برخی از محققان می گویند : کراتوم می تواند مفید باشد

هر مطلب یا مقاله در باره مواد مخدر در این انجمن قرار می گیرد. ضمنا" مقالات شما در صفحه اصلی سایت نیز منعکس خواهد شد .

مدیران انجمن: dr.sayadi, admin

برخی از محققان می گویند : کراتوم می تواند مفید باشد

پستتوسط admin » یکشنبه آذر 21, 95 9:19 pm

پژوهشگران اظهار می کنند که کراتوم ممکن است بعنوان جایگزین مواد اپیوئیدی منافع پزشکی داشته باشد

Researcher suggests kratom may have medical benefit as opioid alternative

تاریخ مقاله : 29 نوامبر 2016

مطابق یک گزارش ویژه چاپ شده در نشریه انجمن استئوپاتی آمریکا ( مهمان عزيز لينکها فقط براي اعضاي سايت قابل مشاهده ميباشد. اگر از اعضاي سايت هستيد وارد سايت شويد, در غير اين صورت ثبت نام نماييد ) : یک ماموریت تأخیر یافته اداره مبارزه با مواد مخدر آمریکا در باره کراتوم ، فهم و درک علمی اجزای شیمیایی فعال این گیاه و خواص دارویی مستند شده آنرا ، در صورت اجرا فرو خواهد نشاند.

در این گزارش به ترکیبات فعال دارویی در کراتوم شامل میتراگینین (mitragynine) ، هیدروکسی میتراگینین (hydroxymitragynine) ، پینانتئین (paynantheine) ، اسپسیوگینین (speciogynine) و 20 ماده دیگر ، بعنوان پایه ای برای تحقیقات آینده اشاره شده است.

همچنین این گزارش مقادیر گسترده ای از شواهد مستند و تحقیقات علمی حال حاضر را ارائه نموده است که نشان می دهند ممکن است کراتوم امن تر و با اعتیادآوری کمتر از درمان های حاضر برای درد و سندروم ترک مواد اپیوئیدی باشد .

دکتر والتر پروزیالک (Walter Prozialeck, PhD,) رئیس گروه فارماکولوژی در دانشکده طب استئوپاتیک دانشگاه غرب میانه شیکاگو می گوید :" شکی وجود ندارد که ترکیبات کراتوم فعالیت های دارویی مفید پیچیده و بالقوه ای دارد و کنشهای شیمیایی متفاوتی نسبت به سایر اپیوئیدها تولید می نماید . کراتوم سرخوشی شدیدی ایجاد نمی کند و حتی در دوزهای بسیار بالا موجب سرکوب تنفسی نمی شود که آنرا برای مصرف کننده امن تر می کند ".

گیاه کراتوم یا میتراجینا اسپسیوزا (Mitragyna Speciosa) بومی جنوب شرقی آسیا است که قرن ها جهت کاهش خستگی ، درد ، سرفه و اسهال و کمک به سندروم ترک مواد اپیوئیدی استفاده می شود. درحال حاضر در ایالات متحده آمریکا بعنوان یک مکمل گیاهی بفروش می رسد. بعد از اینکه مرکز کنترل سم آمریکا 660 گزارش از واکنش های جانبی محصولات کراتوم را در طی ژانویه 2010 تا دسامبر 2015 ثبت کرد ، کراتوم از جانب سازمان مواد مخدر آمریکا (DEA) تحت رسیدگی دقیق قرار گرفت.

پروزیالک می گوید :" خیلی از داروهای مهم از جمله تاموکسیفن (Tamoxifen) داروی درمان سرطان پستان از پژوهش هایی بر روی گیاهان تولید شده اند ".

آنیتا گوپتا Do, PharmD و مشاور ویژه FDA می گوید :"بهیچ وجه روشن نیست که کراتوم در مورد عوارض جانبی مقصر باشد ، در حالی که DEA و پزشکان نگرانی های معتبر بودن آنرا از نظر ایمنی دارند".

دکتر گوپتا ،متخصص بیهوشی استئوپاتیک ، متخصص درد و داروساز کارشناس ، تعداد بیشماری از بیمارانی که کراتوم مصرف کرده اند را درمان نموده است . وی می گوید " بسیاری از بیماران من به دنبال راه حل های غیر دارویی برای درمان درد بودند که فاقد عوارض جانبی ، خطر و قابلیت اعتیاد به مواد اپیوئیدی باشد ".

کراتوم در حال حاضر در برخی از ایالات متحده آمریکا از جمله آلاباما ، فلوریدا، ایندیانا ، آرکانزاس ، ویسکانسین و تنسی ممنوع است. قرار است DEA تصمیم بگیرد که آیا کراتوم را در فهرست طبقه بندی I قرار دهد یا خیر. طبقه بندی I برای ترکیباتی است که تصور می شود هیچگونه منفعت پزشکی شناخته شده ای ندارند. ماریجوانا ، هروئین و ال اس دی (LSD) از موادی هستند که در طبقه بندی I مواد مخدر قرار دارند که از اکثریت قریب به اتفاق پژوهشگران مستقر در ایالات متحده آمریکا برای مطالعه بر روی اینگونه مواد جلوگیری می نماید.

رجوع شود به :

Article: مهمان عزيز لينکها فقط براي اعضاي سايت قابل مشاهده ميباشد. اگر از اعضاي سايت هستيد وارد سايت شويد, در غير اين صورت ثبت نام نماييد , The Journal of the American Osteopathic Association, doi:10.7556/jaoa.2016.156, published online November 2016.
بچه که بودم میخواستم دنیا را تغییر دهم . بزرگتر که شدم گفتم دنیا بزرگ است کشورم را تغییر دهم . در میانسالی شهر و در پیری خواستم خانواده را متحول کنم . حال در آستانه مرگ میفهمم که :
اگر روز اول خودم را تغییر می دادم ،اکنون دنیا را هم تغییر داده بودم
آواتار کاربر
admin
مدیر سایت
مدیر سایت

سپاسگذاری کرده اید: 1160 مرتبه
سپاسگذاری شده: 252 مرتبه در 173 پست
میزان اعتبار: 6

بازگشت به اعتیاد و انواع مواد مخدر

• مباحث مشابه
    پاسخ ها
    مشاهده شده