اگر تست اعتیاد همسرتان منفی است ؟ مطمئنید که اعتیاد ندارد ؟

نقش خانواده در درمان اعتیاد : شامل مقالات ، پرسش و پاسخ و غیره

مدیر انجمن: ش-رستمی نژاد

اگر تست اعتیاد همسرتان منفی است ؟ مطمئنید که اعتیاد ندارد ؟

پستتوسط admin » 16 اردیبهشت 1392, 22:51

addiction.jpg
addiction.jpg (59.83 KiB) 568 بار مشاهده شده است

آیا اگر تست اعتیاد تازه دامادتان منفی است فکر می کنید که اعتیاد ندارد ؟ لطفا" مطلب زیر را که از سایت خبر آنلاین (www.khabaronline.ir) گرفته شده مطالعه بفرمایید تا بعد بگویم که قصدم از درج این مطلب چیست ؟

تست اعتیاد همسرتان منفی است؟ مطمئن نباشید معتاد نیست!
زمان انتشار : 14/2/1392

آسیب‌ها - تست اعتیاد از سالها پیش یکی از الزامات ثبت عقد است که البته به استناد منفی بودن آن خانواده ها به معتاد نبودن عروس و داماد آینده شان اعتماد می کنند. اما مدیرکل درمان و حمایت‌های اجتماعی ستاد مبارزه با مواد مخدر می گوید تست ها لزوما نشان از عدم اعتیاد ندارند.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین دکتر محمدباقر صابری‌زفرقندی دراین باره گفت: برخلاف عقیده رایج در بین برخی از مسوولین اجرایی،‌ راه برون رفت از اعتیاد همسر و جلوگیری از ‏طلاق، انجام تست آزمایشگاهی نیست بلکه تشخیص اعتیاد از طریق بررسی بالینی قابل اعتماد است و تست‌های ‏آزمایشگاهی یک روش کمک‌کننده است و بنابراین اطمینان دادن به خانواده‌ها که جواب تست اعتیاد قابل اعتماد ‏است به نوعی نقض غرض است.
او به پایگاه اطلاع رسانی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: به عبارتی منفی بودن تست اعتیاد به هیچ عنوان به معنی عدم اعتیاد نیست ‏و راه‌های متعدد و ساده‌ای برای منفی کردن تست اعتیاد به صورت کاذب وجود دارد که اغلب افراد سوء مصرف‌کننده مواد از آن آگاهی دارند.
صابری با اشاره به نقش تحقیقات و بررسی‌های محلی در اطمینان خانواده‌ها از عدم اعتیاد تازه دامادها یا نوعروسان گفت: شاید یکی از دلایلی که خانواده‌ها دقت لازم و تلاش کافی در زمینه تحقیقات از افراد در هنگام ازدواج را ‏نمی‌کنند اطمینان کاذب به پاسخ این تست‌ها باشد.‏
به گفته او بررسی اجمالی از نتایج تست‌های اعتیاد قبل از ازدواج نشان می‌دهد که اولاً در تعداد اندکی از افراد تست ‏مثبت گزارش شده که در این بین مواردی تست مثبت نیز ناشی از مصرف داروهای مجاز بوده است: ‏به نظر نمی‌رسد تعداد قابل توجهی از افراد به دلیل مثبت بودن تست از ازدواج صرف نظر کرده باشند، در حالیکه شاهد ‏هستیم بعد از طی مراحل ازدواج و علی‌رغم داشتن تست منفی، افرادی هستند که از قبل معتاد بوده‌اند.
به عقیده مدیرکل درمان و حمایت‌های اجتماعی ستاد مبارزه با مواد مخدر انجام ‏تست‌های قبل از ازدواج به روش فعلی فقط هزینه‌بر است و به مردم تحمیل می‌شود: این تست ها از طرفی یک اطمینان ‏کاذب به خانواده می‌دهد که مغایر اهداف طراحان الزام برای انجام تست است، به همین دلیل تأکید می‌شود تشخیص ‏اعتیاد بالینی است و با معاینه بالینی و بررسی سوابق فرد امکان اطمینان قطعی از اعتیاد مقدور است و هیچ ‏تست و آزمایشی جایگزین بررسی‌های همه جانبه از افراد در این زمینه نمی‌شود.
او همچینن گفت: در برخی اظهار نظرها گفته می‌شود بسیاری از طلاق‌ها ناشی از اعتیاد همسر است که البته این موضوع توسط منابع معتبر اعلام نشده است، هر چند اعتیاد یکی از عوامل طلاق می‌تواند باشد ولی علت تامه آن نیست.‏ ‏


اگر یکی از جوانان عزیزمان بخواهد از خدمت سربازی معاف شود، علاوه بر اینکه هزاران تحقیق و تفحص از وی می گردد تازه بایستی کمیسیونی متشکل از پزشکان یا کارشناسان خبره در اینباره تصمیم بگیرند . از شما سوال می کنم آیا اهمیت یک زندگی مشترک و سرنوشت دو جوان و احتمالاً کودکان آینده کمتر از دوسال خدمت سربازی جوانان عزیزمان است؟ آیا برای صدور مجوز ازدواج نبایستی از کمیسیونی متشکل از پزشکان مجربی که در مراکز درمان اعتیاد کار می کنند و یا خودشان کلینیک درمانی دارند نظر خواسته شود و تنها به یک آزمایش ساده که هر معتاد خبره ای نحوه تقلب در آن را می داند اکتفا نمود؟ اگر فکر می کنید که اهمیت این کار ناچیزاست ، یکبار دیگر بدقت به عکس فوق نظر بیندازید .

نیک بخت ترین مردم کسی است که کردار را به سخاوت بیاراید و گفتار را به راستی. ابن سینا
سادگی و عشق از عوامل پیشرفت است، که در قلب ما ایرانیان است. پروفسور حسابی

آواتار کاربر
admin
مدیر سایت
مدیر سایت
 
پست: 455
تاریخ عضویت: 5 فروردین 1391, 21:14
سپاسگذاری کرده اید: 1201 مرتبه
سپاسگذاری شده: 263 مرتبه در 181 پست
میزان اعتبار: 6

کاربران زیر از کاربر محترم admin به خاطر این پست سپاسگذاری کرده اند
dr.sayadi (20 اردیبهشت 1392, 19:47), ش-رستمی نژاد (20 اردیبهشت 1392, 20:17)

بازگشت به اعتیاد و خانواده

 


  • مباحث مشابه
    پاسخ ها
    مشاهده شده
    آخرین پست

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 6 مهمان

cron