نیاز به راهنمایی برای ترک

نیاز به راهنمایی برای ترک

پستتوسط achilles » 4 دی 1393, 05:31

سلام دوستان.
من مدت 2 و نیم ماه هست که هروئین مصرف کردم ( از راه کشیدن نه تزریق )
الان مدت 5 روزه که تونستم با کلونیدین تحمل کنم.

من تنها نگرانی که دارم اینه که دستگاه افیونی بدنم کار میوفته یا نه؟ چون در حال تحصیل هستم.

ممنون میشم اگر راهکارهاتون رو بهم بگین.
achilles
کاربر عادی
کاربر عادی

سپاسگذاری کرده اید: 2 مرتبه
سپاسگذاری شده: 7 مرتبه در 4 پست
میزان اعتبار: 0

کاربران زیر از کاربر محترم achilles به خاطر این پست سپاسگذاری کرده اند
admin (4 دی 1393, 12:32), marita.kasraie (10 دی 1393, 07:39)

Re: نیاز به راهنمایی برای ترک

پستتوسط admin » 4 دی 1393, 12:54

achilles نوشته است:سلام دوستان.
من مدت 2 و نیم ماه هست که هروئین مصرف کردم ( از راه کشیدن نه تزریق )
الان مدت 5 روزه که تونستم با کلونیدین تحمل کنم.

من تنها نگرانی که دارم اینه که دستگاه افیونی بدنم کار میوفته یا نه؟ چون در حال تحصیل هستم.

ممنون میشم اگر راهکارهاتون رو بهم بگین.

کاربر گرامی بهتر بود که برای مشاوره به این مرکز و یا مراکز دیگر مراجعه می نمودید زیرا برای راهنمایی درست دانستن نکاتی مانند نکات زیر لازم است :

آیا قبل از هروئین ماده مخدر دیگری مصرف می کردید ؟ سن شما چقدر است ؟ چه مقدار مصرف می کردید ؟ وضعیت تحصیلی ، اجتماعی ، خانوادگی ، اقتصادی شما چگونه است و ...........

بهرحال متشکریم از اینکه مشکل خود را با ما درمیان گذاشته اید ؟ قدم اول شما این است که هر چه سریع تر از مصرف ترامادول خودداری کنید . شما در حقیقت ماده مخدر دیگری (حتی از برخی لحاظ بدتر از هروئین) را جایگزین ماده مصرفی خود کرده اید و اگر به مصرف ترامادول ادامه دهید گرفتار اعتیاد به ترامادول (علاوه بر هروئین ) نیز خواهید شد . اگر ترامادول را کنار بگذارید دوباره به گفته خودتان دستگاه افیونی شما بکار خواهد افتاد چون اصولاً شما هروئین را ترک نکرده اید بلکه عوارض سندروم ترک (خماری) آنرا با ماده مخدر دیگری پوشانده اید .

با توجه به وضعیت تحصیلی شما و شروع امتحانات بهتر است به یک مرکز درمان سوء مصرف مواد استاندارد مراجعه نموده و تحت درمان نگهدارنده ترجیحاً با بوپرنورفین یا تنتور اپیوم (شربت تریاک) ویا متادون (بستگی به مصرف شما دارد و داروی نگهدارنده شما را باید یک پزشک متخصص در زمینه اعتیاد تجویز نماید) قرار گیرید . و سپس پس از پایان امتحانات زیر نظر همان مرکز درمانی اقدام به سم زدایی و ترک اعتیاد نمایید . توجه داشته باشید که با توجه به اینکه دوران مصرف شما طولانی نبوده است راحت تر می توانید دوران محرومیت را سپری کنید و قبل از اینکه بیشتر آلوده شوید ، راه و روش زندگی خود را با یک تصمیم درست تغییر داده و اشتباه گذشته خود را جبران کنید . هیچ اشتباهی بدون تاوان نیست . شهامت داشته باشید و ناوانش را بپذیرید و یک مرکز درمان خوب نیز می تواند شما را در این امر یاری داده بگونه ای که تاوان شما به حداقل برسد . توصیه می کنم اکیداً از خود درمانی پرهیز نمایید . موفق باشید .

نیک بخت ترین مردم کسی است که کردار را به سخاوت بیاراید و گفتار را به راستی. ابن سینا
سادگی و عشق از عوامل پیشرفت است، که در قلب ما ایرانیان است. پروفسور حسابی

آواتار کاربر
admin
مدیر سایت
مدیر سایت

سپاسگذاری کرده اید: 1201 مرتبه
سپاسگذاری شده: 263 مرتبه در 181 پست
میزان اعتبار: 6

کاربران زیر از کاربر محترم admin به خاطر این پست سپاسگذاری کرده اند
achilles (4 دی 1393, 21:03), marita.kasraie (10 دی 1393, 07:39)

پستتوسط achilles » 4 دی 1393, 14:43

با سلام دوباره.
من 23 ساله فارغ التحصیل رشته مهندسی هستم ولی الان مشغول درس خواندن برای کنکور هستم و تا خرداد باید بخونم. پس نمیتونم درمان جایگزین رو قبول کنم.

البته شما در این مورد اشتباه برداشت کردین. من ترامادول استفاده نکردم. فقط برای کاهش علائم ترک از کلونیدین 0.2 استفاده کردم. الان روز پنجم هست که دیگه مصرف نداشتم.
مصرف من به صورت روزانه بود. قبل از این مدت از طریق دوستان به صورت چند هفته یکبار و آن هم به مقدار خیلی کم مصرف داشتم. ولی لغزش کردم و مصرف رو به منزل و هر روز رسوندم. ولی در مدت 2 و نیم ماهی که مصرف داشتم کلا 3-4 گرم مصرف کرده ام. در طی این مدت حدود 4 هفته بعد از شروع مصرف مداوم بدون هیچ داروی کمکی برای یک هفته کنار گذاشتم. ولی در اواخر دوباره از هوس رفتم سراغش.
ولی الان 5 روز رو تحمل کردم فقط با کلونیدین.

میخوام بدونم اگر همینطور ادامه بدم تا چند روز دیگه بدنم پاک میشه و این مشکلات مزاجی شامل: اضهال، درد مفاصل در صورت مصرف نکردن کلونیدین، بی خوابی و ضعف بدنی برطرف میشن.
و باز هم این سوال رو دارم که دستگاه افیونی بدنم با ورزش و فعالیت و تغذیه مناسب بعد از چه مدت از ترک شروع به فعالیت و بازسازی میکند؟
achilles
کاربر عادی
کاربر عادی

mhrzad (6 دی 1393, 20:51), marita.kasraie (10 دی 1393, 07:39)

پستتوسط achilles » 4 دی 1393, 16:47

حتما متوجه هستین که برای درس خوندن و وضعتم درسیم هست که نمیتونم درمان جایگزین رو انتخاب کنم.
و از طرفی هم ترسم از اینه که تمرکزم رو به دست نیارم.
achilles
کاربر عادی
کاربر عادی

mhrzad (6 دی 1393, 20:51)

پستتوسط admin » 4 دی 1393, 18:38

با سلام .قبل از هرچیز از اینکه تصور کردم که بجای کلونیدین ، ترامادول مصرف کرده اید پوزش میخواهم . مصرف کلونیدین شما مانعی ندارد و به نوعی نیز در ترک اعتیاد شما موثر است فقط توجه داشته باشید که مصرف کلونیدین از حد مجاز ممکن است فشار شما را بیاندازد و دوم اینکه کلونیدین موجب خواب آلودگی میشود و در این هنگام از رانندگی پرهیز نمایید . علائم سندروم ترک شما بعد از یک هفته بسیار خفیف می شود و می توان گفت که 70 درصد راه سم زدایی را پیموده اید . ولی علائمی مانند افسردگی ، بی خوابی ، عصبانیت و عصبی بودن ، کوفتگی بدن و اسپاسم عضلانی از یک تا چند ماه ممکن است بطول بیانجامد . مهم تر از همه بایستی ولع و هوس خود را کنترل نمایید چون هرازگاهی به سراغ شما خواهد آمد .من هنوز هم توصیه می کنم که به یک مرکز درمان معتبر مراجعه نمایید و حداقل سمزدایی را زیر نظر آنها انجام دهید . اگر هم فکر می کنید خودتان می توانید محرومیت ها را تحمل کرده و کنار بگذارید حداقل برای مشکلات محرومیت مانند اسهال ، افسردگی ، عصبی شدن و بیخوابی (اگر طوری شما را ناراحت می کند که می ترسید دوباره مصرف کنید) به پزشک مراجعه کرده و با دریافت داروهای کمکی که مخدر نیستند 15 روز اول را (که با توجه به مدت مصرفتان می توان گفت که تقریباً در ظرف 15 روز اهم مشکلاتتان تمام می شود) راحت تر بگذرانید . برای ضعف جسمانی می توانید از سرم استفاده کنید و مایعات نیز به حد لازم بنوشید . ضمناً در نظر داشته باشید که ورزش می تواند شما را زودتر به جاده سلامتی باز گرداند ولی در هفته اول ترک ، از ورزش کردن خودداری کنید و از هفته دوم می توانید با توجه به وضعیت جسمیتان ورزش کنید . موفق باشید .

نیک بخت ترین مردم کسی است که کردار را به سخاوت بیاراید و گفتار را به راستی. ابن سینا

آواتار کاربر
admin
مدیر سایت
مدیر سایت

achilles (4 دی 1393, 21:02), mhrzad (6 دی 1393, 20:51)

پستتوسط achilles » 4 دی 1393, 20:13

با سلام دویاره و تشکر
دوز مصرف من برای کلونیدین روزانه حداکثر 0.2 میلی گرم به صورت 2 نصفه قرص هست که معمولا در ساعات پایانی روز و قبل از خواب به فاصله 8 ساعت استفاده میکنم.

من تمام سعی خودم رو برای اینکه از پس این دوران بر بیام انجام میدم. حتی برای قوی کردن اراده و ماندن روی تصمیم خودم مقداری مواد در منزل نگه داشتم تا به خودم ثابت کنم که میتونم حتی در اوج درد هم از استفاده اون خودداری کنم.

امروز هم یک neurobion مصرف کردم و 4 روز بعد هم یکی دیگه استفاده میکنم. از اونجایی که در بازسازی اعصاب نقش داره فکر کردم مفید باشه.
همینطور مصرف مولتی ویتامین رو بصورت مرتب شروع کردم. بعد از کنار گذاشتن کلونیدین هم ورزش رو شروع میکنم.

از شما کمال تشکر رو برای پاسخ هاتون دارم.
فقط باز هم این نگرانی من پاسخ داده نشد که آیا به نظر شما مشکل تمرکز و حافظه برام پیش نمیاد؟
الان که دوباره بعد از 5-6 روز شروع به درس خواندن کردم دیدم مشکل خاصی ندارم، ولی نگران بعدا هستم.
achilles
کاربر عادی
کاربر عادی

admin (5 دی 1393, 13:23), mhrzad (6 دی 1393, 20:51)

پستتوسط admin » 4 دی 1393, 23:10

با سلام .اگر امروز برای درس خواندن مشکلی نداشتید پس فردا هم نخواهید داشت چون هر روز که بگذرد وضع شما بهتر می شود نه بدتر ولی باهمه این احوال یکی از قسمت های مغز که مواد مخدر به آن صدمه می زند قسمتی است که به تمرکز و توجه ربط دارد . مسلماً تا مدتی تمرکز لازم برای درس خواندن را نخواهید داشت ولی با توجه به اینکه مدت مصرف و مقدار مصرف شما کم بوده است احتمالاً مشکل خاصی نخواهید داشت .البته همانطور که گفتم این مشکلات ممکن است تا چند ماه هم طول بکشد ولی روز بروز وضع جسمی و ذهنی شما بهتر خواهد شد . به این نکته توجه داشته باشید که اگر به بهانه درس خواندن به مصرفتان ادامه دهید روز بروز مشکل ذهنی و تمرکز بر روی درس شما بدتر خواهد شد چون مواد مخدر اگرچه ممکن است تا مدت کوتاهی به وضعیت ذهنی شما توانایی ببخشد ولی بعداً لطمات شدیدی به قسمت های مختلف مغز شما باالاخص به آن قسمتی که به تمرکز و یادگیری مربوط می شود ، می رساند . بنابراین بهتر است صبور باشید حتی اگر چند هفته ای نتوانید آنطور که دوست دارید درس بخوانید و مطالب را فراگیرید ولی بعد از طی این مدت گیرایی مغز شما به حالت موقعی که سالم بودید برمی گردد و توانایی و تمرکز شما برای یادگیری چند برابر می شود . همچنین می توانید از چیزهایی که برای تقویت حافظه و تمرکز مفید است استفاده کنید . من قرص یا دارو را نمی گویم . منظورم روش هایی است که به شما کمک می کند مانند ورزش خصوصاً یوگا ، یا در روز یک یا دو بار در سکوت بر روی صندلی بنشینید و بدون آنکه به چیزی فکر کنید ، به طور منظم تنفس عمیق کنید .نفس را با بینی کشیده و با دهان بیرون دهید . اگر وقت کافی دارید جدول یا معما حل کنید . همچنین می توانید از مواد غذایی زیر برای تقویت حافظه استفاده کنید
1- دانه های روغنی مانند گردو ، فندق ، خصوصاً بادام زمینی ، تخمه و ..........
2- میوه هایی که دارای رنگ قرمز ، بنفش و یا آبی هستند : مانند انگور قرمز یا یاقوتی (خود انگور نه آب آن) ، توت فرنگی ، توت ، تمشک ، بلوبری و ......
3- شکلات و کاکائوی تلخ

گرچه ترجیح می دهیم که در این سایت بهیجوجه تجویز دارو نکنیم و آنرا خلاف تعهداتمان می دانیم ولی برای تقویت حافظه با نظر پزشک می توانید برای یک دوره دو یا سه هفته ای از قرص های جینگوبیلوبا استفاده کنید . همانطور که عرض کردم در این مورد حتماً با پزشک مشورت کنید . در آخر آن موادی که نگه داشته اید از خود دور کنید . در لحظه ای که ولع مصرف به سراغتان بیاید تردید دارم که خطا نکنید . برای ترک با خود صادق باشید .اگر خواست شما این است که بهیچوجه مصرف نکنید پس به آن نیز احتیاجی ندارید. موفق باشید .

آواتار کاربر
admin
مدیر سایت
مدیر سایت

mhrzad (6 دی 1393, 20:51), marita.kasraie (10 دی 1393, 07:40)

پستتوسط 09193060590 » 7 مهر 1396, 06:00

عرض سلام،از اینکه خیلی دیر سایت شما رو پیدا کردم،ناراحتم که کاش پنج سال پیش با سایت خوب شما روبرو میشدم،علی هستم یه مصرف کننده،شیشه که ۶سال هست که شیشه مصرف دارم،چندین بار هم اقدام کردم ولی خیلی دوام نداشته،دوباره رفتم سراغ مصرف،الان روزی نیم گرم مصرف دارم،بخدا خسته شدم،از همه خجالت میکشم،شرمنده زن و بچه هستم،خواهش میکنم کمکم کنید ترک کنم،دیگه به اخر خط رسیدم...
09193060590
کاربر عادی
کاربر عادی

سپاسگذاری کرده اید: 1 مرتبه
سپاسگذاری شده: 0 مرتبه در 0 پست

پستتوسط admin » 10 مهر 1396, 20:32

09193060590 نوشته است:عرض سلام،از اینکه خیلی دیر سایت شما رو پیدا کردم،ناراحتم که کاش پنج سال پیش با سایت خوب شما روبرو میشدم،علی هستم یه مصرف کننده،شیشه که ۶سال هست که شیشه مصرف دارم،چندین بار هم اقدام کردم ولی خیلی دوام نداشته،دوباره رفتم سراغ مصرف،الان روزی نیم گرم مصرف دارم،بخدا خسته شدم،از همه خجالت میکشم،شرمنده زن و بچه هستم،خواهش میکنم کمکم کنید ترک کنم،دیگه به اخر خط رسیدم...

کاربر گرامی اگر واقعاً خسته شدی به یک مرکز درمان اعتیاد استاندارد و معتبر مراجعه کن. شیشه ولع مصرف خیلی شدیدی دارد .اگر خودت به تنهایی می توانستی ترک کنی تا حالا کرده بودی. در این مراکز طبق برنامه ماتریکس به شما آموزش می دهند که بر ولع (هوس) مصرفت غلبه کنی. برای مطالعه در باره درمان شیشه و روش ماتریکس می توانی به سایت آینده به آدرس ( مهمان عزيز لينکها فقط براي اعضاي سايت قابل مشاهده ميباشد. اگر از اعضاي سايت هستيد وارد سايت شويد, در غير اين صورت ثبت نام نماييد ) مراجعه کنی

آواتار کاربر
admin
مدیر سایت
مدیر سایت

پستتوسط yoloo » 24 بهمن 1396, 14:31

سلام خسته نباشید دوستان
من ب۲ مصرف میکنم روزی یک چهارم تا حالا ۲بار یابویی قرص ب۲ رو ترک کردم ولی هیچ مشکلی هم با بیخوابی و بدن دردش ندارم.
ایندفعه هم میخام عید ترک کنم ولی چند جا خوندم ک یابویی ترک کردن خطرات زیادی داره.
میخاستم بدونم طوری میشه اگه دوباره یابویی قرص بوپرنورفین ترک کنم؟قرصی چیزی هست ویتامینی چیزی ک راحت تر باشم؟
yoloo
کاربر عادی
کاربر عادی

سپاسگذاری کرده اید: 0 مرتبه

پستتوسط yoloo » 29 بهمن 1396, 14:37

yoloo نوشته است:سلام خسته نباشید دوستان
من ب۲ مصرف میکنم روزی یک چهارم تا حالا ۲بار یابویی قرص ب۲ رو ترک کردم ولی هیچ مشکلی هم با بیخوابی و بدن دردش ندارم.
ایندفعه هم میخام عید ترک کنم ولی چند جا خوندم ک یابویی ترک کردن خطرات زیادی داره.
میخاستم بدونم طوری میشه اگه دوباره یابویی قرص بوپرنورفین ترک کنم؟قرصی چیزی هست ویتامینی چیزی ک راحت تر باشم؟

کسی نیست جواب مارو بده؟؟
yoloo
کاربر عادی
کاربر عادی

سپاسگذاری کرده اید: 0 مرتبه

بازگشت به سوالات پزشکی

• مباحث مشابه
    پاسخ ها
    مشاهده شده
    آخرین پست