا روش درستی دارم میرم ؟ میشه لطفا راهنماییم کنید ، ممنون.
mehdi2060
کاربر عادی
کاربر عادی

سپاسگذاری شده: 0 مرتبه در 0 پست

پستتوسط پگاه تهراني » 27 شهریور 1396, 16:14

سلام
من 22سالمه وتازه ازدواج کردم وتوجه شدم همسرم اعتيادداره وازجيبش هم ترياک پيداکردم اونم 3بار هرروزهم قرصb2مصرف ميکنه ازکلونازپام هم استفاده ميکنه وقتي فهميدم وبه زورخودش وخانواده اش رومتقاعدکردم زيرباررفتن واعتراف کردن که حق بامنه به اجباربردمش پيش دکترمتخصص ولي2باربيشترنيومدوهردفه هم دعوا راه انداخت خواستم ترکش کنم به اصراروقول خودش وخانواده اش صبرکردم وفرصت دادم ترک کنه الان40روزه مثلاداره ترک ميکنه امامن مطمئن نيستم منونميبره پيش دکترش اصلانميدونم واقعاميره دکتريانه!حتي تواين مدت ديدم شربت متادون هم ميخوره رفتاراش عجيب شده يه روززيادميخوابه وشکمش روانه يه روزحتي يه لحظه چشم روهم نميذاره وپرحرف ميشه وتب خشک،يه روز1/4قرصb2ميخوره يه روزنصف يه روزکلونازپام ميخوره رفتاراوکاراي عجيب ميکنه خونه روميگرده خيره به ياجانگاه ميکنه وروزايب که نميخوابه مدام باموبايل من درگيره ويهوازدستش ميفته منگ ميشه خودشونازميکنه دستش تو حالت خواب ميبره بالا يه دکترپيداکردم که ازم پول ويزيت نميگيره خداخيرش بده اخه همسرم پول نميده برم پيش دکترايشون بهم گفتن که احتمالادروغ ميگه وشيشه مصرف ميکنه نميدونم بايدچيکارکنم خيلي نگرانم خانوادمم درجربان نيستن خيلي ميترسم توروخداکمکم کنيدلطفابگين اين نشانه هاي ترک کردنه يامصرف شيشه!؟؟؟؟ازديروزکه دکتراين حرفوزدباکسي حرف هم نميزنم وفقط اشک ميريزم درمونده شدم اخه2تاپسردايي صميمي داره که اوناهم درهمين شرايط وسن هستن وهمسراشون تازه جداشدن وجفتشونم شيشه مصرف ميکنن ميترسم نکنه حرف دکترراست باشه وهمسرمنم شيشه مصرف ميکنه!!!!توروبخداکمکم کنيدبايدچيکارکنم !؟ازکجامطمئن شم!؟؟؟؟
پگاه تهراني
کاربر عادی
کاربر عادی

پستتوسط Hamid hp » 29 شهریور 1396, 08:06

حدود ١٢ سال مصرف ترياك بصورت تدخينى(باوافور) داشتم ازلحاظ مالى ونيز مصرف در منزل خودم هم هيچ مشكلى نداشتم باسن ٥٥ سال خودم تصميم به ترك گرفتم البته چون سيگارنمى كشيدم وشيره وترياك هم نمى خوردم(دوستان اكثرقافيه تنگ ميشه وديرميشه مثل نقل ونبات مى خورن) خلاصه از ٢ سى سى شربت متادون شروع كردم وظرف ٢٦ روز رسوندم به ٣ قطره(١/٦ قرص ٥ ميلىگرم) منتهاوقتى همين مقداركم روگذاشتم كنار بعد٣ روز خيلى بى قرار وكلافه شديد شدم البته به توصيه عيال براى خواب يه شب يه قرص وشب دوم نصف كلونازپام استفاده كردم ووقتى ديگه نخوردم همونطوركه گفتم بى قرارى شديدبهم دست دادومجبورشدم دوباره ٣ قطره بخورم ودوروز ديگه ادامه دادم، به اصرار عيال كه مى گفت پات خيلى تو خواب بى قراره ونگرانم يه موقع سكته نكنى برو دكترمتخصص اعصاب، ناگفته نماند در طول اين مدل يكماه قسمت پايين صورتتم وچونم كلى جوش زده( بنده تا سن ٤٠ سالگى هم صورتم جوش داشت) وميل جنسيم همچندبرابرشده(سرپيرى ومعركه گيرى) ضمنا من دوماهه كيسه صفرامو برداشتم ولى هيچ مشكلى قبل ترك نداشتم، ضمنا اشتهام دوبرابرشده ودارم چاق ميشم بااينكه شب سعى مى كنم شام نخورم....
رفتم دكتروتجويز دكتر: ايمى پرامين ١٠ هفته اولى ١ ظهر-١شب از هفته دوم ظهر١-شب٢ پروپرانول ١٠(طپش قلب وتنظيم..) ١ظهر-١شب
نوروپنتين٣٠٠(مهردارو- گاباپنتين خارجيشه) هرشب يك عدد
به دكتر تاكيدكردم اگه قرارباشه مدام قرص بخورم و وابستگى ايجادميشه ترجيح مى دم همون ترياكم روبكشم ولو مقدار كم واينهمه قرص نخورم و....
گفت نه كمترين دوز رو نوشتم نگران نباش يه ماه ديگه بيا...
باتوجه به شلوغى سر دكترها وباعرض معذرت عدم تمركز واضحشون روى مريض خيلى نگرانم، در ضمن براى جوشهام يه ده روزه قرص راى كوتان ٢٠ ظهر بعد غذا مى خورم ولى اثرى نكرده فقط چربى پوستم كمترشده.....
دورو برى ها هم به عوض كمك مى گن برو بكش سكته مى كنى... يا دكوراسيونت بهم خورده برو همون ترياكت روبكش... و ترك ماله موتوره!!! خخخ
بگذريم اگه بقول خارجى ها advise وتوصيه اى داريد ممنون ميشم
متاسفانه متادون هم بيزنسى شده براى خودش با ترن اور ميلياردى كه خيلى اوقات ازچاله به چاهه چون اكثرا از قدرت بالاش بى خبرن و من مى خواستم شربت ترياك بگيرم طرف نداشت مى گفت آورديم استقبال نشد!! البته خوب راست ميگه ١سى سى متادون درمقابل ١٥ سى سى شربت ترياك!!!
Hamid hp
کاربر عادی
کاربر عادی

پستتوسط admin » 1 مهر 1396, 19:32

پگاه تهراني نوشته است:سلام
من 22سالمه وتازه ازدواج کردم وتوجه شدم همسرم اعتيادداره وازجيبش هم ترياک پيداکردم اونم 3بار هرروزهم قرصb2مصرف ميکنه ازکلونازپام هم استفاده ميکنه وقتي فهميدم وبه زورخودش وخانواده اش رومتقاعدکردم زيرباررفتن واعتراف کردن که حق بامنه به اجباربردمش پيش دکترمتخصص ولي2باربيشترنيومدوهردفه هم دعوا راه انداخت خواستم ترکش کنم به اصراروقول خودش وخانواده اش صبرکردم وفرصت دادم ترک کنه الان40روزه مثلاداره ترک ميکنه امامن مطمئن نيستم منونميبره پيش دکترش اصلانميدونم واقعاميره دکتريانه!حتي تواين مدت ديدم شربت متادون هم ميخوره رفتاراش عجيب شده يه روززيادميخوابه وشکمش روانه يه روزحتي يه لحظه چشم روهم نميذاره وپرحرف ميشه وتب خشک،يه روز1/4قرصb2ميخوره يه روزنصف يه روزکلونازپام ميخوره رفتاراوکاراي عجيب ميکنه خونه روميگرده خيره به ياجانگاه ميکنه وروزايب که نميخوابه مدام باموبايل من درگيره ويهوازدستش ميفته منگ ميشه خودشونازميکنه دستش تو حالت خواب ميبره بالا يه دکترپيداکردم که ازم پول ويزيت نميگيره خداخيرش بده اخه همسرم پول نميده برم پيش دکترايشون بهم گفتن که احتمالادروغ ميگه وشيشه مصرف ميکنه نميدونم بايدچيکارکنم خيلي نگرانم خانوادمم درجربان نيستن خيلي ميترسم توروخداکمکم کنيدلطفابگين اين نشانه هاي ترک کردنه يامصرف شيشه!؟؟؟؟ازديروزکه دکتراين حرفوزدباکسي حرف هم نميزنم وفقط اشک ميريزم درمونده شدم اخه2تاپسردايي صميمي داره که اوناهم درهمين شرايط وسن هستن وهمسراشون تازه جداشدن وجفتشونم شيشه مصرف ميکنن ميترسم نکنه حرف دکترراست باشه وهمسرمنم شيشه مصرف ميکنه!!!!توروبخداکمکم کنيدبايدچيکارکنم !؟ازکجامطمئن شم!؟؟؟؟

کاربر گرامی خانم تهرانی : قبل از هر چیز از اینکه جواب شما را با کمی تأخیر می نویسم عذر خواهی می کنم. جواب شما را قرار بود که جناب دکتر صیادی بنویسند ولی بدلیل مشکلی که برای ایشان پیش آمد نتوانستند جواب شما را بدهند. اکنون من بعد از مشورت با ایشان مطالب زیر را عرض می نمایم.

1- شوهر شما به احتمال زیاد علاوه بر تریاک اعتیاد به شیشه نیز دارد ضمن اینکه او ممکن است از چندین نوع مواد مخدر دیگر نیز بسته به اینکه چه به دستش بیاید نیز استفاده کند.

2- برای اطمینان از اینکه آیا شیشه نیز مصرف می کند یا نه از او بخواهید با شما به یک مرکز ترک اعتیاد معتبر برای آزمایش اعتیاد به شیشه مراجعه کند.این مراکز دارای کیت های آزمایشی دقیق هم برای تریاک و هم شیشه و هم حشیش یا ماریجوانا هستند.اگر شوهر شما امتناع کرد و یا بهانه آورد مطمئن باشید که او معتاد به شیشه نیز است گرچه با توجه به گفته های شما ، ما تقریباً از این بابت مطمئنیم ولی باز تا آزمایش ندهد نمی توان کاملاً مطمئن بود.متوجه باشید که اگر از زمان مصرف بیش از 3 روز بگذرد ممکن است جواب آزمایش غیر دقیق باشد.ضمن اینکه هنگام گرفتن نمونه ادرار حتما بایستی کسی بالای سرش حاضر باشد تا تقلب نکند.

3- توصیه می کنیم حتماً خانواده خود را در جریان امر قرار دهید و سپس همراه خانوادتان به یک روانشناس در زمینه اعتیاد برای راهنمایی شما که چه کار کنید تا شوهر خود را وادار به ترک نمایید و یا اینکه راه دیگری برگزینید با او مشورت نمایید.

4- توصیه می کنیم که با تعقل رفتار نمایید و از دعوا و یا رفتارهای احساسی جداً پرهیز نمایید.ضمناً در این مورد اصلاً کوتاه نیامده و مسئله اعتیاد را بسیار جدی بگیرید. موفق باشید

نیک بخت ترین مردم کسی است که کردار را به سخاوت بیاراید و گفتار را به راستی. ابن سینا
سادگی و عشق از عوامل پیشرفت است، که در قلب ما ایرانیان است. پروفسور حسابی

آواتار کاربر
admin
مدیر سایت
مدیر سایت

سپاسگذاری کرده اید: 1201 مرتبه
سپاسگذاری شده: 263 مرتبه در 181 پست
میزان اعتبار: 6

پستتوسط admin » 1 مهر 1396, 19:55

Hamid hp نوشته است:حدود ١٢ سال مصرف ترياك بصورت تدخينى(باوافور) داشتم ازلحاظ مالى ونيز مصرف در منزل خودم هم هيچ مشكلى نداشتم باسن ٥٥ سال خودم تصميم به ترك گرفتم البته چون سيگارنمى كشيدم وشيره وترياك هم نمى خوردم(دوستان اكثرقافيه تنگ ميشه وديرميشه مثل نقل ونبات مى خورن) خلاصه از ٢ سى سى شربت متادون شروع كردم وظرف ٢٦ روز رسوندم به ٣ قطره(١/٦ قرص ٥ ميلىگرم) منتهاوقتى همين مقداركم روگذاشتم كنار بعد٣ روز خيلى بى قرار وكلافه شديد شدم البته به توصيه عيال براى خواب يه شب يه قرص وشب دوم نصف كلونازپام استفاده كردم ووقتى ديگه نخوردم همونطوركه گفتم بى قرارى شديدبهم دست دادومجبورشدم دوباره ٣ قطره بخورم ودوروز ديگه ادامه دادم، به اصرار عيال كه مى گفت پات خيلى تو خواب بى قراره ونگرانم يه موقع سكته نكنى برو دكترمتخصص اعصاب، ناگفته نماند در طول اين مدل يكماه قسمت پايين صورتتم وچونم كلى جوش زده( بنده تا سن ٤٠ سالگى هم صورتم جوش داشت) وميل جنسيم همچندبرابرشده(سرپيرى ومعركه گيرى) ضمنا من دوماهه كيسه صفرامو برداشتم ولى هيچ مشكلى قبل ترك نداشتم، ضمنا اشتهام دوبرابرشده ودارم چاق ميشم بااينكه شب سعى مى كنم شام نخورم....
رفتم دكتروتجويز دكتر: ايمى پرامين ١٠ هفته اولى ١ ظهر-١شب از هفته دوم ظهر١-شب٢ پروپرانول ١٠(طپش قلب وتنظيم..) ١ظهر-١شب
نوروپنتين٣٠٠(مهردارو- گاباپنتين خارجيشه) هرشب يك عدد
به دكتر تاكيدكردم اگه قرارباشه مدام قرص بخورم و وابستگى ايجادميشه ترجيح مى دم همون ترياكم روبكشم ولو مقدار كم واينهمه قرص نخورم و....
گفت نه كمترين دوز رو نوشتم نگران نباش يه ماه ديگه بيا...
باتوجه به شلوغى سر دكترها وباعرض معذرت عدم تمركز واضحشون روى مريض خيلى نگرانم، در ضمن براى جوشهام يه ده روزه قرص راى كوتان ٢٠ ظهر بعد غذا مى خورم ولى اثرى نكرده فقط چربى پوستم كمترشده.....
دورو برى ها هم به عوض كمك مى گن برو بكش سكته مى كنى... يا دكوراسيونت بهم خورده برو همون ترياكت روبكش... و ترك ماله موتوره!!! خخخ
بگذريم اگه بقول خارجى ها advise وتوصيه اى داريد ممنون ميشم
متاسفانه متادون هم بيزنسى شده براى خودش با ترن اور ميلياردى كه خيلى اوقات ازچاله به چاهه چون اكثرا از قدرت بالاش بى خبرن و من مى خواستم شربت ترياك بگيرم طرف نداشت مى گفت آورديم استقبال نشد!! البته خوب راست ميگه ١سى سى متادون درمقابل ١٥ سى سى شربت ترياك!!!

کاربر گرامی : هنگامیکه تصمیم به ترک بگیرید طبعاً یک سری علائم که به آنها علائم سندروم ترک یا باصطلاح خماری می گوییم ظاهر می شود .از تپش قلب ، بی خوابی ، درد پا گرفته تا اسهال ، حالت تهوع و غیره . بسته به نوع ماده مخدر، مقدار مصرف ، مدت مصرف و ..... برخی از این علائم تا مدت حداکثر یک هفته از بین می روند برخی ها هم مانند بیخوابی و درد پا ممکن است تا مدت بیشتری شما را اذیت نمایند. ضمن اینکه مصرف مواد مخدر ممکن است علائم برخی از بیماری ها را مانند افزایش قند و چربی و یا ناراحتی های قلبی و .... را پنهان نماید که به محض قطع نمودن مصرف ماده مخدر ، علائم این بیماری ها نیز ظاهر می شوند.

بنابراین به دلیل موارد فوقالذکر به شما توصیه می کنیم که اگر واقعاً قصد ترک تریاک را دارید حتماً به یک مرکز درمان اعتیاد استاندارد و مورد تأیید وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی مراجعه نموده تا همزمان با ترک اعتیاد، وضعیت پزشکی شما و علائم ترک را تحت کنترل بگیردو مراقب سلامتی شما باشد. ضمن اینکه در این مراکز علاوه بر درمان جسمی ، آموزش های لازم گروه درمانی ، روان درمانی و خانواده درمانی نیز به شما خواهند داد. ضمناً بهیچوجه برای ترک تریاک از متادون استفاده نکنید. متادون برای درمان مواد مخدر سنگین تر مانند کراک و هروئین استفاده می شود(آنهم زیر نظر پزشک) و بهیچوجه برای ترک تریاک مناسب نیست. جوش صورت شما نیز یک مشکل ثانوی است که هنگام ترک چون فعالیت غدد جنسی افزایش می یابد طبعاً جوش صورت شما نیز زیاد می شود. حوصله به خرج دهید پس از ترک کامل تریاک و یا حتی همزمان (البته با مشورت پزشک معالج شما) می توانید به یک متخصص پوست و یا غدد داخلی مراجعه نموده و جوش صورت خود را درمان کنید. در ابتدا ترک ماده مخدر شما واجب تر است.موفق باشید

نیک بخت ترین مردم کسی است که کردار را به سخاوت بیاراید و گفتار را به راستی. ابن سینا

آواتار کاربر
admin
مدیر سایت
مدیر سایت

پستتوسط ehsan021 » 2 مهر 1396, 19:00

سلام عرض ادب
بنده قهرمان پرورش اندام بودم توی 18 تا 20 سالگی و عناوین بسیار متععدد در کشور و خارج کشور بدست اوردم تا اینکه 8 سال پیش عید کلن با دوست دخترم رفتیم ترکیه و ورزش نکردم , بعد برگشت رفتم سر تمرین بدن درد طبیعی داشتم چون میخواستم برای مسابقات گرجستان سریع آماده شم , یه نفر گفت ترامادول بخور هم بدن دردت میوفته هم حال میکنی هم سنگین تمرین میکنی , سرتون درد نیارم از هفته ای یک بار شروع شد تا اینکه 8 سال معتاد این ترامادول بی شرف شدم , بعد از چند ماه که ورزش که ..... من هیج ماده مخدری دیگه ای مصرف نکردم توی عمرم جز همین قرص نامرد , یک سال شایدم بیشتر به روزی 8 تا 10 قرص 200 رشیده بود که بی نهایت تنفسم مشکل پیدا کرده بود , به شدددددددددددددددت تعریق داشتم , الان دارم اینا رو مینوسیم کل کیبورد خیس اشک هست چون مادرم از وقتی فهمید خیلی اشک ریخت تا ترک کنم خیلی قسمم داد , کم و زیادش میکردم اما ترک اصلا , من اوضاع مالی خدا رو شکر بسیار خوبی دارم , مانتو فروشی توی 7 تیر تهران داریم , از ریخت افتادم , من حتی زمستون ها توی ماشین کولر روشن میکردم , سگم توی ماشین لرزش میگرفت بعضی وقت ها , پتو مینداختم روی اون , به جان عزیزم همه این تخریب ها مال ترامادول هستا , سرتون درد نیارم با مصرف 2 تا خشاب متادون 5 به طرز باور نکردنی طی یک ماه الی 2 ماه رسوندم به 100 میلی ترامادول 50 میلی متادون , الان 8 روزه به طور کامل قطع کردم , از کف دستم عرق میاد پاهام عرق میکنه یخ میکنه , به شدت پا درد و بی خوابی امان من و بریده , توی این 8 روز فقط استامینوفن کدئین روی یکی مصرف میکنم تا درد استخونامو بگیره اونم خیلی خیلی خیلی کم این کارو میکنه , تر و خدا بگید چی کار کنم دیگه بریدم , کلن چون بدن قوی داشتم هیچ وقت تشنج نکردم , کی تموم میشه این حالت زهر ماری ؟ 8 روزه داریم میریم توی 9 روز , تا خود صبح موزیک گوش میدم و توی اتاقم جون میدم و مثل اینکه به این نوع ترک میگن ترک یابویی ؟ روزی 2 بار دوش آب سرد و گرم میگیرم تا شوک به عظلاتم بدم آروم شن , التماستون میکنم نرید سمت اعتیاد , التماستون میکنم , آسپرین بچه هم که اعتیاد پیدا کنی بده , چه برسه به ترامادول , البته نارحتی تفسی من خیلی بهتر شده و انگار داره از بین میره , وای اون هایی که قدم گذاشتن توی این راه ................ وای خدا کمکشون کن خدا کمکشون کن , به خدا مردن بهتر زندگی با وابستگی به مخدر هست به جان عزیزم مردن بهتره , سگ من یک سانت از کنارم شبا تکون نمیخورد , توی این 8 روز جای خوابشو زبون بسته عوض کرده چون از بس بیقرارم , تر و خدا بگید بعد از 8 روز چی کار کنم ؟
ehsan021
کاربر عادی
کاربر عادی

پستتوسط admin » 4 مهر 1396, 13:18

ehsan021 نوشته است:سلام عرض ادب
بنده قهرمان پرورش اندام بودم توی 18 تا 20 سالگی و عناوین بسیار متععدد در کشور و خارج کشور بدست اوردم تا اینکه 8 سال پیش عید کلن با دوست دخترم رفتیم ترکیه و ورزش نکردم , بعد برگشت رفتم سر تمرین بدن درد طبیعی داشتم چون میخواستم برای مسابقات گرجستان سریع آماده شم , یه نفر گفت ترامادول بخور هم بدن دردت میوفته هم حال میکنی هم سنگین تمرین میکنی , سرتون درد نیارم از هفته ای یک بار شروع شد تا اینکه 8 سال معتاد این ترامادول بی شرف شدم , بعد از چند ماه که ورزش که ..... من هیج ماده مخدری دیگه ای مصرف نکردم توی عمرم جز همین قرص نامرد , یک سال شایدم بیشتر به روزی 8 تا 10 قرص 200 رشیده بود که بی نهایت تنفسم مشکل پیدا کرده بود , به شدددددددددددددددت تعریق داشتم , الان دارم اینا رو مینوسیم کل کیبورد خیس اشک هست چون مادرم از وقتی فهمید خیلی اشک ریخت تا ترک کنم خیلی قسمم داد , کم و زیادش میکردم اما ترک اصلا , من اوضاع مالی خدا رو شکر بسیار خوبی دارم , مانتو فروشی توی 7 تیر تهران داریم , از ریخت افتادم , من حتی زمستون ها توی ماشین کولر روشن میکردم , سگم توی ماشین لرزش میگرفت بعضی وقت ها , پتو مینداختم روی اون , به جان عزیزم همه این تخریب ها مال ترامادول هستا , سرتون درد نیارم با مصرف 2 تا خشاب متادون 5 به طرز باور نکردنی طی یک ماه الی 2 ماه رسوندم به 100 میلی ترامادول 50 میلی متادون , الان 8 روزه به طور کامل قطع کردم , از کف دستم عرق میاد پاهام عرق میکنه یخ میکنه , به شدت پا درد و بی خوابی امان من و بریده , توی این 8 روز فقط استامینوفن کدئین روی یکی مصرف میکنم تا درد استخونامو بگیره اونم خیلی خیلی خیلی کم این کارو میکنه , تر و خدا بگید چی کار کنم دیگه بریدم , کلن چون بدن قوی داشتم هیچ وقت تشنج نکردم , کی تموم میشه این حالت زهر ماری ؟ 8 روزه داریم میریم توی 9 روز , تا خود صبح موزیک گوش میدم و توی اتاقم جون میدم و مثل اینکه به این نوع ترک میگن ترک یابویی ؟ روزی 2 بار دوش آب سرد و گرم میگیرم تا شوک به عظلاتم بدم آروم شن , التماستون میکنم نرید سمت اعتیاد , التماستون میکنم , آسپرین بچه هم که اعتیاد پیدا کنی بده , چه برسه به ترامادول , البته نارحتی تفسی من خیلی بهتر شده و انگار داره از بین میره , وای اون هایی که قدم گذاشتن توی این راه ................ وای خدا کمکشون کن خدا کمکشون کن , به خدا مردن بهتر زندگی با وابستگی به مخدر هست به جان عزیزم مردن بهتره , سگ من یک سانت از کنارم شبا تکون نمیخورد , توی این 8 روز جای خوابشو زبون بسته عوض کرده چون از بس بیقرارم , تر و خدا بگید بعد از 8 روز چی کار کنم ؟

کاربر گرامی : ضمن عرض سلام بایستی بگویم که شما تقریباً سختی اصلی را تحمل کرده اید و دیگر راه برگشت ندارید. اگر یکبار تکرار می کنم حتی یکبار اگر از ترامادول یا متادون و یا هر مخدر دیگر استفاده کنید به پله اول برگشته اید و بایستی تمام این رنج ها را دوباره تحمل کنید. کاش از اول به یک مرکز درمان معتبر مراجعه می کردید و با کمک آنها مرحله سم زدایی و ترک ترامادول را طی می کردید. الان هم دیر نیست عوارض ترک اعتیاد مانند درد پا ، بی خوابی و عصبی بودن تا مدتی دیگر همراه شما است ولی روز به روز اثرش کمتر می شود. می توانید به یک مرکز درمان معتبر و یا یک متخصص روانپزشکی مراجعه کنید تا به شما داروهای غیر مخدر کمکی بدهد تا عوارض شما کمتر شود .توجه داشته باشید که هیچ داروی غیر مخدری نیست که تمام عوارض را از بین ببرد ولی می تواند آنها را تخفیف دهد تا برای شما قابل تحمل باشد و یا شب ها بتوانید کمی بخوابید. از داروهای مخدر هم کاملاً دوری کنید زیرا با مصرف هرکدام از آنها به پله اول بر می گردید و تمام این زحمات و مرارت هایی که کشیده اید هیچ می شود. به این فکر کنید که یک روز (بزودی همین روزها) تمام این مرارت ها تمام می شود و شما برای همیشه از شر اعتیاد خلاص می شوید. اگر درست فکر کنید به زحمتش می ارزد. موفق باشید

آواتار کاربر
admin
مدیر سایت
مدیر سایت

پستتوسط ehsan021 » 4 مهر 1396, 01:03

عزیز دلم ممنونم از شما اما رسیدیم به روز 11 که کاملا متادون و ترامادول قطع کردم و فقط استامینفن کدئین روزی یدونه و یدونه کلونوزپام تا روز 8 مصرف کردم اما به طرز باور نکردنی روز 9 درد هام کم شد و اون دو تا قرص هم نخوردم .
الان روز 11 هستیم البته اولش , بیشترین دردم مال روز 8 بود که پیام نوشتم
بچه های هم درد اینم بگم من روزی چندین بار حمام میرفتم خیلی به تحمل شما کمک میکنه
الان که دارم این پیام مینویسم برای ببخشید ببخشید اسهال که شدید هم نیست یدونه هیوسین خوردم

سوال بنده این هست آیا کدئین و کلونوزپام هم اعتیاد آور هسند ؟ و جفتشون جزو داروهای مخدری حساب میشن ؟

اما با این که اون ها رو میخوردم کاملا میفهمیدم داره بدنم سم زدایی میکنه و به روی ابن دو تا دارو میخنده که اصلا زورت بهم نمیرسه

خداروشکر خیلی درد هام کم شده , اضطرابی که توی دل داشتم کم شده آروم تر شدم فقط مشکل خواب و مشکل عریق در کف دست و پا دارم اما درد های مفصلیم و استخوانیم انگار دارن محو میشن بعد از تقریبا 8 سال و دو ساللی که روزی یک ورق ترامادول 200 یعتی 2000 میلیگرم مصرف روزانه داشتم و الان تن و بدنم میلرزه که بهش فکر میکنم و چه شکلی تونستم تحمل کنم

در مورد مراکز درمان برای مشاوره همون شب 8 زنگ زدم کلینیک شبانه روزی هست
گفتم قطع مصرف کردم و روز 8 هستم گفتن کار خطر ناکی کردی و گوشی و روم قطع کردن و فکر میکنم همچین حرفی هم آخرش شنیدم که گفتن میمیری ....... و انقدر توی اتاق اون شب 8 راه رفتم که از خستگی افتادم کف اتاق و خوابم بردش .

فقط یک درخواستی از شما دارم که خیلی سر زدم به فروم شما برای دریافت پاسخ کمی دیر حواب دادید اما بازم ممنونم از شما

اینم بگم گردنم قطع شه سمت مواد نخواهم رفت چون پس دادن این همه دارو که توی چندین سال مصرف کردی اصلا آسون نیست ت ت ت ت ت ت اما شدنی هست با اراده قوی آب درمانی و نوشیدن مقداری زیادی آب و شربت آبلیمو و گوش دادن موزیک و دیدن فیلم های زیاد و اگر بتونن دوستان پیاده روی یا حتی رانندگی و گرم کردن سر خودشون میتونن مثل بنده که روز 11 قطع کامل این دو دارو که زندگیم گرفته بود شدم

عطسه فکر کنم روزی 10 تایی میکنم اما اون درد های وحشتناک توی استخوان و بازو ها و پاهام کاملا میفهمم از 100% شدن 20%

از همگی ممنونم و شب 8 ام ترک که داشتم پیام مینوشتم قرص گرفتم توی دستم گفتم یکی بخورم و انقدر تنفر در من از این دارو زیاد شده بود که هر چی داشتم ریختم توی دست شویی و رفت .

من دست شما که حواب بنده دادید میبوسم و دست همه بچه هایی که این شب ها دارن خماری میکشن برای رسیدن به ترک کامل از هر گونه مواد و دارو
ehsan021
کاربر عادی
کاربر عادی

پستتوسط admin » 6 مهر 1396, 20:22

ehsan021 نوشته است:عزیز دلم ممنونم از شما اما رسیدیم به روز 11 که کاملا متادون و ترامادول قطع کردم و فقط استامینفن کدئین روزی یدونه و یدونه کلونوزپام تا روز 8 مصرف کردم اما به طرز باور نکردنی روز 9 درد هام کم شد و اون دو تا قرص هم نخوردم .
الان روز 11 هستیم البته اولش , بیشترین دردم مال روز 8 بود که پیام نوشتم
بچه های هم درد اینم بگم من روزی چندین بار حمام میرفتم خیلی به تحمل شما کمک میکنه
الان که دارم این پیام مینویسم برای ببخشید ببخشید اسهال که شدید هم نیست یدونه هیوسین خوردم

سوال بنده این هست آیا کدئین و کلونوزپام هم اعتیاد آور هسند ؟ و جفتشون جزو داروهای مخدری حساب میشن ؟
................
.............

کاربر گرامی . از اینکه موفق شدید مرحله سم زدایی را با موفقیت به سرانجام برسانید بسیار خوشحالیم. البته ما هیچوقت ترک باصطلاح یابویی را توصیه نمی کنیم چون بدن و مغز آسیب خواهد دید و حتی موجب مرگ هم خواهد شد (البته به ندرت) ولی بهرحال می توان گفت شما 90 درصد از مرحله سم زدایی را گذرانده اید . بی خوابی و دیگر مشکلات جزئی نیز بزودی رفع می شوند البته بی خوابی ممکن است بسته به دوز مصرف و نوع اعتیاد کمی بیشتر طول بکشد ولی هر شب مدت خواب شما کمی بیشتر می شود. ولی دوست عزیز خطر از الان در کمین شما است زیرا پس از مدت سم زدایی به دلیل عدم ترشح برخی از انتقال دهنده های عصبی (نوروترنسمیترها) در مغز شما (که البته از الان شروع به ترشح کرده اند ولی مقدارش کم است و روز به روز بیشتر می شود) شما دچار افسردگی ، اضطراب ، و خصوصاً عصبی شدن خواهید شد که این حالات روحی و خلق و خوی نامناسب شما را به مصرف دوباره سوق خواهد داد که به آن عود مصرف می گوییم. بایستی با کنترل حالات روحی خود و دوری از به اصطلاح زمین بازی ، توپ بازی و یار بازی خطر عود را از خود دور نمایید. اگر احساس کردید که ولع مصرف شما بسیار شدید است قبل از انجام هر کاری به یک دوست و یا روانشناس مراجعه کرده و با او درد دل کنید و یا خود را به انجام کارهای سرگرم کننده مشغول نمایید. ورزش می تواند بهبودی شما را تسریع نماید ولی از انجام ورزش های سنگین که موجب گرفتگی عضلات شود خود داری کنید. میزان ورزش خود را رفته رفته افزایش دهید. خندیدن و ورزش موجب ترشح آندورفین و دیگر انتقال دهنده های عصبی که مغز شما برای بهبودی خلق و خو و رفع افسردگی به ترشح آنها نیازمند است می شود بنابراین تا می توانید بخندید و ورزش کنید. در کل شما بایستی روند زندگی خود را تغییر دهید ولی در تغییر آنها شتاب نکنید و همچنین دیگر خود را به خاطر گذشته و چیزهایی که خراب کرده اید سرزنش نکنید . سعی کنید نظر کسانیکه از خود دور کرده اید خصوصاً افرادخانواده و دوستان نزدیک را رفته رفته به خود جلب کنید.
در آخر در باره سوال شما بلی کدئین خود ماده مخدر است و اعتیادآور می باشد ولی نسبت به مواد مخدر دیگر ضعیف تر است . آرام بخش ها مانند کلونازپام ، دیازپام و غیره نیز گرچه مخدر نیستند ولی اعتیاددآورند خصوصاً به دلیل اینکه تضعیف کننده سیستم عصبی هستند در فرآیند بهبودی شما تأثیر منفی می گذارند . بنابراین بهتر است از خوردن آنها اجتناب کنید البته اگر احساس می کنید که به آنها نیاز دارید حتماً با مشورت پزشک و زیر نظر وی مبادرت به مصرف نمایید. موفق و موید باشید .

آواتار کاربر
admin
مدیر سایت
مدیر سایت

پستتوسط ehsan021 » 7 مهر 1396, 02:30

بازم تشکر میکنم از ادمین عزیز که کااااااااااااااااملا درست گفتید , من فکر میکردم درد بدنیش خیلی بده اما نگو بعد از درد بدنی که تقریبا بعد از 10 روز شروع به کاهش و محو شدن میشه , بی جالی و افسردگی میاد سراغت , دقیقا حرفی که شما زدید نباید فعالیت و ورزش زیادی انجام بدی چون گرفتگی عضلانی دوباره انگار یاد آور روز های اول ترکت میندازه که من این کارو کردم و شبش خیلی درد داشتم , بصورت کلی از تک تک شما تشکر میکنم
رفتیم واسه 14 روز پاکی تقریبا که از روز 8 کدئین هم قطع کردم همینطور کلونوزپام واسه خواب

اما پیش دکتر عمومی رفتم , درد بدنی خیلی خیلی کمی دارم که کملا قابل تحمل هست نسبت به اون درد های ترک ترامادول هیچ هست , گفت که همون گلونوزپام ادامه بده حتی برای مدت 6 ماه اما فقط ساعت 1 شب یک نصفه مصرف میکنم ک بخوابم همین , و میخوام بگم که شما ادمین عزیز خیلی تجربه خوبی دارید , دکتر گفت روز های اول شده بود 2 تا کدئین میخوردم کمی دردم میگرفت برای خواب کلونوزپام میخوردم اما بد ترم میکرد , کمی گیج میشدم اما انگار استرس دار تر میشدم انگار نتیجه معکوس داشت , دکتر هم گفت هر طور بوده که کار درستی نبوده ترک یابویی اما با موفقیت سم خارج شده از بدنم و جالا کلونوزپام که میخورم کامل آروم میشم برای خواب راحت تر

اینم بگم بازم برای دوستان من تشنج نکردم دکتر هم گفت که خیلی شانس آوردم و با تشنج حتی بعضی ها قدرت تکلم درست و حسابی هم از دست میدن و آسیب های جدی میبینن , یه وقت نیان بخونین و مثل من عمل کنید , حتماااااااااااااااااااااا پیش پزشک برید بازم میگم حتما با دستور پزشک ترک کنید , تازه درد خیلی کمتری خواهید کشید .

ترو خدا خود سرانه مصرفتون قطع نکنید , چون من بعد از مراجعه به دکتر فهمیدم حتی کم کردن ناگهانی هم خیلی بده , مواظب خودتون باشید که هیچی مثل سلامتی و پاک بودن نیست

من به خدا الان آرزومه کلونوزپام هم نخورم اما دکتر میگفت باعث عصبی تر شدن و بی خوابی من میشه که امکان لغزش پیدا میکنم , چون وقتی نخوابی چندین روز ..... برای همین دقیقا مثل گفته ادمین اینجا کلونوزپام جزو مخدر نیست اما اونم اعتیاد داره اما کنترلش خیلی راحت تر از مخدری ها هست .

پس خالصانه با نظر پزشک جلو برید نه خود سرانه

میبوسم روی ماه همتون
ehsan021
کاربر عادی
کاربر عادی

پستتوسط amir_aj » 9 مهر 1396, 16:39

سلام من روز 12 ترکم علائم خماریم خیلی کمه بیشتر بی حوصلگی دارم.من 6 سال شیره میخوردم بیشترین مقدار مصرفم روزی 8 گرم به مدت 8 ماه هر روز بود.یابویی گذاشتم کنار .میخاستم بپرسم چه بلاهایی از این به بعد سرم میخواد بیاد .البته نگم تا روزه 9 چی کشیدم دکتر جان روزی 8 گرم شیره یجورایی ترکه یابوییش خیلی دردناکه.
سواله بعدیمم اینه یه کپسوله سبزی هست که گیرندها رو درگیر میکنه حتی بعدش مصرفم کنی به ادم نمیچسبه یه اطلاعاتی بهم راجبه اون میدین که ولعه مواد به سرم نزنه؟!
amir_aj
کاربر عادی
کاربر عادی

پستتوسط admin » 10 مهر 1396, 20:20

amir_aj نوشته است:سلام من روز 12 ترکم علائم خماریم خیلی کمه بیشتر بی حوصلگی دارم.من 6 سال شیره میخوردم بیشترین مقدار مصرفم روزی 8 گرم به مدت 8 ماه هر روز بود.یابویی گذاشتم کنار .میخاستم بپرسم چه بلاهایی از این به بعد سرم میخواد بیاد .البته نگم تا روزه 9 چی کشیدم دکتر جان روزی 8 گرم شیره یجورایی ترکه یابوییش خیلی دردناکه.
سواله بعدیمم اینه یه کپسوله سبزی هست که گیرندها رو درگیر میکنه حتی بعدش مصرفم کنی به ادم نمیچسبه یه اطلاعاتی بهم راجبه اون میدین که ولعه مواد به سرم نزنه؟!

کاربر گرامی اون کپسول رو فقط بایستی زیر نظر پزشک و در مراکز درمان اعتیاد مصرف کنی. این کپسول رو حتی داروخانه ها ندارن . دولت فقط به این مراکز و به بیمارستان ها میده. برای مصرف آن بایستی دکتر مطمئن بشه که حداقل به مدت دوهفته حتی یک استامینوفن کدئین هم نخورده باشی. اگر کسی مورفین یا کدئین و یا هر ماده مخدر دیگری در بدنش باشه و این قرصو مصرف کنه احتمال مرگش هست بخاطر همین حتی به هر دکتری هم نمیدن.فقط به مراکز درمان اعتیاد میدن .اگر واقعاً 12 روزه که بهیچوجه هیچ ماده یا داروی مخدری استفاده نکردی دیگه از این ببعد حالت بهتر می شه فقط از نظر روحی ممکن است دچار افسردگی بشی و همچنین بایستی جلوی ولع مصرفت رو هم بگیری. اگر ولع (هوس) مصرف داری حتماً به یک روانپزشک خوب و یا به مراکز درمان اعتیاد مراجعه کن. موفق باشی

آواتار کاربر
admin
مدیر سایت
مدیر سایت

پستتوسط Vereth » 6 آذر 1396, 17:54

سلام
امیدایجا بتونم بگیرم چون داخل این سایت ها هیچ جایی جوابم رو نمیدن

من به مدت 5 6 سال ترامادول رو تفننی مصرف میکردم یعنی دو سه ماه یکبار 2 تا 200 میخوردم
ولی 2 سال پیش داخلش افتادم مصرفم رو کنترل کرده بودم خیلی زیاد نکرده بودم ولی خب هرروز روزی 3 یا 4 تا 200 میخوردم.

سیگار هم بمدت 15 سال میکشیدم.

الان تقریبا 4 هفته ای میشه که نه سیگار کشیدم، نه ترامادول مصرف کردم حتی یک ذره
البته به کمک دارو و مشورت با یک روانپزشک
از اینکه بزارمش کنار میترسیدم چون اگر ترامادول مصرف نمیکردم بدنم بشدت سرد میشد و عرق میکردم بی دلیل.
داروهام اول کلونیدین و گاباپنتین و ناپروکسن و یک دارویی برای معده و رودم بود که درست کار کنن. یک داروی خواب به نام زولپیدم به مدت یک هفته مصرف کردم
بعد دو سه هفته هم بدنم خوب شد ینی سرد نمیشد و بعد یک هفته معدم درست کار کرد.

الان به دستور روانپزشک کلونیدین، بوپروپیون و زالپلان مصرف میکنم
چون خوابم هنوز درست نشده فقط میتونم روزی 2 ساعت بخوابم بعد از خواب بیدار میشم بدون هیچ دلیلی.

خواستم اینارو بپرسم
1- دست و پاهام یخ میکنن از سرما انگار گذاشتمشون داخل ی کیسه یخ، ولی وقتی کلونیدین میخورم دست و پاهام (فقط دست و پاهام نه بدنم، بدنم خوبه) گرم میشن میخواستم بدونم که کی این عوارض از بین میره؟
2- خیلی زیاد کسالت دارم و بی حوصله و بی حالم. فقط ی گوشه خونه افتادم فقط میخوام زودتر بگذره. حال و حوصله هیچ کاری رو ندارم حتی نمیتونم حرف بزنم خیلی زیاد (آدم کم حرفی بودم ولی الان خیلی کم حرف تر شدم نسبت به قبل) خواستم بدونم چیکار کنم که کسالتم از بین بره؟ واقعا هیچ کاری هم نمیتونم انجام بدم.
3- وقتی که میخوابم یک ذره احساس تنگی نفس بهم دست میده، بینیم کیپه ولی وقتی ایستادم ی کم بهتر میتونم نفس بکشم.
4- تا کی از دست این عوارض ترامادول راحت میشم...

ممنون میشم اگه جواب بدین
Vereth
کاربر عادی
کاربر عادی

پستتوسط admin » 8 آذر 1396, 19:56

Vereth نوشته است:سلام
امیدایجا بتونم بگیرم چون داخل این سایت ها هیچ جایی جوابم رو نمیدن

من به مدت 5 6 سال ترامادول رو تفننی مصرف میکردم یعنی دو سه ماه یکبار 2 تا 200 میخوردم
.............
............
.............
خواستم اینارو بپرسم
1- دست و پاهام یخ میکنن از سرما انگار گذاشتمشون داخل ی کیسه یخ، ولی وقتی کلونیدین میخورم دست و پاهام (فقط دست و پاهام نه بدنم، بدنم خوبه) گرم میشن میخواستم بدونم که کی این عوارض از بین میره؟
2- خیلی زیاد کسالت دارم و بی حوصله و بی حالم. فقط ی گوشه خونه افتادم فقط میخوام زودتر بگذره. حال و حوصله هیچ کاری رو ندارم حتی نمیتونم حرف بزنم خیلی زیاد (آدم کم حرفی بودم ولی الان خیلی کم حرف تر شدم نسبت به قبل) خواستم بدونم چیکار کنم که کسالتم از بین بره؟ واقعا هیچ کاری هم نمیتونم انجام بدم.
3- وقتی که میخوابم یک ذره احساس تنگی نفس بهم دست میده، بینیم کیپه ولی وقتی ایستادم ی کم بهتر میتونم نفس بکشم.
4- تا کی از دست این عوارض ترامادول راحت میشم...

ممنون میشم اگه جواب بدین

با سلام : تمامی موارد 1 تا 4 که سوال فرمودید تماماً از عوارض سندروم ترک مواد مخدر از جمله ترامادول است و بسته به نوع ماده ، مقدار مصرف ، مدت مصرف ، سیستم فیزیکی بدن شما ، میزان فعالیت بدنی شما و عوامل دیگر تا مدتی که می تواند از 15 روز تا یکی دوماه متغیر باشد با شما همراه است.البته روز به روز شرایط شما بهتر خواهد شد ضمن اینکه ورزش و شاد بودن و خندیدن در روند بهبودی شما بسیار موثر است. ضمن اینکه عارضه ای که بیشتر از همه طول می کشد و حتی می تواند مسبب عود (مصرف مجدد) شما شود ، افسردگی است که لازم است با مشورت مداوم با روانپزشک خود آنرا تحت کنترل خود درآورید. در مورد سایر عوارض هم همان داروهایی که روانپزشک شما داده است خصوصاً کلونیدین مناسب است ولی توجه داشته باشید که بدون مشورت پزشکتان مقدار و مدت مصرف داروها را تغییر ندهید. شما لازم است که به مدت حداقل شش ماه تا یک سال ارتباط خود را با روانپزشک خود یا با روانشناسان یک مرکز درمان سوء مصرف مواد استاندارد و دارای مجوز حفظ نمایید و از آنها مشاوره دریافت نمایید.موفق و موید باشید.

آواتار کاربر
admin
مدیر سایت
مدیر سایت

قبلی

بازگشت به اعتیاد و انواع مواد مخدر

• مباحث مشابه
    پاسخ ها