یک قدم مانده تا ترک ترامادول

هر مطلب یا مقاله در باره مواد مخدر در این انجمن قرار می گیرد. ضمنا" مقالات شما در صفحه اصلی سایت نیز منعکس خواهد شد .

مدیران انجمن: dr.sayadi, admin

یک قدم مانده تا ترک ترامادول

پستتوسط sina_yandex » شنبه آذر 20, 95 5:22 pm

با سلام
مستقیم و تا جایی که میتونم کامل و مختصر مشکلم رو میگم
پسری هستم 31 ساله که از سال 87 شروع به مصرف ترامادول کردم و تا سال 93 مصرفم به روزانه 14 قرص 100 میلی گرم رسید تا اینکه آذرماه سال 93 تصمیم خیلی خیلی جدی به ترک ترامادول به روش کاهش تدریجی گرفتم و برای خودم برنامه تنظیم کرده و به هیچ عنوان از برنامه خارج نشده و اجازه وسوسه شدن رو به خودم ندادم (با وجود اینکه بسیار دچار تپش قلب و ترس و اضطراب شدم) ، تا اینکه در ابتدای تیرماه 95 مصرفم به 50 میلی گرم قرص ترامادول (نصف قرص) بعلاوه 3 عدد استامینافون کدئین رسوندم (یک عدد صبح یک عد ظهر یک عدد شب) ولی حالا در این میزان گیر کردم و دیگه بیشتر از این نمیتونم کاهش بدم !!!
علتش اینه که تا مقدار رو کمتر میکنم بعد از چند روز دچار ترس و اضطراب بسیار شدید و بی قراری(انگار قراره اتفاقی بیافته ! ) و تپش قلب و گاهاٌ افزایش فشار خون میشم
خواهش میکنم کمکم کنید تا بتونم این قدم آخر رو هم بردارم ، این همه زحمت کشیدم و خودم با همت خودم به اینجا رسیدم ولی حالا ترس و اضطراب خیلی شدید نمیزاره قدم آخر رو بردارم
تورو خدا به من بگید این قدم آخری رو چیکار باید بکنم ؟؟؟

احساس میکنم اصلی ترین مشکل من خسته شدن و ترس از اشتباه کردن هست (چون چندین جا خوندم که ترک ناگهانی میتونه مشکلات زیادی داشته باشه) فکر میکنم (البته فقط حدس میزنم) اگه واقعا یک متخصص و یا یک نفر اهل فن بهم روحیه بده و بگه که علتی برای ترسیدن نیست (البته اگه واقعا اینجور باشه !) اونوقت دوباره جون میگیرم ...
sina_yandex
کاربر عادی
کاربر عادی

سپاسگذاری کرده اید: 1 مرتبه
سپاسگذاری شده: 1 مرتبه در 1 پست
میزان اعتبار: 0

کاربران زیر از کاربر محترم sina_yandex به خاطر این پست سپاسگذاری کرده اند
admin (شنبه آذر 20, 95 6:26 pm)

Re: یک قدم مانده تا ترک ترامادول

پستتوسط admin » دوشنبه آذر 22, 95 2:49 pm

کاربر گرامی : باید بدانید که همیشه قدم آخر را برداشتن کمی مشکل است . وقتی شما تا کمرکش کوه بالا می روید طبعاً انرژی شما نیز مصرف می شود و در قدم های آخر سخت تر قدم بر می دارید . ترک اعتیاد نیز اینگونه است .ولی اصلاً نگران نباشید. بهتر است شما به یک مرکز درمان ترک اعتیاد استاندارد بروید . آنها می توانند شما را خیلی راحت با بوپرنورفین یا داروهای ترک اعتیادی که فاقد مورفین هستند ظرف مدت 21 روز بدون ناراحتی ترک دهند. ضمناً بهتر است که بدانید پرونده شما در این مراکز محفوظ می ماند و هیچ ارگان و یا نهادی حتی دادگستری حق ندارند که از اطلاعات پرونده شما استفاده کنند. مطلب آخر نیز این است که بهر صورتی که ترک کنید تا مدت کوتاهی دارای عوارض کمی مانند بیحالی ، بیخوابی و ... خواهید بود و بایستی تحمل کنید . هیچ گنجی بدون رنج بدست نمی آید ولی مطمئن باش که ارزشش را دارد فقط در اراده خود مصمم باشید . موفق و موید باشید.
بچه که بودم میخواستم دنیا را تغییر دهم . بزرگتر که شدم گفتم دنیا بزرگ است کشورم را تغییر دهم . در میانسالی شهر و در پیری خواستم خانواده را متحول کنم . حال در آستانه مرگ میفهمم که :
اگر روز اول خودم را تغییر می دادم ،اکنون دنیا را هم تغییر داده بودم
آواتار کاربر
admin
مدیر سایت
مدیر سایت

سپاسگذاری کرده اید: 1160 مرتبه
سپاسگذاری شده: 252 مرتبه در 173 پست
میزان اعتبار: 6

کاربران زیر از کاربر محترم admin به خاطر این پست سپاسگذاری کرده اند
sina_yandex (دوشنبه آذر 22, 95 3:05 pm)

پستتوسط sina_yandex » دوشنبه آذر 22, 95 3:04 pm

آقای دکتر بخاطر اینکه به من جواب دادین خیلی ممنونم فقط خواهش میکنم به این سوالم هم جواب بدین
قبل از سوال اول اینو بگم در مورد این که انرژیم کم شده باید بگم که واقعاٌ دیگه خیلی خسته شدم ولی از لحاظ وسوسه شدن فکر کنم کلاٌ تونستم مشکل وسوسه شدن رو حل کنم ، الانم خداییش از ترامادول متنفرم و اون نصف قرصی که هم هر روز میخورم خداشاهده هیچ انگیزه ندارم برای خوردنش ، فقط بخاطر این میخورم که ، چون وقتی نخورم دچار تپش قلب زیاد ، بی قراری بسیاربسیار شدید و ترس و اضطراب میشم ، بخدا اصلا خودمم نمیدونم از چی میترسم ها ، فقط میدونم که خیلی شدید دچار ترس میشم
یه مشکلی هم که تو پست اول یادم رفت بگم این هست که : گاهی اوقات یهو دچار حملات و هیجانات لحظه ای میشم ، یهو نمیدونم چی میشه ولی یهو یه ترس و هیجان لحظه ای بهم دست میده که فشار خونم بالای 13.5 و تپش قلبم بالای 100 میره ،بعد از چند لحظه هم درست میشه ، ولی توی اون چند لحظه من هزار بار آرزوی مرگ میکنم

فقط آقا دکتر از شما این سوال رو دارم که :
رفتن به مرکز ترک اعتیاد قبول میکنم که بهترین و عاقلانه ترین روش هست ، ولی اگر من بخام همین قدم آخری و بقول شما سخت ترین مرحله رو هم خودم بردارم آیا میتونم ؟
میدونم حالا میگید که باید برم به مرکز ترک اعتیاد ، ولی به قرآن قسم میترسم ، من مهندس کامپیوتر مملکتم ، مسئول انفورماتیک و شبکه یک کارخانه هستم ، واقعا اگه یکی منو تو مرکز ترک اعتیاد ببینه من میمیرم
تورو خدا اگر خودم با همین وضعیت و اراده میتونم ترک کنم ، بهم بگید و راهنمایی کنید

یه دنیا از شما متشکرم
بخدا یه عمر مدیون شما میشم
sina_yandex
کاربر عادی
کاربر عادی

سپاسگذاری کرده اید: 1 مرتبه
سپاسگذاری شده: 1 مرتبه در 1 پست

پستتوسط Arash6m » دوشنبه بهمن 4, 95 10:49 pm

sina_yandex نوشته است:آقای دکتر بخاطر اینکه به من جواب دادین خیلی ممنونم فقط خواهش میکنم به این سوالم هم جواب بدین
قبل از سوال اول اینو بگم در مورد این که انرژیم کم شده باید بگم که واقعاٌ دیگه خیلی خسته شدم ولی از لحاظ وسوسه شدن فکر کنم کلاٌ تونستم مشکل وسوسه شدن رو حل کنم ، الانم خداییش از ترامادول متنفرم و اون نصف قرصی که هم هر روز میخورم خداشاهده هیچ انگیزه ندارم برای خوردنش ، فقط بخاطر این میخورم که ، چون وقتی نخورم دچار تپش قلب زیاد ، بی قراری بسیاربسیار شدید و ترس و اضطراب میشم ، بخدا اصلا خودمم نمیدونم از چی میترسم ها ، فقط میدونم که خیلی شدید دچار ترس میشم
یه مشکلی هم که تو پست اول یادم رفت بگم این هست که : گاهی اوقات یهو دچار حملات و هیجانات لحظه ای میشم ، یهو نمیدونم چی میشه ولی یهو یه ترس و هیجان لحظه ای بهم دست میده که فشار خونم بالای 13.5 و تپش قلبم بالای 100 میره ،بعد از چند لحظه هم درست میشه ، ولی توی اون چند لحظه من هزار بار آرزوی مرگ میکنم

فقط آقا دکتر از شما این سوال رو دارم که :
رفتن به مرکز ترک اعتیاد قبول میکنم که بهترین و عاقلانه ترین روش هست ، ولی اگر من بخام همین قدم آخری و بقول شما سخت ترین مرحله رو هم خودم بردارم آیا میتونم ؟
میدونم حالا میگید که باید برم به مرکز ترک اعتیاد ، ولی به قرآن قسم میترسم ، من مهندس کامپیوتر مملکتم ، مسئول انفورماتیک و شبکه یک کارخانه هستم ، واقعا اگه یکی منو تو مرکز ترک اعتیاد ببینه من میمیرم
تورو خدا اگر خودم با همین وضعیت و اراده میتونم ترک کنم ، بهم بگید و راهنمایی کنید

یه دنیا از شما متشکرم
بخدا یه عمر مدیون شما میشم

سلام دوست عزیز، پیغامتون رو دیر گرفتم، امیدوارم احوالاتان بهتر از قبل باشه!

بهترین راهنمایی که میتونم بکنم اینه که به یک متخصص ترک اعتیاد مراجعه کنید تا درمان به صورت حرفه ای صورت بگیره. به این دلیل که تاثیرات، عوارض و ترک دارو ها و مواد مخدر subjektive هستند، یعنی فرد با فرد فرق میکنند، چرا که تعداد گیرنده های عصبی در افراد مختلف متفاوت هست، دکتر متخصص با توجه به شرایط و سیستمی عصبی خود شما تصمیم به درمان میگیره!

دلیل تپش قلب و بی قراری از کمبود مقدار ترامادول مصرفی هست ، مقاومت بدنی خیلی کند به حالت اولیه بر میگرده، حتی شاید هیچ وقت مثل روزهای اولیه نشه ! اگر 50 میلی گرم ترامادول قبلا 12 ساعت اثر داشته ، الان کمتر از 2 ساعت تاثییر میگذاره ، برای همین بقییه روز رو با اثرات ترک سپری میکنید. معمولا وقتی به دوزهای پایین میرسید، باید دوز مصرفی را در روز تقسیم کنید ! مثلا 4 بار 25 میلیگرم در روز به جای یک بار 100 میلی گرم!

علاوه بر این اعتیاد به دو بخش 1- وابستگی بدنی 2- اعتیاد روانی ، تقسیم میشه ، و باید هر دو همزمان درمان بشه.

با وجود این میتونم تصور کنم که با سختی زیادی دوز مصرفی رو پایین آوردید ، چرا که مخدرهای ضعیف به ویزه ترامادول اصلا برای این کار مناسب نیستند، کدئین هم به همچنین!
اگر به متخصص مراجعه کنید ، با سرعت بیشتری به نتیجه میرسید و عزاب کمتری میکشید! با خود درمانی بیشتر وقت خودتون رو تلف میکنید و آسیب روانی بیشتری میبینید ! نمیشه گفت که غیر ممکنه ، ولی باور کنید اطرافیانی دارم که الان سالهاست با قرص های مختلف سعی دارن از اعتیاد خلاص شن ولی نتیجه نگرفتن.

از Meditation هم قافل نشید ، تمرینات روحی و روانی بسیار تاثییر گذار هستند، سعی کنید خود را به یک نیروی قوی که به آن اعتقاد دارین وابسته کنید! آفریدگار، طبیعت، کیهان و یا هر چیز دیگری که فکر میکنید در نظر شما قادر و تواناست !

در مورد مواد مخدر و نحوه اثر آنها در مغز اطلاعات کسب کنید ! وقتی اطلاعات علمی دقیقی داشته باشید و بدانید چه اتفاقی در بدن شما در حال رخ داد است ، میتواند به ضمیر ناخودآگاه خود برای برطرف کردن مشکلات عصبی کمک کنید.

با آرزوی سلامتی و آرامش
آرش
آواتار کاربر
Arash6m
کاربر عادی
کاربر عادی

محل اقامت: Dortmund
سپاسگذاری کرده اید: 24 مرتبه
سپاسگذاری شده: 39 مرتبه در 17 پست

پستتوسط Milad121 » دوشنبه بهمن 4, 95 11:47 pm

سلام خسته نباشین. میلاد هستم ۲۸ سالمه. الان حدود ده ساله که تریاک استفاده میکنم چندین با کنار گذاشتمش ولی بعد از چند وقت دوباره شروع به مصرف کردم و بعد از هر بار ترک کردن خیلی سخت تر تونستم اراده گنم کنار بزارمش . خسته شدم از این وضع میخواستم راهنماییم کنید از امروز مصرف موادمو قطع کردم چه داروهایی میتونم در کنار ترک موادم استفاده کنم خماریمو کمتر کنه و وسوسه مصرف موادمو بعد ترک جلوشو بگیرم.سپاسگذار میشم راهنماییم کنید. خیلی به کمک نیاز دارم. به دلایل کارمم پیشه دکتور نمیتونم برم و بستری شم
Milad121
کاربر عادی
کاربر عادی

سپاسگذاری کرده اید: 0 مرتبه
سپاسگذاری شده: 0 مرتبه در 0 پست

پستتوسط admin » سه شنبه بهمن 5, 95 9:09 am

Milad121 نوشته است:سلام خسته نباشین. میلاد هستم ۲۸ سالمه. الان حدود ده ساله که تریاک استفاده میکنم چندین با کنار گذاشتمش ولی بعد از چند وقت دوباره شروع به مصرف کردم و بعد از هر بار ترک کردن خیلی سخت تر تونستم اراده گنم کنار بزارمش . خسته شدم از این وضع میخواستم راهنماییم کنید از امروز مصرف موادمو قطع کردم چه داروهایی میتونم در کنار ترک موادم استفاده کنم خماریمو کمتر کنه و وسوسه مصرف موادمو بعد ترک جلوشو بگیرم.سپاسگذار میشم راهنماییم کنید. خیلی به کمک نیاز دارم. به دلایل کارمم پیشه دکتور نمیتونم برم و بستری شم

کاربر گرامی : ضمن تشکر از شما : لازم است بدانید که در تعریف اعتیاد به تریاک می گویند که یک بیماری مزمن و پیشرونده است . معنی پیشرونده این است که هر روز ، ساعت و حتی دقیقه ای که مصرف نمایید اعتیاد و بیماری شما افزون می شود و ترک آن برای شما سخت تر . ولی من بیشتر با واژه بیماری آن کار دارم که احتمالاً شما همانند بیماران دیگر آنرا انکار می کنید . ولی باید قبول کنید که تریاک در طی این مدت روح و روان شما را بیمار کرده است و علاوه بر آن در رفتارهای اجتماعی و خانوادگی شما نیز اختلال ایجاد نموده است. بنابراین لازم است که همانند زمانی که بیمار می شوید و به پزشک متخصص آن رجوع می کنید ، در این مورد نیز به پزشک متخصص آن مراجعه کنید وگرنه نتیجه خود درمانی همان می شود که شما چندین بار ترک نموده اید و دوباره شروع کرده اید و هر بار هم ترک آن سخت تر می شود زیرا اعتیاد آن مزمن و پیشرونده است. تا زمانی که نمی خواهید به مراکز درمان اعتیاد مراجعه کنید و خود را بیمار نمی دانید مطمئن باشید که درمان نمی شوید . ما بارها در این سایت گفته ایم که درمان اعتیاد فقط ترک ماده نیست بلکه بایستی عوامل روانی ، اجتماعی ، خانوادگی و جسمی شما نیز درمان شود و این نیاز به مشاوره های روان پزشکی و گروه درمانی و خانواده درمانی دارد. در آخر تأکید می کنم که بیماری خود را بپذیرید و به مراکز درمان اعتیاد استاندارد که برای درمان اینگونه بیماری ها دوره دیده و تخصص گرفته اند مراجعه نمایید . موفق باشید.
بچه که بودم میخواستم دنیا را تغییر دهم . بزرگتر که شدم گفتم دنیا بزرگ است کشورم را تغییر دهم . در میانسالی شهر و در پیری خواستم خانواده را متحول کنم . حال در آستانه مرگ میفهمم که :
اگر روز اول خودم را تغییر می دادم ،اکنون دنیا را هم تغییر داده بودم
آواتار کاربر
admin
مدیر سایت
مدیر سایت

سپاسگذاری کرده اید: 1160 مرتبه
سپاسگذاری شده: 252 مرتبه در 173 پست
میزان اعتبار: 6

بازگشت به اعتیاد و انواع مواد مخدر

• مباحث مشابه
    پاسخ ها
    مشاهده شده