ماري جوانا

ماري جوانا

پستتوسط Mohammad » 20 شهریور 1393, 12:02

سلام ايا مصرف ماري جوانا بصورت هفته اي 1بار مشكل ايجاد ميكند من الان حدودا دوسال است كه چنين مصرفي دارم تشكر ميكنم جواب منو بدين
Mohammad
کاربر عادی
کاربر عادی

سپاسگذاری کرده اید: 0 مرتبه
سپاسگذاری شده: 1 مرتبه در 1 پست
میزان اعتبار: 0

Re: ماري جوانا

پستتوسط SaLiXeM » 20 شهریور 1393, 22:09

سلام دوست عزیز.
تاکنون گزارشی در مورد تاثیرات منفی جسمی در مورد ماری جوانا وجود نداشته و بر اساس مواد تشکیل دهنده آن هم میتوان گفت ماری جوانا یا همان گیاه شاهدانه نمیتواند برای بدن مضر باشد.ولی مصرف این ماده به صورت کشیدنی میتواند بر روی ریه تاثیر بدی داشته باشد.
در کل مصرف مواد مخدر هم جرم محسوب میشود هم برای سلامتی مضر است.ولی اگر بر کشیدن آن اصرار دارید، سعی کنید کنترل آن را از دست نداده و فراتر از هفته ای بار نروید.چون مصرف زیاد آن در طولانی مدت در برخی افراد ایجاد مشکلات روانی میکند.همچنین دروازه ای است برای ورود به دنیای مخدرهای سنگینتر.
در کل امیدوارم مواد مخدر (حتی ماری جوانا) را به هیچ وجه دست کم نگیرید و همیشه با احتیاط یا آن رفتار کنید.همه چیز به خودتون بستگی داره؛ اینکه اراده ات اجازه نده هفته ای یک بار بشه هفته ای دو بار،سه بار،هر روز، تا دیگه خسته بشیو بری دنبال یک چیز جدیدتر.
امیدوارم تونسته باشم کمک کوچکی کرده باشم
SaLiXeM
کاربر عادی
کاربر عادی

سپاسگذاری کرده اید: 2 مرتبه
سپاسگذاری شده: 0 مرتبه در 0 پست

پستتوسط ش-رستمی نژاد » 22 شهریور 1393, 14:05

سلام دوست غزیز
تاثیرات مصرف تفننی ماریجوانا ظریف است ، اما مصرف زیاد آن به کار آیی روانی شخص لطمه وارد می کند. حافظه کوتاه مدت مختل می شود و توانایی اجرای تکالیف چند مرحله ای افت می کند ، گفتار شخص نامعلوم می شود و به ندرت می تواند با معنا حرف بزند، احساس واقعی نیودن ،تشدید هیجانات ، تحریف حسی و اختلال حرکتی نیز در بین مصرف کنندگان ماریجوانا شایع است.کسانی که ماری جوانا را به صورت سیگاری مصرف می کنند دچار مشکلات تنفسی ( سرفه ، برونشیت و آسم ) میشوند . مصرف زیاد آن در سالمندانی که قبلا" دچار حمله قلبی شده اند ، حمله قلبی ایجاد می کند، طپش قلب را بالا می برد . به مغز ، خصوصا" نواحی مرتبط با حافظه صدمه می زند. ( روانشناسی فیزیولوژیک ، جان پینل )
در هشتمین کنگره بین المللی اعتیاد که اواخر همین هفته در تهران برگزار شد ، امارها حاکی از آن بودند که درصد بسیار زیادی ازسوء مصرف کنندگان مواد با ماریجوانا شروع کرده بودند. ذهن مصرف کننده ی ماریجوانا به مرور زمان درگیر تهیه و مصرف می شود و دیری نمی پاید که جای خالی چیزی را در وجود خود احساس می کند که رفتار های مواد جویی را به دنبال خواهد داشت ، از آنجا که این مواد سیستم پاداش مغز را در گیر می کنند بهتراست که برای ادامه مصرف آن تا بخش تفکر مغزتان را درگیر نکرده تصمیم عاقلانه ای برای آن اتخاذ کنید . " به سلامتی فکر کنید ،نه به مواد !"
قطره دریاست اگر با دریاست،ورنه او قطره و دریا ،دریاست!
آواتار کاربر
ش-رستمی نژاد
مدیر انجمن
مدیر انجمن

سپاسگذاری کرده اید: 182 مرتبه
سپاسگذاری شده: 335 مرتبه در 172 پست
میزان اعتبار: 14

کاربران زیر از کاربر محترم ش-رستمی نژاد به خاطر این پست سپاسگذاری کرده اند
admin (23 شهریور 1393, 05:14)

پستتوسط Mohammad » 25 شهریور 1393, 20:17

سلام اقا يه سؤال ايا داخل تست اعتياد واسه ازدواج ماري جوانا رو نشون ميده تشكر
Mohammad
کاربر عادی
کاربر عادی

پستتوسط dr.yazdanniaz » 25 شهریور 1393, 20:55

Mohammad نوشته است:سلام اقا يه سؤال ايا داخل تست اعتياد واسه ازدواج ماري جوانا رو نشون ميده تشكر

سلام
خیر
تست اعتیاد به ماده تی اچ سی (ماری جوانا ) بطور روتین در ایران در زمان انجام تست های عدم اعتیاد برای ازدواج انجام نمی شود تست عدم اعتیاد برای ازدواج فعلا در ایران فقط برای مورفین و مت امفتامین انجام می شود
آواتار کاربر
dr.yazdanniaz
کاربر ویژه
کاربر ویژه

سپاسگذاری کرده اید: 149 مرتبه
سپاسگذاری شده: 788 مرتبه در 555 پست
میزان اعتبار: 9

کاربران زیر از کاربر محترم dr.yazdanniaz به خاطر این پست سپاسگذاری کرده اند
admin (25 شهریور 1393, 23:04)

پستتوسط Mohammad » 27 شهریور 1393, 08:42

سلام مرسي از اينكه جواب سوالاتم رو دادين دكتر جان من دوست دارم كه حدود 1سال مصرف شيشه داشت البته لازم به ذكر هست رابطمو باهاش قطع كردم تا وقتي كه فهميديم حدود 7.8ماه هست با كمك دكتر ترك كرده الان دكتر بهش قرص b2 تجويز كرده ولي يه چند مدت هست كه احساس ميكنم كه بيشتر به قرص اعتياد پيدا كرده مصرفشو كه ميبينم روزي نصف قرص ميخوره بعضي موقع هم يكي دوتا والا من كه نميدونم أين قرص چيه ولي شما يه راهنماي كنيد تا يه فكري كنيم من ديكه نميدونم شيشه چه كوفتيه كه هر كي رفت داخلش ول نميكنه
Mohammad
کاربر عادی
کاربر عادی

پستتوسط payafb » 9 اسفند 1396, 15:51

من در عجبم که چطور بعضی ها ادعای دکتری میکنن و در مورد خواص ماریج.انا صحبت نمیکنن. یکم سرتون رو از تو تلویزیون بیارین بیرون و تحقیق کنین و ببینین که مثلاً ماریج.انا برای صرع، شوک های غصبی و تشنج های مضمن و پارکینسون و همینطور برای کم کردن عوارض شیمی درمانی استفاده میشه. در تحقیقات محققین آمریکایی نشون داده که میتونه باعث کوچک شدن تومورهای بدخیم بشه.
مصرف ماریجوانا در کشورهایی مثل هند مصرف مذهبی داره و مستحبه. مدارک باستانشناسی و مذهبی هندو نشان از بیش از 5000 سال مصرف این ماده داره.
کشت گیاهش برای تولید پارجه و کاغذ و غذا از دیرینه ایام انجام میشده.
نظر شخصی بنده و دیگر دوستانم اینه که مصرفش باعث رشد شخصیتی فرد میشه و باعث میشه که هر چیزی که به مغزت میخورونن رو قبول نکنی و بجاش از عقل خودت بهره ببری و تحقیق کنی.
چیزی که عزیزان پرمدعایی که حتی زحمت امتحانشم رو هم به خودشون نمیدن بیان میکنن فقط حرف شنیده از کسانی هست که جیبشون با مصرف عمومی گل خالی میشه و اون هم "War on drugs" که از زمان ریچارد نیکسون در آمریکا شروع شد و قدمتی 50 ساله داره! گُل باعث شد من الکل و سیگار رو کنار بزارم. نمیخوام تبلیغش کنم ولی این عین واقعیت منه.
کی گفته گُل باعث سوق پیدا کردن افراد به دیگر مواد میشه. خواهش میکنم هر چی که کسی که رفته دانشگاه و یه سری چیزا بلقور کرده رو میگه باور نکنین. از من هم قبول نکنین. منابع مختلف رو بررسی کنین.
گل آگاهی و ادراک رو وشکون میگیره و باعث میشه نقشتون از مصرف کنندگی اطلاعات به بازنشردهندگی و تولید اطلاعات تغییر کنه.
اگر همه انسانها در دنیا گُل میکشیدن دیگه هیچ وقت جنگی رُخ نمیداد چون همه میفهمیدن که یکی هستن.
payafb
کاربر عادی
کاربر عادی

سپاسگذاری شده: 0 مرتبه در 0 پست

بازگشت به سوالات پزشکی

• مباحث مشابه
    پاسخ ها
    مشاهده شده
    آخرین پست

چه کسی آنلاین است