فلاکا ماده مخدر خطرناکی است اما شما را زامبی نمی کند

هر مطلب یا مقاله در باره مواد مخدر در این انجمن قرار می گیرد. ضمنا" مقالات شما در صفحه اصلی سایت نیز منعکس خواهد شد .

مدیران انجمن: dr.sayadi, admin

فلاکا ماده مخدر خطرناکی است اما شما را زامبی نمی کند

پستتوسط admin » 16 دی 1395, 22:03


flakka.jpg
عکس از www.shutterstock.com
flakka.jpg (124.27 KiB) 904 بار مشاهده شده است

فلاکا (Flakka) نامی خیابانی برای ماده مخدر کاتینون صنعتی ای بنام آلفا – پی وی پی (alpha-PVP) است. کاتینون های صنعتی گونه ای جدید از مواد مخدر خیابانی شبه آمفتامین هستند که معمولاً با عنوان " نمک حمام ، bath salt " شناخته می شوند. بنابراین فلاکا نوعی نمک حمام و بسیار خطرناک است و بخاطر رفتار های عجیب و غریب و خشونت بار مصرف کنندگان آن به "ماده مخدر زامبی ، Zombie Drug " معروف شده است.

پس از روی دادن چند حادثه وحشتناک خصوصاً در آمریکا و استرالیا در سال های 2015 و 2016 ، رسانه ها و بخصوص رسانه های اینترنتی و شبکه های اجتماعی درباره این ماده مخدر سرو صدای زیادی براه انداختند و آنرا بعنوان ماده مخدری که انسان را تبدیل به زامبی یا آدمخوار می کند ، معرفی نمودند ما نیز فلاکا را در همین تالار با دو پست تحت عناوین « ماده مخدر جدیدی بنام فلاکا (Flakka) » و « آیا فلاکا انسان را تبدیل به زامبی می کند ؟ » معرفی نمودیم.

ولی برخی از محققان و پزشکانی که با این ماده مخدر سرو کار داشته و درباره آن تحقیق و مطالعه کرده اند معتقدند که موضوع زامبی کردن فلاکا واقعیت ندارد و بیشتر بر اثر تبلیغات سوء رسانه ها یی که سعی می کنند مخاطبان بیشتری را جذب نمایند ، بوجود آمده است. یکی از این محققان دکتر ژوزف پالامار (Dr. Joseph Palamar) دستیار پروفسور و محقق سلامت عمومی و مواد مخدر در مرکز پزشکی لانگون (Langone Medical Center) دانشگاه نیویورک (NYU) است که مقاله وی تحت عنوان " فلاکا ماده مخدر خطرناکی است اما شما را زامبی نمی کند " در نشریه آنلاین گفتگو ( مهمان عزيز لينکها فقط براي اعضاي سايت قابل مشاهده ميباشد. اگر از اعضاي سايت هستيد وارد سايت شويد, در غير اين صورت ثبت نام نماييد ) چاپ شده است.

من این مقاله را ترجمه کرده و در صفحه اصلی این سایت – سربرگ مقالات – مقالات پزشکی قرار داده ام که برای مطالعه کافی است به آدرس فوق مراجعه نموده و یا بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

مهمان عزيز لينکها فقط براي اعضاي سايت قابل مشاهده ميباشد. اگر از اعضاي سايت هستيد وارد سايت شويد, در غير اين صورت ثبت نام نماييد

نیک بخت ترین مردم کسی است که کردار را به سخاوت بیاراید و گفتار را به راستی. ابن سینا
سادگی و عشق از عوامل پیشرفت است، که در قلب ما ایرانیان است. پروفسور حسابی

آواتار کاربر
admin
مدیر سایت
مدیر سایت
 
پست: 455
تاریخ عضویت: 5 فروردین 1391, 21:14
سپاسگذاری کرده اید: 1201 مرتبه
سپاسگذاری شده: 263 مرتبه در 181 پست
میزان اعتبار: 6

بازگشت به اعتیاد و انواع مواد مخدر

 


  • مباحث مشابه
    پاسخ ها
    مشاهده شده
    آخرین پست

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 38 مهمان