تفاوت های شخصیتی در کاربران اندروید و آیفون !

در این قسمت مقالات ، مطالب و نرم افزارهای انواع گوشی های هوشمند و تبلت قرار می گیرد.

مدیر انجمن: admin

تفاوت های شخصیتی در کاربران اندروید و آیفون !

پستتوسط admin » 19 آذر 1395, 20:26

آیا کاربران اندروید و آیفون شخصیتی متفاوت دارند ؟

?Do Android and iPhone users have different personalities

نویسنده : آنا ساندوا (Ana Sandoiu) - تاریخ مقاله : 27 نوامبر 2016


smartphone.jpg
smartphone.jpg (81.8 KiB) 248 بار مشاهده شده است


دستگاه های اندروید و آیفون در حال حاضر بر بازار جهانی گوشی های هوشمند تسلط یافته اند. اگرچه این دو برند قابلیت های مشابه ای را ارائه می دهند ، اما کمپین های بازاریابی خود را برای کاربران متفاوتی هدف گذاری کرده اند.اخیراً پژوهش تازه ای تفاوت های شخصیتی کاربران آیفون و اندروید را مورد بررسی قرار داده است.

گوشی های هوشمند با ظهور اولین آیفون از سال 2007 شروع به محبوب شدن در بین آحاد مردم کرد. از آن زمان ، فروش گوشی های هوشمند به صورت تصاعدی افزایش یافته است . بین سال های 2011 تا 2013 ، افزایشی بیش از 50 درصد در فروش گوشی های هوشمند در سراسر جهان بوجود آمد.

در ایالات متحده آمریکا ، 64 درصد از بزرگسالان گزارش کرده اند که اکنون دارای حداقل یک گوشی هوشمند هستند. در مقایسه با سال 2011 این تعداد تقریباً دوبرابر شده است.

بازار گوشی های هوشمند بین دستگاه های اندروید و آیفون تقسیم شده است. با آخرین رقم ها ، دستگاه های اندروید با 87.6 درصد از سهم بازار ، رتبه اول و دستگاه های آیفون با 11.7 درصد ، رتبه دوم را در اختیار گرفته اند.

اگرچه دستگاه های اندروید و آیفون از نظر عملکرد بسیار شبیه هستند اما کمپین های بازاریابی آنها بسیار متفاوت است. یک پژوهش روانشناختی جدید ، برخی از تفاوت های شخصیتی بین کاربران آیفون و اندروید را مورد ارزیابی قرار داده است.


تفاوت های شخصیتی کلیدی بین کاربران گوشی های هوشمند

این پژوهش حاصل تلاش های مشترک دانشگاه های لینکلن ، لنکستر و هرتفوردشایر (هر سه از انگلستان) است.

این پژوهش از 500 شرکت کننده درخواست کرد که به مجموعه ای از سوالات در مورد خود و نگرش شان نسبت به گوشی های هوشمند خود پاسخ دهند.

این مقایسه نشان داد که احتمالاً زنان بیش از دو برابر مردان گوشی های آیفون را برای استفاده می پسندند.

علاوه بر این کاربران آیفون در باره نگرش به گوشی بعنوان یک « کالای نمادین » نسبت به همتایان اندرویدی خود ، اهمیت بیشتری می دهند و با اینحال بطور فزاینده ای نسبت به دارا بودن دستگاهی که اغلب مردم آنرا ترجیح می دهند ، اهمیت کمتری قائل هستند.

این پژوهش عنوان کرد که از نظر تفاوت های کلیدی شخصیت ، درجات پایینتری از صداقت و فروتنی ، و مقادیر بالاتری از تهییج پذیری (emotionality) در کاربران آیفون دیده می شود. همچنین کاربران آیفون برونگراتر از کاربران اندروید به نظر می رسند.

در مقابل بیشتر کاربران اندروید را احتمالاً مردان تشکیل داده که پیرتر و همچنین کمتر علاقه مند به ثروت و موقعیت اجتماعی هستند. در بین تفاوت های کلیدی شخصیتی نسبت به کاربران آیفون نیز ، صداقت و سازگاری بیشتری را با دستگاه های اندرویدی خود به نمایش گذارده اند. همچنین آنها احتمالاً قوانین و قواعد را برای منافع شخصی خود کمتر می شکنند.

این یافته ها در نشریه روانشناختی سایبر ، رفتار و شبکه های اجتماعی ( مهمان عزيز لينکها فقط براي اعضاي سايت قابل مشاهده ميباشد. اگر از اعضاي سايت هستيد وارد سايت شويد, در غير اين صورت ثبت نام نماييد ) چاپ شده است.


برنامه کامپیوتری انتخاب گوشی های هوشمند را پیش بینی می کند

بر اساس یافته ها ، پژوهشگران توانستند که برنامه ای کامپیوتری را با هدف پیش بینی نوع گوشی های هوشمندی که کاربران دارند ، طراحی و آزمایش کنند.

هنگامیکه آزمایش شد ، این برنامه کامپیوتری مالکیت گوشی های هوشمند را با میزان احتمال بسیار بالا پیش بینی نمود.

دکتر دیوید الیس (Dr. David Ellis) یکی از مدیران ارشد تحقیق از دانشگاه لنکستر می گوید: " ما برای اولین بار در این مطالعه نشان داده ایم انتخاب یک فرد از سیستم عامل گوشی های هوشمند وقتیکه از پیش بینی شخصیت آنها و ویژگی های فردی دیگر نشئت می گیرد ، می تواند شواهد مفیدی را ارائه کند".

هیتر شاو (Heater Shaw) مدیر ارشد دیگر این پژوهش اضافه می کند: "هر چه می گذرد بیشتر و بیشتر آشکار می شود که گوشی های هوشمند در حال تبدیل شدن به یک نسخه دیجیتال از کاربر هستند و به همین دلیل است که بسیاری از ما دوست نداریم افراد دیگر اقدام به استفاده از گوشی های ما کنند زیرا می تواند خیلی چیزها را درباره ما آشکار کند".

نیک بخت ترین مردم کسی است که کردار را به سخاوت بیاراید و گفتار را به راستی. ابن سینا
سادگی و عشق از عوامل پیشرفت است، که در قلب ما ایرانیان است. پروفسور حسابی

آواتار کاربر
admin
مدیر سایت
مدیر سایت
 
پست: 455
تاریخ عضویت: 5 فروردین 1391, 21:14
سپاسگذاری کرده اید: 1201 مرتبه
سپاسگذاری شده: 263 مرتبه در 181 پست
میزان اعتبار: 6

بازگشت به گوشی های هوشمند ، تبلت ها ، نرم افزارهای اندروید و IOS

 


  • مباحث مشابه
    پاسخ ها
    مشاهده شده
    آخرین پست

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 1 مهمان