اعتیاد به گل

اعتیاد به گل

پستتوسط mina » شنبه 7 دی 1392, 7:32 pm

سلام
دوست پسر من گل مصرف می کند که البته به گفته خود این مصرف هر از گاهی است. او همچنین معتقد است که گل اعتیادآور نیست و مصرف گاه به گاه آن مفید است.
من برای متقاعد کردن و کمک به او برای ترک چه کار می توانم بکنم؟
چه برخوردی باید با او داشته باشم؟
آیا کمک به او بی فایده است و باید ترکش کنم؟
ممنونم
mina
کاربر عادی
کاربر عادی

سپاسگذاری کرده اید: 0 مرتبه
سپاسگذاری شده: 1 مرتبه در 1 پست
میزان اعتبار: 0

کاربران زیر از کاربر محترم mina به خاطر این پست سپاسگذاری کرده اند
dr.sayadi (سه شنبه 10 دی 1392, 11:57 am)

Re: اعتیاد به گل

پستتوسط dr.yazdanniaz » یکشنبه 8 دی 1392, 1:08 pm

mina نوشته است:سلام
دوست پسر من گل مصرف می کند که البته به گفته خود این مصرف هر از گاهی است. او همچنین معتقد است که گل اعتیادآور نیست و مصرف گاه به گاه آن مفید است.
من برای متقاعد کردن و کمک به او برای ترک چه کار می توانم بکنم؟
چه برخوردی باید با او داشته باشم؟
آیا کمک به او بی فایده است و باید ترکش کنم؟
ممنونم

گل ماری جوانای معمولی نیست ومیران ماده مخدر THC ان سه برابر ماری جوانا است و متابولیت های در ان وجود دارد که از ماری جوانا اعتیاد اور تر است اما چون این افراد عقیده دارند این ماده اعتیاد اور نیست به او ابتدا پیشنهاد کنید همان برگ ماری جوانا را بکشد ؟
حتما خواهد گفت استفاده از برگ ماری جوانا حالت گل را ندارد و به اصطلاح ماری جوانا به او حال نمی دهد اگر این را گفت او حتما معتاد به گل شده است
مصرف کننده گان گل ابتدا ممکن است هفته ای یک بار بعد هفته ای سه بار و بعد هر شب می کشند این که هرزگاهی مصرف می کند حرف راست و درستی نیست در حرکات او دقت کنید و سعی کنید یک روز تمام از اول صبح تا شب با او باشید اگر دیده اید در ساعتی های اخر معمولا بعد از 14 تا 16 ساعت دچار اضطراب شده وبه بهانه واهی خواست شما را ترک کند او معتاد به گل است وبرای خودتان بهتر است او را ترک کنید
البته اکثر معتادان به گل چون هرشب می کشند غالبا می توانند نزدیک به 24 ساعت طاقت بیاورند و تست کردن کسی برای مدت 24 ساعت که زیر چشم انسان باشد کمی مشکل است حتی بعضی سیگاری اماده به همراه دارند و در کوچکترین غفلت در دستشویی یا به دور از چشم شما انرا مصرف می کند
اگر هر روز اشتهای خوبی دارد و تازگی دچار فراموشی شده است او معتاد به گل است
آواتار کاربر
dr.yazdanniaz
کاربر ممتاز
کاربر ممتاز

سپاسگذاری کرده اید: 149 مرتبه
سپاسگذاری شده: 760 مرتبه در 548 پست
میزان اعتبار: 9

کاربران زیر از کاربر محترم dr.yazdanniaz به خاطر این پست سپاسگذاری کرده اند
mshb (سه شنبه 23 آذر 1395, 9:26 pm)

پستتوسط rrroooya » جمعه 20 آبان 1395, 4:27 am

سلام شوهر من حدود 1 سال پیش برای اولین بار گل مصرف کرد طی این 1 سال مثلا 1 ماه 3 بار مصرف کرده اما تا مصرف بعدی 3 ماه فاصله افتاده یا توی 1 ماه یک بار مصرف کرده و دوباره 2 ماه دیگه چند بار مصرف کرده.هر بار که دوستاش بهش میگن پیششون میره و مصرف میکنه هر چه قدرم ازش خواستم این کارو نکنه قبول نمیکنه و میگه من اعتیاد ندارم و نترس و تفریحی هر چند ماه یک بار مصرف میکنم. من نمیدونم باید چی کار کنم الان شوهر من معتاد شده؟ چطوری میتونم کمکمش کنم؟
rrroooya
کاربر عادی
کاربر عادی

سپاسگذاری شده: 0 مرتبه در 0 پست

پستتوسط dr.sayadi » جمعه 21 آبان 1395, 3:30 pm

سلام
کار بر محترم تقریباتمامی افرادی که به دام اعتیاد افتاده اند همین مسیر را طی کرده اندیعنی اگر از آنها در ابتدای کار می پرسیدی معتاد شده ای،باتمسخر جواب نه را میدادند
پس به گمانم بهتر است ایشان را راضی نمایید که با شما به یک مرکز تخصصی مراحعه نمایند و پس از گرفتن شرح حال و انجام معاینات تحصصی به کمک همکارانم با ایشان باب سخن را بگشایید
آواتار کاربر
dr.sayadi
مدیر سایت
مدیر سایت

سپاسگذاری کرده اید: 409 مرتبه
سپاسگذاری شده: 74 مرتبه در 46 پست
میزان اعتبار: 1

پستتوسط Mahsana » یکشنبه 30 آبان 1395, 11:32 am

سلام.
من الان حدوده 18 ماهه ک هر هفته جمعه همراه با دوستام از گل استفاده میکنیم.ی چن ساعتب بگو بخند و خوشگذرونی.شبم پرخوری و فرداشم تا ظهر خوابیدن و بیدار شدن خیلی سره حال.
من تو وسط هفته هیچ نیازی به گل پیدا نمیکنم.و عملا خودم رو معتاد به گل نمیبینم.چون تو این مدت شده 2 هفته پشته سره هم تو جمع نبودم ولی بازم نسخ نشدم.
میخوام بدونم نظر بقیه دربارم چیه.آیا الان من یک معتادم?یا خیر!
Mahsana
کاربر عادی
کاربر عادی

پستتوسط amirsoheil73 » دوشنبه 30 آبان 1395, 12:27 am

Mahsana نوشته است:سلام.
من الان حدوده 18 ماهه ک هر هفته جمعه همراه با دوستام از گل استفاده میکنیم.ی چن ساعتب بگو بخند و خوشگذرونی.شبم پرخوری و فرداشم تا ظهر خوابیدن و بیدار شدن خیلی سره حال.
من تو وسط هفته هیچ نیازی به گل پیدا نمیکنم.و عملا خودم رو معتاد به گل نمیبینم.چون تو این مدت شده 2 هفته پشته سره هم تو جمع نبودم ولی بازم نسخ نشدم.

سلام
اکثر کسانی که معتادن از ابتدا مصرفشون روزانه نبوده و بیشتر ماهی یک بار حتی دوماه یک بار به مدت چندسال بوده و به مرور زمان درگیر شدن شما که مصرفتون هر هفته است دیگه بدتر شاید وابستگی جسمی سختی بهش نداشته باشید اما طعمش و چشیدید و وابستگیه روانیش روتون اثر گذاشته هرچقدر زودتر این عادتتون و ترک کنید اسمشو میزاریم عادت اما ادامه بدید جامعه به نام معتاد میشناسدتون همه میگن بیماریه ولی به چشم بیمار نگاتون نمیکنن اصلا تجربه جالبی نخواهد بود برای هیچ کسی دوستاتون رو نمیدونم اما هر ثانیه که دیرتر از اون ها فاصله بگیرید بیشتر وابسته میشید شک نکنید این خوشی ها گذرا هستن من هم یادم نمیره شبای اول سه سال پیش چه لذتی داشت ولی احتیاط کردم زیاد فرو نرفتم و انقد کاهش دادم و اثره تلخی روم نذاشت گرچه سختی و کمی بدنامی برام جا گذاشت اما فقط میتونم اینو بگم امیدوارم چشمتونو رو این سراب ببندید با اینکه خیلی وسوسه کنندست و حتی سالی یک بار هم امتحان نکنید خاطرات و سرگذشت این آدم هارو بخونید خیلی هاشون زندگی داشتن کسی بودن ماهی یک بار هم مصرف داشتن اتفاقا این آدم ها دیر وابسته میشن و دیر هم از اعتیاد خسته میشن ، این ها نصیحت نبود فقط حرفای شما تن منو لرزوند زودتر فاصله بگیرید نه بخاطره اسم اعتیاد بخاطره اثراتی که جدا از اسمش ، جسمتونو به تاراج خواهد برد . پیروز باشید
تغییر کن ، ثابت و راکد که بمونی یا میگندی یا تبدیل به عادت میشی از همین حالا تغییر کن یه تغییره خوب
amirsoheil73
کاربر عادی
کاربر عادی

سپاسگذاری کرده اید: 1 مرتبه
سپاسگذاری شده: 1 مرتبه در 1 پست

کاربران زیر از کاربر محترم amirsoheil73 به خاطر این پست سپاسگذاری کرده اند
admin (چهارشنبه 3 آذر 1395, 6:23 pm)

پستتوسط admin » چهارشنبه 3 آذر 1395, 6:44 pm

amirsoheil73 نوشته است:
Mahsana نوشته است:سلام.

سلام
اکثر کسانی که معتادن از ابتدا مصرفشون روزانه نبوده و بیشتر ماهی یک بار حتی دوماه یک بار به مدت چندسال بوده و به مرور زمان درگیر شدن شما که مصرفتون هر هفته است دیگه بدتر شاید وابستگی جسمی سختی بهش نداشته باشید اما طعمش و چشیدید و وابستگیه روانیش روتون اثر گذاشته هرچقدر زودتر این عادتتون و ترک کنید اسمشو میزاریم عادت اما ادامه بدید جامعه به نام معتاد میشناسدتون همه میگن بیماریه ولی به چشم بیمار نگاتون نمیکنن اصلا تجربه جالبی نخواهد بود برای هیچ کسی دوستاتون رو نمیدونم اما هر ثانیه که دیرتر از اون ها فاصله بگیرید بیشتر وابسته میشید شک نکنید این خوشی ها گذرا هستن من هم یادم نمیره شبای اول سه سال پیش چه لذتی داشت ولی احتیاط کردم زیاد فرو نرفتم و انقد کاهش دادم و اثره تلخی روم نذاشت گرچه سختی و کمی بدنامی برام جا گذاشت اما فقط میتونم اینو بگم امیدوارم چشمتونو رو این سراب ببندید با اینکه خیلی وسوسه کنندست و حتی سالی یک بار هم امتحان نکنید خاطرات و سرگذشت این آدم هارو بخونید خیلی هاشون زندگی داشتن کسی بودن ماهی یک بار هم مصرف داشتن اتفاقا این آدم ها دیر وابسته میشن و دیر هم از اعتیاد خسته میشن ، این ها نصیحت نبود فقط حرفای شما تن منو لرزوند زودتر فاصله بگیرید نه بخاطره اسم اعتیاد بخاطره اثراتی که جدا از اسمش ، جسمتونو به تاراج خواهد برد . پیروز باشید

مهسانای عزیز : علاوه بر مسائلی که امیر سهیل 73 به خوبی تشریح کرده اند دو مطلب اساسی وجود دارد که بایستی به آنها توجه کنید. عاملی که در ماریجوانا و کانابیس (حشیش) موجب سرخوشی (نشعگی) می شود ، THC نام دارد . در ماریجوانای معمولی شاید مقدار THC کم باشد و عوارض جانبی زیاد و کوتاه مدتی نداشته باشد ولی در ماریجوانای گل این مقدار بسیار بیشتر است و عوارض آن بر روی انسان هنوز کاملاً شناخته شده نیست . مطلب دوم اینکه امروزه مواد محرک و یا توهم زاهایی بوجود آمده اند که برای افزایش نشئگی به ماریجوانا اضافه کرده و یا مانند روغن به آن می مالند . علاوه بر این ماریجوانای صنعتی به نام اسپایس نیز وجود دارد که معمولاً آنرا با ماریجوانا یا توتون مخلوط می کنند . بنابراین شما فکر می کنید که ماریجوانا می کشید در حالیکه مواد دیگری نیز در آن وجود دارد و بسیاری از آنها عوارض ناشناخته و غیرقابل جبرانی دارند . بد نیست که پست کاربر komakkonid را تحت عنوان یک جوان 20 ساله به کمک شما نیازمند است را بخوانید . این دوست عزیز نیز دچار همچنین مشکلی شده است . به قول حافظ " کار بد مصلحت آن است که مطلق نکنیم " . موفق و پاینده باشید .

نیک بخت ترین مردم کسی است که کردار را به سخاوت بیاراید و گفتار را به راستی. ابن سینا
سادگی و عشق از عوامل پیشرفت است، که در قلب ما ایرانیان است. پروفسور حسابی

آواتار کاربر
admin
مدیر سایت
مدیر سایت

سپاسگذاری کرده اید: 1181 مرتبه
سپاسگذاری شده: 256 مرتبه در 176 پست
میزان اعتبار: 6

پستتوسط Dornash31 » سه شنبه 9 آذر 1395, 4:37 am

سلام برادر من 28سالشه وگل مصرف میکنه . من فکر میکنم چند سالی هست که زیر نظرش گرفتم اینکارو میکنه والان تقریبا هم صبح مصرف میکنه .هم شب . غذا نمیخوره تا بره مصرف کنه . تنها کسی که باهاش تو خونه برخورد میکنه من هستم . والان تقریبا یک ساله باهم قهر هستیم و هروقت به پدر مادرم میگم فقط با خجالت بهش میگن اینکارو نکن و حدود چندماهی هست دختریوعقد کرده . جوری شده نصفه شب تو اطاقش مصرف میکنه . و من واقعا نمیدونم باید چیکار کنم وچه جوری برایه ترک اقدام کنه و خودش اصلا علاقه ای به ترکش نداره. وتک پسر هستش وهمیشه مادرم به خواسته هاش تن داده و پدرم هم همیشه بی خیاله . من واقعا از دسته پدر و مادرم وبرادرم خسته شدم . لطفا راهنماییم کنید .
Dornash31
کاربر عادی
کاربر عادی

پستتوسط admin » جمعه 19 آذر 1395, 8:09 pm

Dornash31 نوشته است:سلام برادر من 28سالشه وگل مصرف میکنه . من فکر میکنم چند سالی هست که زیر نظرش گرفتم اینکارو میکنه والان تقریبا هم صبح مصرف میکنه .هم شب . غذا نمیخوره تا بره مصرف کنه . تنها کسی که باهاش تو خونه برخورد میکنه من هستم . والان تقریبا یک ساله باهم قهر هستیم و هروقت به پدر مادرم میگم فقط با خجالت بهش میگن اینکارو نکن و حدود چندماهی هست دختریوعقد کرده . جوری شده نصفه شب تو اطاقش مصرف میکنه . و من واقعا نمیدونم باید چیکار کنم وچه جوری برایه ترک اقدام کنه و خودش اصلا علاقه ای به ترکش نداره. وتک پسر هستش وهمیشه مادرم به خواسته هاش تن داده و پدرم هم همیشه بی خیاله . من واقعا از دسته پدر و مادرم وبرادرم خسته شدم . لطفا راهنماییم کنید .

کاربر گرامی ، با سلام
اشاره نکردید که شما از برادرتان بزرگتر هستید یا خیر ولی بهر حال شما کار زیادی نمی توانید بکنید زیرا این افراد فکر می کنند که ماریجوانا حتی ماریجوانای گل که از مقدار THC بالاتری برخوردار است به آنها زیانی نمی رساند. وتا به این نتیجه نرسند که دارند آسیب می بینند بهیچوجه کنار نخواهند گذاشت. خصوصاً در زمان فعلی که مصرف ماریجوانا در بین جوانان یکجور روشنفکر و متجدد بودن هم به حساب می آید. شما تنها کاری که می توانید انجام دهید بدون درگیری و برخورد ناسازگار ، مضرات ماریجوانا خصوصاً ماریجوانای مدیکال یا همان گل را به او بشناسانید. اگر پدر و مادر شما از تحصیلات بالایی برخوردارند اول از آنها بخواهید که درباره ماریجوانا و حشیش مطالعه کرده و سپس شما را در هدفتان یاری نمایند. باز تأکید می کنم که شما بایستی با برنامه ریزی و با سیاست رفتار کنید و با صبر و حوصله رفته رفته برای آگاهی دادن به برادرتان اقدام کنید. در آخر اگر همسر برادرتان از این ماجرا آگاه نیست از پدر و یا مادرتان بخواهید که وی را از گل کشیدن برادرتان مطلع کنند. زیرا حق اوست که قبل از شروع زندگی با برادرتان این حقیقت را بداند. قبل از هر اقدامی سعی کنید رابطه خود با برادرتان را بهبود ببخشید. موفق باشید.

نیک بخت ترین مردم کسی است که کردار را به سخاوت بیاراید و گفتار را به راستی. ابن سینا
سادگی و عشق از عوامل پیشرفت است، که در قلب ما ایرانیان است. پروفسور حسابی

آواتار کاربر
admin
مدیر سایت
مدیر سایت

سپاسگذاری کرده اید: 1181 مرتبه
سپاسگذاری شده: 256 مرتبه در 176 پست
میزان اعتبار: 6

بازگشت به سوالات روانشناسی

• مباحث مشابه
    پاسخ ها
    مشاهده شده